aktualności
Obóz naukowo-filmowy klasy 2c


W dniach 25-27 października odbył się w Zakrzowie obóz filmowo-naukowo-teatralny klasy 2C. Niezwykle urokliwe miejsce umożliwiło nam oprócz odbywania zajęć z historii oraz wosu przeprowadzanie wieczorków filmowych i zabaw teatralnych.

Czas mijał nam niezwykle intensywnie – w ramach zajęć naukowych wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji naszej koleżanki Ani o rzymskich cesarzach oraz debatowaliśmy na aktualne tematy w ramach wosu. Niezwykle interesującym doświadczeniem było przedsięwzięcie przygotowane przez Darię, która zorganizowała nam LARP, czyli rodzaj gry fabularnej odgrywanej na żywo. Jest to forma zabawy, podobna do improwizowanej sztuki teatralnej, która wciągnęła nas na ponad 2 godziny! Wiele emocji wzbudził również quiz wiedzy o filmie – dziewczyny się postarały, bo przygotowały 90 pytań, a emocje towarzyszyły nam do samego końca. W wolnych chwilach graliśmy w gry planszowe lub umilaliśmy sobie czas śpiewem przy ognisku.

Jeden dzień poświęcony został odkrywaniu historii najbliższej okolicy. Zwiedziliśmy stryszowski dwór, w którym podziwialiśmy wystawę „Wnętrza dworu polskiego w wieku XIX”. Wystawa przedstawia typowe wnętrza wiejskiej rezydencji ziemiańskiej z XIX stulecia. Sam dworek – mimo iż niewielki, utkwił nam w pamięci jako naprawdę czarujące miejsce.

Niestety, trzy dni szybko minęły i dobiegł końca nasz obóz. Pomimo jesiennej aury, która przyniosła nam deszcz w dniu wyjazdu, wszyscy wyjechali w dobrych humorach, zatrzymując miłe wspomnienia.

pozostałe aktualności