Kronika - rok szkolny - 2018/2019 - listopad i grudzień


 

JESIENNE ZACZYTANIE - wyniki konkursu

 Z przyjemnością informujemy, że w konkursie fotograficznym JESIENNE ZACZYTANIE organizowanym przez bibliotekę szkolną zwyciężyły:

 

I miejsce - Gabriela Łukasik, kl. 1C

 

 

II miejsce - Daria Szuba-Łata, kl.1D

 

 

III miejsce - Karolina Kałdos, kl.3B

 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Laureaci konkursu o Adamie Mickiewiczu

Miejsce I - klasa 1e

Tomasz Piegza, Aleksandra Owczarz, Natalia Izbińska

Miejsce II - klasa 1a3

Milena Krawczyk, Alicja Starzyk, Helena Likus

Miejsce III - klasa 1c

Emilia Teper, Jagoda Zajfryd, Gabriela Łukasik

Gratulujemy!


Piramidy robią furorę!!!!

 Ostatnio uczniowie naszej szkoły prześcigają się w pomysłowości a ich kreatywność przechodzi najśmielsze oczekiwania nauczycieli. 

 

 

 

Wykład p. prof. dra hab. Sławomira Sprawskiego - 13.11.2018 r.

13 XI 2018 w VI Liceum gościł p. prof. dr hab. Sławomir Sprawski, Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, znawca historii starożytnej, w tym dziejów politycznych, społecznych i kulturalnych najsłynniejszych greckich państw-miast.

Nasz gość przedstawił wykład pt. "Jak rządzili się Ateńczycy i Spartanie?", w barwny i sugestywny sposób opisując słuchaczom skomplikowane niuanse teorii i praktyki ustroju Aten i Sparty. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2C, 2A/2 i 2A/3 realizujące program nauczania historii na poziomie rozszerzonym.


 

Wykład p. dr hab. Janusza Pezdy - 16.11.2018 r.

16 XI 2018 VI Liceum odwiedził p. dr hab. Janusz Pezda, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, znawca dziejów ruchu politycznego skupionego wokół ks. Adama Jerzego Czartoryskiego.

Nasz gość przedstawił wykład pt. "Wielka Emigracja i myśli o niepodległości", w barwny sposób opisując słuchaczom skomplikowane losy polskich emigrantów we Francji po klęsce powstania listopadowego. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 3A/2, 3C, 3E i 3F realizujące program nauczania historii na poziomie rozszerzonym. Na zakończenie wykładu odbyła się krótka dyskusja naukowa.


 

WIZYTA KLASY 1A3 W KONSULACIE GENERALNYM USA - 15.11.2018 r.

W dniu 15 listopada 2018 r. uczniowie klasy 1a3 wraz z prof. Agnieszką Batko udali się do Konsulatu Generalnego USA na spotkanie z Panią Konsul ds. Prasy, Kultury i Edukacji, Amy Steinmann.  Wizyta była nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu kultury amerykańskiej lecz także do poznania oferty skierowanej do pasjonatów języka angielskiego i Stanów Zjednoczonych.


 

"W kręgu awangardy - twórczość Marii Jaremy" - wyjście na wystawę

30.10.2018  r. uczennice VI LO biorące udział w konkursie "W kręgu awangardy - twórczość Marii Jaremy", pod opieką koordynatorki z ramienia szkoły, Izabeli Żelaznej, odwiedziły wystawę poświęconą Marii Jaremie. Po usytuowanej w Cricotece ekspozycji oprowadzała kuratorka wystawy, Anna Batko, która przedstawiła biografię artystki, cechy jej twórczości i związki z kręgiem krakowskiej awangardy. Wyjście miało na celu przygotować merytorycznie do kolejnej części konkursu - wykonania pracy plastycznej, inspirowanej twórczością Jaremy. 

Tak wyjście opisuje Ida Stachura, uczennica klasy 1a3, jedna z uczestniczek konkursu:

"Dorobek artystyczny Marii Jaremy to nie tylko grafika, malarstwo i rzeźba. Pasja do projektowania scenografii, kostiumów oraz masek połączyła ją z działającym w Krakowie reżyserem Tadeuszem Kantorem. Razem założyli teatr Cricot 2. Wystawa, którą odwiedziliśmy, otwarta w setną rocznicę przyznania kobietom praw wyborczych, a także w sześćdziesiątą rocznicę śmierci i studziesiątą rocznicę urodzin artystki prezentuje powojenne dzieła Jaremianki. Poprzez prace plastyczne, dekoracje teatralne, oraz przedmioty, które kiedyś ją otaczały dowiadujemy się wiele o jej osobie. Nie bała się wzbudzać kontrowersji stanowczo sprzeciwiając się socrealizmowi. Zarówno w życiu, jak i w swojej twórczości nie zgadzała się na kompromisy, określano ją mianem feministki, twardo trzymała się swoich poglądów. Jej odważne prace były dla nas inspiracją."

Wyniki konkursu zostaną podane 25.11.2018 w trakcie oficjalnej uroczystości w Cricotece.

 

 


 Klasa 3B na zajęciach na UJ z mikroskopem elektronowym i konfokalnym

 

 

Wykład p. dra hab. Jacka Nowaka z Instytutu Socjologii UJ

21 XI 2018 w VI Liceum gościł p. dr hab. Jacek Nowak z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wygłosił wykład pt. "Tworzenie się i funkcjonowanie narodu". W wykładzie uczestniczyły klasy 2C, 2E, 2F i 2G realizujące program nauczania wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Nasz gość omówił zagadnienie tworzenia się narodów, budowy wspólnoty narodowej i czynniki wpływające na jej funkcjonowanie. Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja naukowa, w której dyskutanci podjęli m. in. kwestię tożsamości narodów w przeszłości i współcześnie oraz problem instrumentalnego wykorzystywania symboli narodowych.Klasa 2F na zajęciach w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej - 28.11.2018

W dniu 28.11.2018 uczniowie klasy 2F uczestniczyli w zajęciach w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

 

Mistrzostwa Krakowa w badmintonie - 28.11.2018

W dniu 28.11.2018 r. reprezentacja chłopców VI LO wzięła udział w Mistrzostwach Krakowa w badmintonie w ramach Licealiady. Mimo zaciętej walki i dobrej gry nie udało się jej wywalczyć znaczącego miejsca.

 Na zdjęciu od lewej:Janek Jurek kl.1a1,Maciek Kawa kl. 1f, Mikołaj Górecki kl. 1f.


 

International Conference "My Region- Yesterday and Today and Global Climate Change

Uczennice naszej szkoły z klasy 3c: Agata Myszka, Adrianna Marszałek, Maria Antonina Bętkowska i Gabriela Majka reprezentowały szkołę i nasze miasto na międzynarodowej konferencji - International Conference "My Region- Yesterday and Today and Global Climate Change" for Teachers and Students from Member Schools of the UNESCO Associated Schools Project  w dniu 3 grudnia 2018 roku w Katowicach zorganizowanej w związku z odbywającym się Szczytem Klimatycznym ONZ COP 24.

Uczennice w czasie swojego wystąpienia przedstawiły własny projekt dotyczący redukcji smogu w Krakowie.

 

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie - Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości

Uczniowie naszej szkoły z klasy 3c:  Agata Myszka, Patryk Brózda, Aneta Kapała, Maria Antonina Bętkowska, Adrianna Marszałek zdobyli wyróżnienie (kwota 1000 złotych) w ogólnopolskim konkursie - "Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości"

Gratulujemy!

 

 

Dwa Brzegi Wisły w obiektywie prof. N. Pieszczyńskiego - 4.12.2018

 

 

 

 


Wizyta w Konsulacie Generalnym USA

Młodzież z klasy dwujęzycznej 3a1 VI LO im. A. Mickiewicza w Krakowie pod opieką prof. E. Lubińskiej wpisała się do księgi kondolencyjnej 41 Prezydenta USA Georga H.W. Busha.

W Konsulacie USA przywitał nas sam Konsul Generalny Dr. B. Bix Aliu.

 

Sukcesy szkolnego chóru

W listopadzie Chór VI LO im. A. Mickiewicza wziął udział oraz otrzymał następujące nagrody w konkursach:

Wyróżnienie w konkursie "Muzyczny meeting z Kaczmarskim i piosenką patriotyczną" organizowanym przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży - 13.11.2018

I miejsce w III Konkursie Chóralnym "Jesienne Śpiewanie w Starym Krakowie" organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie - 17.11.2018

 

Projekt Czytamy i ilustrujemy Pana Tadeusza - 10.12.2018

Za dwa tygodnie -  24 grudnia obchodzimy 220 rocznicę urodzin Adama Mickiewicza.  „Czytamy i ilustrujemy Pana Tadeusza” to projekt, poprzez realizację którego pragniemy uczcić urodziny naszego wieszcza, a jednocześnie podkreślić, że czytanie jest ważne, a moda na czytanie jest nieprzemijająca.

Nasza biblioteka promuje czytelnictwo poprzez różnorodne działania m. in uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego w ubiegłym tygodniu zakupiono 530 egzemplarzy nowości wydawniczych

Pan Tadeusz to dzieło ponadczasowe i znane w wielu krajach świata. Poemat został przetłumaczony na 33 języki czyli na prawie wszystkie języki europejskie i na większość języków Dalekiego Wschodu.

W dniu 10 grudnia 2018 odbyła się uroczystość rozpoczynająca realizację projektu.

Ciekawe wydania utworu w językach obcych przedstawiono na prezentacji opracowanej i przygotowanej przez prof. Jakuba Pstrąga.

W tle można było podziwiać prace plastyczne inspirowane  cytatami z ksiąg Pana Tadeusza.

Ilustrowaną część projektu zorganizowała i przeprowadziła prof. Teresa Lityńska-Konieczny.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie.

Czytanie „Pana Tadeusza”  zainaugurowała pani Alina Kamińska, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Pani Alina Kamińska od lat związana jest z Teatrem Bagatela, występuje w  filmach kinowych i telewizyjnych, w serialach, w programach rozrywkowych, zagrała także w spektaklach dla dzieci w Teatrze Telewizji. Jest lektorką wielu filmów dokumentalnych i przyrodniczych oraz podkłada głos w szeregu gier komputerowych.

Słuchaliśmy Inwokacji w języku polskim w wykonaniu  Aleksandra Szewczyka oraz w czterech językach obcych:

angielskim w wykonaniu Karoliny Treli i Damiana Piwowarskiego,

francuskim  w wykonaniu Sylwii Odrobiny i Daniela Gawlika,

niemieckim w wykonaniu Jana Niziurskiego i Weroniki Cieśli

i rosyjskim w wykonaniu Stanisława Czekawskiego

Wybrane fragmenty „Pana Tadeusza” czytali:

- Aleksandra Chojnacka, laureatka tytułu Mistrza Czytania w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w roku 2017

- Aleksander Szewczyk, laureat tytułu Wicemistrza Czytania w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w roku 2018

- Karolina Sieniatycka z kl. 2d

- Maja Szczepankiewicz z kl. 2d

-Szymon Łopusiak i Krzysztof Setlak z  kl.  2b

Na zakończenie scenę Pożegnania Telimeny i Tadeusza, zaprezentował niezwykły duet - Pan Dyrektor dr Czesław Wróbel i pani prof. Marlena Maciejewska

Uroczystość poprowadzili Karol Sala i Jakub Kulik

Kontynuacja projektu rozpoczęła się o godzinie 11.00 w klasach i grupach międzyoddziałowych. W każdej sali czytano fragmenty, które złożyły się w całość utworu.

Organizatorzy:

Agnieszka Kosiek

Maria Leśniak

Teresa Lityńska-Konieczny

Jakub Pstrąg

 

 

 

Gratulujemy stypendystom Ministra Edukacji Narodowej

Bartosz Biesiadecki

Oliwia Krzemień

Weronika Tupaj

otrzymali stypendium Ministra Edukacji Narodowej

za wybitne osiągnięcia edukacyjne

w roku szkolnym 2017/2018

GRATULUJEMY!

 

Wolontariusze z wizytą na plebanii

Współpraca między wolontariuszami z VILO a Księdzem Proboszczem  BBC układa się bardzo dobrze. Ci pierwsi coraz częściej kwestują na różne kościelne potrzeby a Ksiądz Proboszcz dokarmia uczniów i dba aby nie odpadli z sił.


 

Międzyszkolny Turniej Badmintona

27. listopada b.r. na ComComZone odbył się międzyszkolny turniej badmintona.

Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Niedzielska, Joanna Pikus oraz Gabriela Frasik.

Opiekun: A. Kudyba

 


Licealiada w pływaniu

Reprezentacja VI LO w składzie:

Emilia Kryus 3b, Zofia Garnek 3c, Jakub Łyczak 2d, Norbert Barczyk 3d (2 miejsce w stylu motylkowym),

Daria Szuba -Łata 1d (4 miejsce w stylu grzbietowym),

Marceli Jędryka 1d (3 miejsce w stylu grzbietowym),

Wojciech Maćkowiak 1d, Natalia Kaszluga 1g2, Julia Szczurek 2f, Jacek Zeman 3a1, Paulina Gintowt 3e, Oliwia Jaworska 3i, Anna Paraniak 3i, Natalia Cichy 2a3, Mikołaj Górecki 1f, Krzysztof Grzybczyk 1f

uczestniczyła w dn.11.12 br. w Licealiadzie w pływaniu.

 

Ilustrujemy Pana Tadeusza - galeria prac

W galerii zdjęć zamieszczono fotografie prac wykonane w ramach projektu Czytamy i ilustrujemy Pana Tadeusza.

Wkrótce jury oceni prace a autorzy najlepszych otrzymają dylomy i nagrody.

Ilustrowaną część projektu zorganizowała i przeprowadziła prof. Teresa Lityńska-Konieczny

Zdjęcia wykonała prof. Agnieszka Kosiek

 

Sukces siatkarek VI LO

Reprezentacja siatkarek VI LO zajęła II miejsce w Mikołajkowym Turnieju o Puchar Rady Dzielnicy II i Dyrektora XXIV LO w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład reprezentacji:

Niedzielska Emilia, Pikus Joanna, Koczur Paulina, Kowalska Aleksandra, Sikora Karolina, Niedzielin Julia, Kasprzyk Gabriela.

Opiekunem drużyny jest Marcin Skoczeń.

 


 

SZLACHETNA PACZKA 2018

Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać oraz zakupić wszystkie niezbędne produkty m. in żywność, kosmetyki, ubrania zimowe, łóżko, produkty dla niemowlaka. W paczkach znalazło się także wiele innych potrzebnych rzeczy, wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście słodyczy i zabawek.

W sobotę 8 grudnia w dniu finału akcji, dołożyliśmy wszelkich starań, aby dopiąć paczkę na ostatni guzik. Następnie zawieźliśmy ją do magazynu, skąd trafiła prosto w ręce rodziny.

Szlachetna Paczka w naszej szkole zakończyła się pełnym sukcesem- obdarowani byli bardzo szczęśliwi i wdzięczni, wiele radości dostarczyło dzieciom samo rozpakowywanie, nie mówiąc o zawartości świątecznych paczek. Akcja nie powiodłaby się jednak, gdyby nie mobilizacja całej społeczności szkolnej. Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i pracę włożoną w przygotowanie paczki.

 

 


Giner de los Ríos - gratulujemy Urszuli Gonciarczyk

Uczennica naszej szkoły, Urszula Gonciarczyk z klasy 2h,  zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Giner de los Ríos" na opowiadanie w języku hiszpańskim.

Organizatorem konkursu było Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Nagrody laureatom wręczył Ambasador Hiszpanii, Francisco Javier Sanabria Valderrama.

 

 Akcja charytatywna - Kanapka za złotówkę

Tegoroczna działalność szkolnego wolontariatu zostala zwieńczona zbiórką pieniędzy, przeznaczoną na saletyńską akcję "KANAPKA za złotówkę ".

Wolontariusze zebrali  987, 47 zł.  Kwota ta (a nawet nieco wieksza 1000 zl) zasiliła budżet parafii w Krzywym Rogu na Ukrainie, gdzie  Księża Misjonarze Saletyni odżywiają ubogich, emerytów, uchodźców oraz osierocone dzieci.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli darkiem to szlachetne dzieło. 

Lekcja wuefu na lodowisku

W środę 19.12.2018 r. na lekcji wf z klasą 1A1A2 udaliśmy się na lodowisko przy galerii krakowskiej. Pomimo mrozu miło i aktywnie spędziliśmy czas, wszyscy cało ukończyli zajęcia.


Święto Szkoły - 20 grudnia 2018

W dniu 20 grudnia 2018 w kinie Kijów Centrum obchodziliśmy Święto Szkoły.

Swoją obecnością zaszczyli nas:

Pani Anna Korfel-Jasińska, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa do spraw edukacji i sportu

Pan Łukasz Wantuch Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa

Pani wizytator Bożena Walczak reprezentująca Małopolskiego Kuratora Oświaty

Pan dr Bix Aliu – Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Polsce

Pan Profesor Jacek Purchla Przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO

Pani Anna Korfel-Jasińska, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa do spraw edukacji i sportu symboliczne przekazała nowy sztandar VI Liceum Ogólnokształcącego na ręce Dyrektora szkoły Pana Czesława Wróbla.

Nowy Sztandar szkoły ma kształt kwadratu. Rewers jest koloru czerwonego. Na tym tle umieszczone jest godło państwowe – orzeł srebrno – złoty z głową ozdobioną złotą koroną – zwróconą w prawo. Rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu, gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Nad orłem napis Rzeczpospolita Polska, a poniżej dwie daty, pierwsza 1918 rok to data odzyskania niepodległości oraz data 2018 rok to data ufundowania sztandaru na 100 lecie odzyskania niepodległości.

Awers jest w kolorze chabru, jak kolor kwiatów w łanach polskich zbóż. W górnej części umieszczona jest nazwa szkoły, tj. VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Centralną część stanowi fragment portretu Adama Mickiewicza, według portretu Walentego Wańkowicza, Portret Adama Mickiewicza na Judahu skale, powstałego zapewne w latach 1827–1828. Poniżej portretu motto szkoły zaczerpnięte z Ody do młodości: Młodości ty nad poziomy wylatuj oraz informacja o dacie założenia szkoły, tj. rok 1902.

Następnie na sztandar szkoły uczniowie klas pierwszych  złożyli rotę ślubowania wstępując w szeregi szóstkowiczów.

Zaproszeni goście wygłosili przemówienia.

Obchodziliśmy również 25-lecie istnienia w naszej szkole sekcji dwujęzycznej z językiem angielskim.

Uczeń tej sekcji, Krzysztof Słącz z klasy 3A1, której wychowawcą jest Pani Joanna Klaja, ubiegłoroczny finalista olimpiady języka angielskiego, wygłosił Inwokację z Pana Tadeusza w języku angielskim.

Następnie wysłuchaliśmy koncertu szkolnego chóru.

Chór VI LO im. Adama Mickiewicza swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2017 roku z inicjatywy pana dyrektora Czesława Wróbla. Dyrygentką Chóru jest absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie – pani Marta Krawczyk
W bieżącym roku szkolnym Chór zdobył: wyróżnienie w Konkursie Muzycznym meeting z Kaczmarskim i piosenką patriotyczną oraz pierwsze miejsce w III Konkursie Chóralnym Jesienne Śpiewanie w Starym Krakowie.
Repertuar przygotowany na galę nie bez powodu w całości był anglojęzyczny. To ukłon ze strony Chóru w kierunku sekcji angielskiej, która w tym roku świętuje swój piękny jubileusz.

Wysłuchaliśmy:
1. Im singing in the rain - utwór z musicalu Deszczowa piosenka
2. Once upon a december - piosenka z filmu animowanego pt. Anastazja
3. You raise me up piosenka autorstwa duetu Secret Garden,

4. Bring me little water, Silvy tradycyjna melodia folkowa z Ameryki Północnej z początku XX wieku
5. Lollipop wiecznie żywa piosenka z 1958 roku autorstwa Juliusa Dixona i Beverly Ross

Częścią społeczności szóstki są dwie niezwykłe absolwentki VILO anno domini 2018. Weronika Tupaj, absolwentka sekcji dwujęzycznej z językiem angielskim, jedyna maturzystka w Polsce, która w maju tego roku uzyskała 100% wynik ze wszystkich egzaminów maturalnych. W klasie pierwszej została Laureatką Olimpiady Języka Polskiego, a w klasie trzeciej Laureatką I miejsca Olimpiady Artystycznej, a w każdej klasie, tj,. 1, 2 i 3-ciej otrzymała świadectwo szkolne z wyróżnieniem. Stypendystka prezesa rady ministrów, stypendystka ministra edukacji narodowej, stypendystka fundacji Sapere Auso. Laureatka nagrody srebrne pióro. Studentka history of Art. With Cultural na University of Leeds

Katarzyna Czekaj laureatka Ogólnopolskiego konkursu języka włoskiego – w roku 2018 laureatka 1 miejsca, w roku 2017 laureatka 4 miejsca, laureatka Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Włoszech i Języku włoskim, Katarzyna z wszystkich egzaminów maturalnych oprócz matematyki uzyskała 100%,a egzaminu maturalnego z matematyki uzyskała 90%, studentka filologii włoskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Następnie głos zabrał Pan Marek Wasiak prezes zarządu Fundacji ZAWSZE WARTO i wraz z  panią Marią Waliczek – Przewodniczącą Rady Programowej Fundacji i zarazem Prezes Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona, sponsora nagród wręczył nagrody i symboliczną statuetkę Jaskółki dla najlepszej maturzystki.

Pan Czesław Wróbel, dyrektor liceum oraz Pani Joanna Rudnik – przewodnicząca Rady Rodziców wręczyli stypendia naszym utalentowanym absolwentkom specjalnie ufundowane przez Radę Rodziców VI LO.

Michał Turcza Prezydent-Elekt Samorządu Uczniowskiego złożył przysięgę wobec wszystkich członków społeczności naszej szkoły

Pan Czesław Wróbel, dyrektor liceum wręczył nagrody dla laureatów szkolnych konkursów:

Konkurs poświęcony życiu i twórczości Adama Mickiewicza – Patrona Liceum - w tym roku  laureatami konkursu zostali uczniowie klasy 1e: Tomasz Piegza, Aleksandra Owczarz, Natalia Izbińska

W kategorii plastycznej jury nagrodziło prace Gabrieli Woźniak z kl. 1c, Marty Kuczy  kl. 1g2 oraz Roberta Guniewicza  z kl. 1g2

Z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości uczniowie VI Liceum sprawdzali swoją wiedzę historyczną w konkursie „Odrodzona 1918-1939”. Laureatami tego konkursu zostali:


1 miejsce    Igor Dziedzic z klasy 3e

2 miejsce: : Barłomiej Hałatek z klasy 1e

3 miejsce: Zuzanna Słobodzian z klasy 1b

wyróżnienia:  Łukasz Baran z klasy 3e
Hubert Cora z klasy 1g1
Aleksandra Janik z klasy 1f

Teatr PROSCENIUM zaprezentował  spektakl  pt. „Takie były zabawy, spory w one lata…” - spektakl inspirowany „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. Adaptacja tekstu i reżyseria: pani prof. Marlena Maciejewska. Opracowanie muzyczne: pani prof. Katarzyna Płaza.

Od wielu lat Święto Patrona Szkoły uświetniają koncerty orkiestry i solistów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia  im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Naszą uroczystość uświetnił koncert przyjaciół VIO Liceum - Crazy Accordion Trio  dowodzonych przez pana prof. Macieja Gładysa!!!

Do magicznej krainy muzyki zabrały nas następujące utwory:

1.       Avicii - Wake me up

2.       Queen - Show must go on

3.       Sting - Englishman in New York

4.       The Beatles - Yesterday

5.       Motion Trio - Balcan Dance

 

Christmas Party - 21.12.2018