Rok szkolny 2019/2020

Szabla kpt. Antoniego Stawarza dla VI LO

Reprezentacja VI LO zwyciężyła po raz drugi z rzędu w Biegu Sztafetowym o Szablę kpt. Antoniego Stawarza zorganizowanym w ramach 101. rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć

https://www.youtube.com/watch?v=WwKa6Z8MREE

http://krakow.pl/otofotokronika/222101,1068,0,1122,otofoto.html

W tegorocznej edycji biegu wzięło udział 18 szkół średnich, które w dniu 30.10.2019 na stadionie klubu sportowego WKS Wawel  w Krakowie stoczyły zacięty bój na dystansie 4x800 m o zwycięstwo w tym prestiżowym biegu.

Reprezentanci VI LO okazali się najszybsi, zajęli I miejsce ze znakomitym czasem, będącym nowym rekordem biegu 9:31.00. i odebrali w nagrodę z rąk Pana Prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego - symboliczną szablę – Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, voucher  na kwotę 3 000 zł na zakup sprzętu sportowego dla VI LO oraz cenne nagrody indywidualne.

Skład zwycięskiej sztafety: Aleksandra Belowska, Jakub Bakalarz, Alicja Jakubowska, Adrian Marek, Martyna Klaja, Mariusz Wilk.

Wszystkich którzy chcieli by rozpocząć swoją przygodę z lekką atletyką zapraszamy do kontaktu z opiekunem drużyny Marcinem Skoczeniem

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Rok szkolny 2018/2019

Zwycięstwo VI LO w Biegu Sztafetowym o Szablę kpt. Antoniego Stawarza

Reprezentacja VI LO odniosła historyczny sukces zajmując I miejsce w Biegu Sztafetowym o Szablę kpt. Antoniego Stawarza zorganizowanym w ramach obchodów 100. rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

https://www.youtube.com/watch?v=Vs0FS5AkJX0

W tegorocznej jubileuszowej 20-tej edycji biegu wzięło udział 21 szkół ponadgimnazjalnych, które w dniu 31.10.18 na stadionie klubu sportowego WKS Wawel w Krakowie stoczyły zacięty bój na dystansie 4x800 m  o zwycięstwo w tym bardzo prestiżowym biegu.

Reprezentanci VI LO za zwycięstwo odebrali w nagrodę z rąk Pana Prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego symboliczną szablę - Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, voucher na kwotę 3 000 zł na zakup sprzętu sportowego dla VI LO oraz cenne nagrody indywidualne. Uroczysta ceremonia dekoracji odbyła się na Rynku Podgórskim w Krakowie.

Skład zwycięskiej sztafety: Aleksandra Belowska, Dawid Myśliwiec, Anna Kapustka, Jakub Bakalarz, Emilia Celary, Jerzy Kohut.     

Opiekunem drużyny  jest Marcin Skoczeń

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!