Podstrony:

 

Nasi nauczyciele to wykwalifikowana kadra pedagogiczna:

·         p. mgr Anna Gurgul, nauczyciel dyplomowany z wieloletnim stażem i ogromnym doświadczeniem pedagogicznym. VI Liceum Ogólnokształcące to jej drugi dom. Egzaminator Centralnej Komisji Egzaminacyjnej od wielu lat oraz egzaminator DSD II.

·         p. Riedel-Beeder Barbara, native speaker z Niemiec, która zawsze za cel stawia sobie dobro ucznia. Jej zamiłowanie do języka ojczystego bezpośrednio przekłada się na jej ogromne zaangażowanie w nauczanie niemieckiego. Egzaminator DSD I i DSD II.

·         p. dr Paweł Moskała, były uczeń VI LO, który od 2009 roku dołączył do kadry nauczycielskiej. Poza pracą w liceum jest również pracownikiem naukowym Instytutu Filologii Germańskiej UJ, który z pasją bada literaturę niemieckojęzyczną XX wieku, jak również zajmuje się metodyką nauczania języka niemieckiego. Egzaminator DSD II.

·         p. mgr Ewa Nycz, absolwentka filologii germańskiej Uniwersytetu Pedagogicznego. Jest młodą i pełną energii nauczycielką, która  pasjonuje się wykorzystywaniem technik pamięciowych w nauczaniu języka. Zawsze w  interesujący i kreatywny sposób stara się przekazać wiedzę swoim uczniom. 

p. mgr Izabela Cenzorowska

Ponadto mamy do dyspozycji bardzo dobrze wyposażoną pracownię języka niemieckiego z projektorem multimedialnym, ekranem, laptopem, kserokopiarką oraz drukarką. Wyposażenie pracowni jest darem rządu Federalnych Niemiec.