Kronika - rok szkolny - 2017/2018 - listopad i grudzień


Upoluj swoją książkę

 

Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji krakowskiego Instytutu Książki pod hasłem "Upoluj swoją książkę".

Wystarczy zeskanować kod do pobrania darmowej aplikacji, która umożliwia czytanie i słuchanie 12 bestsellerowych powieści.

Kody do pobrania na plakatach umieszczonych na parterze szkoły (granatowa tablica) oraz na tablicy informacyjnej biblioteki szkolnej.

 

Gratulujemy Bartoszowi Biesiadeckiemu stypendium SAPERE AUSO


Bartosz Biesiadecki z kl. 3A1 otrzymał stypendium SAPERE AUSO

 

GRATULUJEMY!

 

Udział uczniów VI LO w zawodach szachowych - 6.11.2017

W dniu 6 listopada 2017 r. uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie uczestniczyli w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach. Mikołaj Dziwosz /3e/, Krzysztof Owsiany /1d/, Tomasz Szydłak /1d/, drużynowo zajęli ostatecznie, po rozgraniu 7 szachowych pojedynków  12 miejsce, na 27 startujących drużyn męskich. Należy pamiętać, że w zawodach uczestniczyli zawodnicy z przynależnością klubową oraz kategoriami.

Dlatego serdecznie GRATULUJEMY uzyskanego wyniku!!

  

Krakowska Olimpiada Młodzieży piłka ręczna - 9.11.2017 r.

W dniu 9 listopada 2017 r. uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie uczestniczyli w eliminacjach piłki ręcznej szkół ponadgimnazjalnych, w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W pierwszym meczu rywalizowali z II LO, mając ogromne szanse na wygraną, ponieważ poziom drużyn był mocno wyrównany. Drugi mecz rozegraliśmy z dobrze przygotowanym taktycznie składem Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie.

Skład reprezentacji VI LO: Sygut Damian /1d/, Walicki Adrian /2a2/, Kącki Kamil /3f/, Rodak Kacper /2e/, Dziedzic Igor - bramkarz/2e/, Cichy Tomasz /2c/, Indyk Łukasz /2f/, Szuszkiewicz Kacper /2h/, Sala Karol /2h/, Zamojski Piotr /2g/, Więcek Jan /1b/, Rutkowski Michał /1g/, Augustyńczyk Maciej /1c/.

Opiekun grupy: Magdalena Włodarczyk.

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY zaangażowania i postawy fair-play na boisku!!!


 

Wykład prof. dra hab. Sławomira Sprawskiego - 10.11.2017 r.

10 XI 2017 w VI Liceum gościł prof. dr hab. Sławomir Sprawski, Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, znawca historii starożytnej. Nasz gość przedstawił wykład pt. "Grecy a Rzymianie", w barwny sposób opisując słuchaczom skomplikowane relacje polityczne, ekonomiczne i kulturalne między światem greckich państw - miast a Imperium Romanum. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2C, 2A/3 oraz 3F realizujące program nauczania historii na poziomie rozszerzonym. Na zakończenie wykładu odbyła się krótka dyskusja naukowa, podczas której podjęto m. in. kwestię oceny panowania cesarza Hadriana.


 

Narodowe Święto Niepodległości - Dyktando

Jak co roku uczniowie VI LO wzięli udział w dyktandzie organizowanym z okazji Święta Niepodległości. I jak co roku, to właśnie nasze uczennice okazały się najlepsze, spośród ponad 11 tys. uczniów z Polski, Litwy i Łotwy.

Najlepszymi w kategorii szkół ponadgimnazjalnych okazały się Weronika Tupaj (I miejsce) i Aleksandra Krzanik (II miejsce).

Dziewczętom serdecznie gratulujemy! Wszystkich zaś zapraszamy do przyszłorocznej edycji dyktanda.

Jakub Pstrąg