Podstrony:

 

 

Rok szkolny 2015/2016

 

 
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE na UJ

 

Wybór kierunku studiów nie jest prosty.  Uczniowie klasy 2e zawczasu jednak podjęli kroki, by to ważne ustalenie życiowe było przemyślaną decyzją.

Na zaproszenie Instytutu Dziennikarstwa UJ przedstawiciele klasy dziennikarskiej  VILO wzięli udział w warsztatach organizowanych przez pracowników naukowych krakowskiego uniwersytetu. Spośród szeregu różnych wykładów i warsztatów (np. Montaż dźwięku radiowego; Promocje w social mediach; Rodzaje podziałów politycznych w Polsce) największym zainteresowaniem naszych adeptów dziennikarstwa cieszyły się dwa spotkania:

"Co mówią o nas gesty? Czyli komunikacja niewerbalna w życiu i mediach."  pani dr Małgorzaty Majewskiej oraz "Rzeczywistość w fotografii. Fotografia poza rzeczywistością." prowadzone przez Sylwię Łęcką.

Efekty spotkania wkrótce w "Szóstym zmyśle"!

Jakub Pstrąg

 

Warsztaty w Radio Kraków.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Uczniowie klasy dziennikarskiej mieli niecodzienną okazję zobaczyć jak tworzy się radio na żywo. Młodzież naszego liceum przyglądała się procesowi redagowania i przygotowywania wiadomości w newsroomie, a później już z reżyserki mogła przyglądać się i przysłuchiwać ich realizacji na antenie Radia Kraków. Dzięki uprzejmości redaktora Andrzeja Kukuczki przedstawiciele klasy 2e nie tylko obserwowali realizację programu, którego słucha cała Małopolska, ale też sami zasiadali za mikrofonem, by zmierzyć się z trudną materią zawodu dziennikarza. 

Fachowa opieka i nieocenione rady redaktora Kukuczki pomogły przełamać tremę i pierwsze próby mikrofonowe wypadły bardzo obiecująco.

Miejmy nadzieję, że efekty tych warsztatów wkrótce będzie można śledzić na stronie naszej szkolnej gazetki.

 

 

Rok 2013/2014

CREATING THE AWARENESS OF YOUR CITY - Projekt - maj-czerwiec 2014

Od maja 2014 do czerwca 2014 uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego realizują projekt zatytułowany Creating the Awareness of Your City. Projekt łączy w sobie elementy edukacji obywatelskiej, dziennikarskiej oraz językowej. Całość projektu realizowana jest w języku angielskim.

W projekcie biorą udział uczniowie z klas: 1a1, 2a1, 2a2 oraz 2e1. Ich zadaniem jest zbadanie wybranych sfer życia Krakowa takich jak: przestrzeń publiczna, szeroko pojęte życie kulturalne miasta oraz problemy poruszone w niedawnym referendum  -  czyli ścieżki rowerowe, monitoring miejski oraz propozycja budowy metra. Na zakończenie  projektu młodzież napisze raporty w języku angielskim zawierające podsumowanie poczynionych przez uczniów obserwacji oraz artykuł prasowy również w języku angielskim. Dodatkowo uczniowie stworzą dokumentację fotograficzną swoich działań.

Projekt jest realizowany we współpracy z dziennikarzami anglojęzycznego magazynu Krakow Post. Opiekunami projektu są Panie prof.: Iwona Fedain, Izabela Żelazna oraz Katarzyna Płaza.