aktualności

WIOSENNE PREMIERY TEATRU PROSCENIUM

Serdecznie zapraszamy na 3 premierowe spektakle naszych szkolnych teatrów:


SZKLANA TAFLA (Proscenium)
 24 marca 2017, godz. 16. 30


CHRYZOSTOMA BULWIECIA PODRÓŻ DO CIEMNOGRODU (Proscenium Baby),
27 marca 2017, godz. 17.00


SKARPETY LEOPOLDA T. (Proscenium Junior),
28 marca 2017, godz. 16. 30



 

„Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu”


Pełna humoru rymowana wędrówka przez Ciemnogród obfitująca w zaskakujące spotkania z Ciemnogrodziszczanami!


Scenariusz i reżyseria (na podstawie tekstu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego):
 Marlena Maciejewska


Muzyka: (kompozycje własne): Kacper Dziadkowiec, Maja Kowalska


Wykonanie: Maja Kowalska, Martyna Raczek (zespół), Aneta Kapała, Hanna Olejniczak (pianino)

Występują uczniowie klasy artystycznej (Proscenium Baby)- absolutni szkolni debiutanci:
Ola Ambrożewicz, Tosia Bętkowska, Patryk Brózda, Weronika Bandarzewska, Kacper Dziadkowiec,  Daniel Gawlik, Kasia Jasek, Angelika Jeger, Aneta Kapała,  Dawid Kamiński, Maja Kowalska, Ola Luranc, Szymon Lipnicki, Nikola Lachowicz, Agata Myszka, Daria Michniak, Marlena Miśkowiec, Alicja Mika, Hania Olejniczak, Sylwia Odrobina, Anna Piłat,  Martyna Raczek, Aga Setkowicz, Wojtek Szczuka, Karol Szczepkowski, Zuzanna Szewczyk, Alan Szymański, Kinga Szarlej, Zuzanna Świątek,  Aniela Turkot, Katarzyna Vediszczeva


SKARPETY LEOPOLDA T.


Znakomita historia pierwszego hipstera PRL: Leopolda Tyrmanda!


Zderzenie socjalistycznej rzeczywistości dnia codziennego z jazzową ekscentrycznością gwarantuje niezapomniane teatralne wrażenia!


Scenariusz i reżyseria (na podstawie sztuki Piotra Rowickiego): Marlena Maciejewska


Występują: Leopold Tyrmand: Mikołaj Dziwosz;


Marilyn 1: Zuzanna Radek;


 Marylin 2: Zuzanna Czopik


Marilyn3/ Biegaczka:  Karolina Grzywa


Marilyn 4/ Bufetowa:  Gabrysia Adamczyk


Fanka Tyrmanda 1: Monika Kusal


Fanka Tyrmanda 2: Magda Kudła


Bufetowa II: Kamila Kucia


Dziewczynki: Sara Pasek, Kamila Kowalczyk


Chłopiec/ Bierut:  Szymon Martewicz


Rycerz/ Hutnik/ Robotnik: Hubert Sopata


Robotnik/Ojciec:  Piotrek Sowula


Fryzjer/ Artysta:  Jerzy Sendur


Towarzysz I: Karol Augustyniak


Towarzysz II: Jakub Chmura


Zetempowcy:  Ania Gonera; Magda Puchalska, Anastazja Kowalska


Śpiewaczka w Spatiffie: Karolina Krok


W spektaklu wykorzystano fragmenty Polskiej Kroniki Filmowej (rok 1953) oraz utwory muzyczne: Glenn Miller „In the Moood”, Benny Goodman „Ekscentrycy”, Jazz o poranku, „Bella donna”, piosenki socjalistyczne (Budujemy nowy dom, Marsz Gwardii Ludowej, Pieśń 1 maja, To idzie młodość, Jadzia); fragment Polskiej Kroniki Filmowej (rok 1953)


pozostałe aktualności