Podstrony:

Rok szkolny 2014/2015

 

Szlachetna Paczka 2014 r.

SZLACHETNA PACZKA. WIELKI FINAŁ

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim programie pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka”, organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli udało się zgromadzić 44 kartony z żywnością, środkami czystości, ubraniami, pomocami naukowymi i sprzętem AGD. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

Dziękujemy także osobom, które poświęciły swój wolny czas na pakowanie darów. Szczególne uznanie dla dziewcząt z Klasy 1h2 oraz Klasy 2a1.

Serdecznie dziękujemy naszym Absolwentom, którzy od kilku lat biorą udział w akcji: Pani Magdalenie Łukawskiej, Pani Monice Ścibor, Pani Beacie Jurys, Panu Tomaszowi Palonkowi i Panu Damianowi Oczkowskiemu. Poświęcili oni sporo popołudniowych godzin, czuwając nad organizacją; to także dzięki nim paczki trafiły do Rodziny.

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki”.

(ks. Jacek Stryczek, Prezes Zarządu Stowarzyszenie WIOSNA)

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:

 Najbardziej zachwycone otwieraniem Paczki były najmłodsze dzieci. Ania i Grześ szaleli na widok tak dużej liczby kolorowych pudeł. Gdy darczyńcy wnieśli dużego misia i dali go dziewczynce, ta aż zaniemówiła. Był 3 razy większy od malutkiej Ani. Siostra maluchów - Angelika również zaangażowała się w rozpakowywanie paczek. Cieszyła się najbardziej z lalki i przyborów szkolnych. Łukasz, gdy znalazł zestaw kart piłkarskich, od razu zaczął je przeglądać. Był zachwycony. Radość sprawiły mu również buty. Ewelina z radością patrzyła na dzieciaki, które zaangażowały się wraz z darczyńcami w rozpakowanie paczki. Bardzo ucieszyła się z kosmetyków. Pani Agacie największą radość sprawił uśmiech dzieci oraz nowiutka pralka. Cała rodzina była bardzo wzruszona i zadowolona z udzielonej jej pomocy. Dzieci biegały po pokoju i krzyczały z radości. Dzieliły otrzymane prezenty. Paczka pozwoli uwierzyć rodzinie, że są ludzie dobrego serca, którzy mogą zrobić coś bezinteresownie. Liczba i jakość paczek pozwolą rodzinie żyć godniej.

Wolontariuszka, opiekująca się Rodziną przekazuje następujące słowa:

 Paczka, jaką Państwo przygotowali była chyba najlepszą Paczką jaką tego dnia widziałam. Reakcje rodziny mówią same za siebie. To cudownie móc współpracować z ludźmi, którym nie jest obojętny los innych ludzi. Bardzo cieszy mnie fakt, że w przygotowanie paczki zaangażowali się uczniowie. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej paczki. Uśmiech rodziny i radość darczyńców to najlepsza nagroda za wszelki wysiłek tego dnia.

Rodzina chciałaby bardzo podziękować darczyńcy za okazaną pomoc. Nie przypuszczała, że ktoś będzie w stanie zrobić im tak wielki prezent.