Szósty Zmysł

Blog dziennikarski uczniów VI lo pod opieką p. prof. Justyny Kuśnierzowskiej

Hobby? Japoński!

Co można robić w czasie wolnym? Alternatyw jest wiele, zależą one od naszych zainteresowań. Większość nastolatków wybiera spędzanie każdej luźniejszej chwili przed komputerem. Chciałabym przedstawić Wam mój sposób na niekonwencjonalne hobby, jakim jest nauka japońskiego. Wybrałam ten język ze względu na jego odmienność od dotychczas mi znanych, bardziej powszechnych, a także z zamiłowania do uczenia się innych, często dla nas niezrozumiałych, sylabariuszy. Opanowanie umiejętności posługiwania się nim wymaga dużo czasu, skupienia i chęci, lecz gdy wciągnie, można siedząc nad tym, stracić poczucie czasu i całkowicie wniknąć w obcą kulturę. Moja fascynacja niuansami językowymi pozwoliła mi poznać świat od zupełnie innej strony.

Continue reading

Koniec świata

Koniec świata
już był
Przedwczoraj świat się walił
Pękały tamy, spadały nieba
Żadnych ocalałych

Koniec świata
nie pukał, nie pytał
Zwyczajnie się pojawił

Continue reading

Skrucha

Potrzeba mojej odwagi
I twojej dobrej duszy
By z katuszy uwolnić
To, co przemilczane
Ciszę tnę na pół
Ostrzę nóż
By napięcie pokroić

Continue reading

Aylin Rozdział 3

Powoli podniosłam powieki, ale szybko zmrużyłam oczy, kiedy dostały się pod nie pierwsze promienie światła. Gdzie ja jestem? I dlaczego tu jestem? Próbowałam sobie przypomnieć, co się stało, ale w głowie miałam kompletną pustkę. W środku czułam tylko okropne łupanie, a każdy centymetr mojego ciała wołał o masaż i gorącą kąpiel. Delikatnie uniosłam się na łokciach i rozejrzałam. Pomieszczenie było całkiem przytulne.

Continue reading

Tajemnice Krakowa

Kraków, miasto królów, stolica małopolski. Najpiękniejsze i najczęściej odwiedzane miejsce w naszym kraju. Może nie ma pięknych plaż czy wypiętrzających się ponad horyzonty szczytów, lecz jest to miasto z długą historią, wieloma zabytkami, piękną architekturą oraz kuźnią talentów artystycznych.
Myślę, że w Krakowie jest tak wiele ciekawych miejsc, które każdy powinien odwiedzić, jednak zdecydowałam się wybrać dziesięć najlepszych zakątków w tym magicznym mieście.

Continue reading

Tales

Tales był normalnym dzieckiem pochodzącym ze spokojnej i biednej wsi. Jego ojciec, Kaladr Blade, był drwalem pracującym przy wyrębie i spławie drewna dla pobliskiego tartaku . Matka Zofia, zajmowała się małym poletkiem ziemi w pobliżu domu, uprawiając na nim różne zioła, grzyby i warzywa, które sprzedawała jako dodatki do zup, albo, coraz rzadziej, lekarstwa czy też środki na potencję. Jej mikstury czasami działały, czasami nie, ostatnio coraz częściej wywołując u zażywającego fascynujące skutki uboczne.

Continue reading

Slash w łódzkiej Atlas Arenie

Perfekcyjny gitarzysta, wspaniałe solówki, latające cylindry i gość specjalny – pod takimi znakami minął trzeci już w Polsce koncert Slasha, który w Łodzi pojawił się z Mylesem Kennedy’m and The Conspirators.

20 listopada po raz kolejny przez łódzką Tauron Arenę przewinął się kilkutysięczny tłum. Piątkowym wydarzeniem był koncert Slasha, który z Mylesem Kennedy’m and The Conspirators promował singiel „World on Fire”.
Widowisko rozpoczął młody, dobrze prosperujący brytyjski band – Raven Eye, którego zadaniem było rozgrzanie publiki przed występem 50-latka.

Continue reading

Będzie gorzej

Ty krzyczysz, nie mówisz
Choć szeptasz, gdy klęczysz
Wpatrzony w obrazy
Oczyma bez pamięci

Ty milczysz, gdy żałość rozrywa twe serce
Swój szept powtarzasz, wciąż licząc na więcej
Nie walczysz, nie wstajesz

Continue reading

Historyczne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska odniosła największy sukces w karierze. Krakowianka wygrała z Czeszką Petrą Kvitovą 6:2, 4:6, 6:3 w finale tenisowego WTA Finals w Singapurze. Jest to najbardziej prestiżowy turniej tenisowy. Rozstawiona z numerem piątym Agnieszka Radwańska, jak i występująca z „czwórką”  Petra Kvitova, dotarły do półfinału z zaledwie jednym zwycięstwem zanotowanym w fazie grupowej.

Continue reading

Zimno mi

Marznę, bo Ciebie tu nie ma

Przepełnia mnie pustka

Tam w środku

nic nie ma

Nigdy nie było, nigdy nie będzie

Uciekam bez wytchnienia

Continue reading

« Older posts

© 2019 Szósty Zmysł

Theme by Anders NorenUp ↑