Rok szkolny 2016/2017


VILO MISTRZEM VLO!

Mistrzowie Polski Debat Oksfordzkich znaleźli godnych następców! Drużyna VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza zwyciężyła w towarzyskim turnieju debatanckim w V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego.

Zuzanna Radek, Eliasz Smurzyński, Stanisław Chludziński oraz Tom Pietrzyk nie mieli sobie równych i po raz kolejny udowodnili, że Sztuka Retoryczna szczególnie upodobała sobie VILO. GRATULUJEMY!

Jakub Pstrąg

 

Wielki Finał Debat VILO

Dwanaście drużyn zmagało się w corocznym wewnątrzszkolnym konkursie debat oksfordzkich. Zwyciężyli pełni pasji, umiejętnie wykorzystujący sztukę pięknego mówienia pierwszoklasiści z Drużyny Adama Mickiewicza imienia Juliusza Słowackiego w składzie:

Stanisław Chludziński (1a3)

Eliasz Smarzyński (1a3)

Tom Pietrzyk (1a1)

Franciszek Pozarzycki (1h)

Mistrzom retoryki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach pozaszkolnych!

Jakub Pstrąg

 
VILO Mistrzem Polski!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Nasza drużyna debatancka, w składzie: Oskar Krasoń (3f), Szymon Turcza-Jurczyński (3f), Michał Górka (3g) oraz Kajetan Leśniak (2h1), zdobyła tytuł Mistrza Polski w Debatach Oksfordzkich!

Do konkursu stanęło 75 drużyn, 300 zawodników z całej Polski w pocie czoła pracowało nad tym, by udowodnić swoje racje w oratorskich pojedynkach. Drużyna VILO – wspomagana przez naszego absolwenta, Bartłomieja Janiczaka – okazała się bezkonkurencyjna.

W wielkim finale zawodnicy zmierzyli się z tezą: „Lepiej ściąć głowę niewinnemu, niż zawahać się na wojnie”, której bezpodstawność drużyna z Krakowa skutecznie wykazała, pokonując II LO z Konina i tym samym zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI W DEBATACH OKSFORDZKICH!

Jakub Pstrąg