Podstrony:

Kronika szkoły - 2013/2014 - marzec - kwiecień


 IV Turniej Tenisa Stołowego dla Szkół Ogólnokształcących z Dzielnicy Śródmieścia - 12.03.2014 r.

12 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego dla Szkół Ogólnokształcących z dzielnicy Śródmieścia. Organizatorem imprezy było VI LO w Krakowie i Straż Miejska Miasta Krakowa. Gościliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Dzielnic I, II, III.   W meczach spotkali się najlepsi zawodnicy II LO, VIII LO, XIII LO, ZSO nr 9, ZSE nr 1, ZSM nr 1, ZSM nr 10 i oczywiście VI LO. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele VI LO i Straż Miejska. Poszczególne mecze sędziowali uczniowie VI LO.  Od samego początku trwała zacięta walka.  Najwięcej emocji dostarczył mecz chłopców pomiędzy uczniem II LO, Szymonem Zychem, a uczniem ZSM nr 1, Piotrem Rysiem. VI LO reprezentowali:
Małgorzata Kopytek, Marta Sułkowska, Daniel Chmielewski, Klaudiusz Adamczyk

W łącznej klasyfikacji VI LO zajęło 4 miejsce.

Gratulujemy!

 

 

Program WF z klasą - 28.02.2014 r.

28 lutego 2014 nasza szkoła została przyjęta do programu "WF z klasą".

„WF z klasą” to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

 

Wizyta studentów z Beit Berl College z Izraela - 11.03.2014 r.

We wtorek 11.03.2014 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę studentów i nauczycieli akademickich z Beit Berl College w Izraelu. Była to niepowtarzalna okazja, aby przedstawić sobie nawzajem nasze kraje, opowiedzieć o miejscach, w których żyjemy oraz podyskutować o historii i współczesności. Wizyta zakończyła się oprowadzeniem gości po szkole przez uczniów klasy 1A2.

 

 

Wizyta szefowej sekcji administracyjnej Konsulatu USA w Krakowie pani Ch. Boyette - 12.03.2014

W środę 12 marca o godz. 12 odwiedziła nas Pani Charity Boyette - szefowa sekcji administracyjnej Konsulatu USA w Krakowie. Wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy o USA i wygłosiła krótki odczyt pt. "Outstanding American women". W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy dwujęzyczne z językiem angielskim.


Konkurs Fizyczny „ Eureka”12 marca 2014 r.

W konkursie  wzięło udział 7 uczniów z klasy 2d.

Wykład „Outstanding American Women” -12.03.2014

Nasze liceum odwiedziła pani Charity Boyette, która jest szefową sekcji administracyjnej Konsulatu USA w Krakowie. Pani Boyette wygłosiła odczyt pt. "Outstanding American Women", w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas dwujęzycznych z jęz. angielskim z naszej szkoły. Podczas spotkania wręczyła również nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy o USA, który został zorganizowany we współpracy z krakowskim Konsulatem USA.

 Warsztaty cząstek elementarnych - 13.03.2014 r.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Instytut Fizyki Jądrowej w Krakowie w V Liceum Ogólnokształcącym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maksymilian Śnieżek (1d), Maciej Guziec, Krzysztof Sitko, Natan Trętko, Szymon Trela, Bartosz Zieliński (2d) pod opieką mgr Bożeny Arendt.

W trakcie całodniowych zajęć odbyły się wykład, zajęcia warsztatowe w oparciu o dane z CERN oraz podsumowująca wideo-konferencja uczniów z Polski, Portugalii, Niemiec z pracownikami CERN.

 

X Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej - 14.03.2014 r.

Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej już od dziesięciu lat przyciąga miłośników piosenki francuskiej z całej Polski. Organizowany przez panią mgr Anetę Wojtaszek, nauczyciela języka francuskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Krakowie i adresowany do młodzieży od 6 do 26 lat ma na celu popularyzowanie piosenki i kultury krajów francuskojęzycznych.

Tym razem, podczas przesłuchań festiwalowych 14 marca 2014 roku, na scenie Auli liceum zaprezentowało się 59 uczniów z wielu miast Polski, w tym z Konina, Łańcuta, Ostrowca Świętokrzyskiego, Bytomia, Katowic, Chrzanowa, Sosnowca, Olkusza, Limanowej i oczywiście, z Krakowa.

Spośród młodych wykonawców podzielonych na cztery kategorie wiekowe Jury wyłoniło 29 finalistów, którzy 30 maja 2014 r. wezmą udział w eliminacjach finałowych na scenie Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie.

W Jury zasiedli: Alain Schneider, przedstawiciel Konsulatu Generalnego Francji, Leszek Poznański, prezes krakowskiego oddziału TPPF, Bożena Barwińska, dyrektor Biura Festiwalowego Grand Prix Edith Piaf, Anna Miśkowiec, muzyk, Mieczysława Zembroń, romanistka oraz Aneta Wojtaszek. Obradom przewodniczyła pani mgr Alicja Fanderowska.

Nagrodę główną, Grand Prix, która zostanie wręczona 30 maja, ufundował Pan Prezydent Miasta Krakowa. Fundatorami pozostałych nagród są Instytut Francuski, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej, Księgarnia Wydawnictw Francuskojęzycznych „Edukator” oraz Rada Rodziców VI Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Krakowie.

mgr Aneta Wojtaszek główny organizator Festiwalu

 

 

 

 

 

Zespół z VI LO w finale II Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości - 17.03.2014 r.

 

Drużyna VI LO w składzie: Agnieszka Gołuszka, Katarzyna Małek, Kaja Słonina

wzięła udział w finale II Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania / Polish Open University oraz VII LO im. Zofii Nałkowskiej.
Temat tegorocznej edycji turnieju brzmiał: „Zostań Einsteinem Biznesu – innowacyjny pomysł na firmę”.

Drużyna zaprezentowała firmę Daremny Trud, zajmującą się eksportem części zamiennych do taboru kolejowego do Rosji. Dziewczyny  zajęły IV miejsce i otrzymały wyróżnienie oraz nagrody specjalne: zaproszenia na szkolenie od firmy Capgemini Polska Sp. z o.o. i nagrody rzeczowe od firmy Capgemini Polska Sp. z o.o.,

 


 Nasi uczniowie laureatami XI Krakowskiej Licealnej Szkoły Debat - 17.03.2014

Finał XI edycji Szkoły Debaty odbył się 17 marca 2014 roku w Sali Obrad Krakowskiego Magistratu. Zadaniem drużyny naszego liceum w składzie: Piotr Regdos (1H), Karol Kruk (2H) oraz Bartłomiej Janiczak (2 H) była obrona trudnej tezy - "Honor jest wartością niepotrzebną w dzisiejszym świecie". Od kilku lat żadna drużyna będąca propozycją nie wygrała finałowej potyczki oratorskiej. Oratorzy z Szóstki podołali temu zadaniu, pokonując II Liceum Ogólnokształcącego im. króla Jana III Sobieskiego.

Główna nagroda to wyjazd do Sejmu RP w Warszawie ufundowany przez posła Bogusława Sonika oraz "dzika karta", czyli automatyczny awans do finału Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, który odbędzie się 9 kwietnia 2014 w Poznaniu.

Byliście znakomici!!!

Gratulujemy naszym Oratorom i życzymy powodzenia


 

 

 

Wizyta klasy 2a2 w Konsulacie USA - 31 marca 2014 r.

Klasa 2a2 oraz pani prof. Agnieszka Batko gościli w Konsulacie USA w Krakowie, gdzie uczestniczyli w wykładzie na temat polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych pt. „US-Poland Bilateral Relationship”. Po wykładzie uczniowie mieli również możliwość rozmowy oraz zadania pytań panu konsulowi. Spotkanie odbyło się w języku angielskim.


Prezentacja nowych kierunków studiów w AGH - 2.04.2014 r.

 W auli liceum dr hab. Robert Szczygieł zaprezentował nowe możliwości studiowania ciekawych kierunków w AGH.

Musical „Aida” -4.04.2014 r.

„Czasy współczesne. Podczas zwiedzania egipskiej wystawy w museum spojrzenia kobiety I mężczyzny spotykają sie przez moment. Amneris, kobieta-faraon, budzi się do życiani przenosi nas do starożytnego Egiptu. Radames, kapitan wojsk egipskich, powraca z łupieżczej wyprawy na ziemię Nubii – odwiecznego wroga Egiptu. Kiedy jego żołnierze pojmują w niewolę grupę nubijskich kobiet, Radames odkrywa, że uległ fascynacją jednej z nich – waleczną i majestatyczną Aidą …”

Klasa 2a2 wraz z prof. Agnieszką Batko gościła w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na opartym na operze Giuseppe Verdiego musicalu pod tytułem „Aida”. Taneczne show, koncert popowo-rockowy z muzyką autorstwa Eltona Johna i Tima Rice’a to współczesna wersja klasycznej opowieści o ponadczasowym uczuciu, które połączyło pojmaną Nubijską księżniczkę i Egipskiego żołnierza. Musical był wystawiony w języku angielskim. W rolach głównych wystąpili uczniowie British International School of Cracow.

Wymiana Kraków -Fontainebleau (Francja) - 2-11 kwiecień 2014r.

 

 

Konkurs Know America - 7-10.04.2014 r.

W dniach 7 – 10 kwietnia 2014 laureaci oraz finaliści konkursu Know America gościli w Warszawie.
Wśród laureatów  po raz drugi znalazła się Gabriela Mermon z VI LO w Krakowie.

Konkurs organizowany jest przez Ambasadę USA w Polsce, Collegium Civitas Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundację Wspomagania Wsi.

Nagrodą dla wszystkich laureatów i finalistów  stanowił, pełen atrakcji pobyt w Warszawie obejmujący między innymi spektakl w Teatrze  Narodowym pt. „Lekkomyślna Siostra”, odwiedziny w warszawskim Fotoplastikonie, zwiedzanie Warszawy śladami getta warszawskiego i wizytę w Muzeum Historii Żydów Polskich , a także w Muzeum Sztuki Współczesnej oraz w American School of Warsaw.

Największą atrakcją było jednak samo rozdanie nagród, które odbyło się podczas uroczystego lunchu w rezydencji Ambasadora USA w Polsce, Stephena Mulla. Podczas lunchu każdy z zaproszonych miał  możliwość rozmowy z Panem Ambasadorem oraz pracownikami ambasady.

Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali dyplomy wydrukowane na papierze imitującym Deklarację Niepodległości USA oraz ciekawe nagrody książkowe, na których można było otrzymać osobistą dedykację Pana Ambasadora.  

Sportowy Okrągły Stół - 8.04.2014 r.


8 kwietnia 2014 odbył się w naszej szkole Sportowy Okrągły Stół. W debacie poświęconej udoskonaleniu zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole udział wzięli przedstawiciele szkolnej społeczności. Wraz z Panią Dyrektor  podjęliśmy dialog z uczniami i zadaliśmy kilka pytań na temat motywacji uczniów do lekcji, zwolnień z wf, jakie znaczenie w życiu ma ruch, co podoba się na lekcjach, a co należy zmienić....
Z uwagą śledziliśmy wypowiedzi naszych podopiecznych.
Dziękujemy za wszelkie sugestie i opinie o naszej pracy. Dołożymy wszelkich starań, aby młodzież chętnie uczestniczyła w lekcjach wychowania fizycznego.

 

 

Warsztaty biologiczno-chemiczne w Szkole Podstawowej nr 2 we Wieliczce - 10.04.2014 r.

 

10 kwietnia 2014 r. uczennice z 2b przeprowadziły warsztaty biologiczno-chemiczne w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce.

 

 

Warsztaty biologiczno-chemiczne w Przedszkolu nr 135 w Krakowie - 10.04.2014 r.

10 kwietnia 2014 r.  uczennice z 2b przeprowadziły warsztaty biologiczno-chemiczne w Przedszkolu nr  135  w Krakowie.

 

 

DZIEŃ OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW - 12.04.2014 r.

 

 

 

TEATR PROSCENIUM NOMINOWANY DO NAGRODY W XXXIV MAŁOPOLSKIM FESTIWALU ARTYSTYCZNYM MŁODZIEŻY (FAM)

10 kwietnia Teatr Proscenium wziął udział w Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży, wystawiając spektakl „Nie chcemy uciekać stąd”. Jury przeglądu teatralnego w składzie: Józefa Zając: reżyser i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie
Anna Piróg – Karaszkiewicz: aktorka filmowa i teatralna, Andrzej Franczyk: aktor teatralny przyznało  naszej trupie teatralnej nominację do nagrody. Ogłoszenie ostatecznego werdyktu, wręczenie nagród i prezentacje wybranych propozycji festiwalowych odbędą się podczas GALI FESTIWALOWEJ w Teatrze GROTESKA, 28 kwietnia /poniedziałek/ o godz. 17.oo. Trzymamy kciuki za naszych aktorów!

Spektakl powstał na podstawie wybranych utworów Adama Mickiewicza (Romantyczność, Rybka, Lilije, III cz. Dziadów, IV cz. Dziadów), fragmentu Ferdydurke Witolda Gombrowicza; piosenek Jacka Kaczmarskiego (A my nie chcemy uciekać stąd -kompozytor: Przemysław Gintrowski, Mury - kompozytor: Lluis Llach), Agnieszki Osieckiej (Wariatka tańczy - kompozytor: Seweryn Krajewski).

W sztuce wystąpili: Karolina Biedroń, Agnieszka Migdał, Angelika Gwóźdź, Joanna Cora, Weronika Młódzik, Bartosz Leszczyc- Zielonacki, Julia Kołodziej, Nicole Stateczna, Joanna Krawczyk, Michał Lalik, Kacper Augustynek, Anna Prorok, Julia Musyl, Alicja Musiał, Paulina Wójcik, Zofia Mikołajska,

Muzyka: Krzysztof Stachowski (gitara elektryczna), Maria Wywiał/ Adam Delimat (pianino), Katarzyna Lipińska (skrzypce), Maria Kruczek (wokal)

Choreografia: Julia Kołodziej, Nicole Stateczna, Joanna Krawczyk, Jadwiga Mordarska

Reżyseria: Marlena Maciejewska

TEATR PROSCENIUM WYRÓŻNIONY W MŁODZIEŻOWYCH PREZENTACJACH TEATRALNYCH TEATR MOICH MARZEŃ

11 kwietnia na Scenie Miniatura Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się finał Jubileuszowych XXV Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych „Teatr moich marzeń”, organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Młodzieżowe Prezentacje Teatralne, odbywające się w Krakowie już po raz dwudziesty piąty, mają na celu umożliwienie młodym ludziom prezentacji ich autorskich teatralnych dokonań. Formuła jest otwarta: organizatorzy nie sugerują ani tematu, ani formy wypowiedzi, dopuszczając krótkie adaptacje dramatu, montaże poetyckie, spektakle autorskie, realizacje nawiązujące do kabaretu czy teatru piosenki.

Teatr Proscenium od wielu lat uczestniczy w Przeglądzie, tym razem jury: Anna Piróg-Karaszkiewicz i Krzysztof Bochenek przyznało spektaklowi „Nie chcemy uciekać stąd” wyróżnienie.

GRATULUJEMY!

W spektaklu udział wzięli: Karolina Biedroń, Antonina Kurek, Agnieszka Migdał, Angelika Gwóźdź, Joanna Cora, Weronika Młódzik, Bartosz Leszczyc- Zielonacki/ Piotr Regdos, Michał Ciaranek, Julia Kołodziej, Jadwiga Mordarska, Nicole Stateczna, Joanna Krawczyk, Michał Lalik, Kacper Augustynek, Anna Prorok, Julia Musyl, Agnieszka Karska, Alicja Musiał, Wanda Sych, Paulina Wójcik, Zofia Mikołajska, Krzysztof Stachowski (gitara elektryczna), Maria Wywiał (pianino), Katarzyna Lipińska (skrzypce), Maria Kruczek (wokal), Magdalena Bobrek (reżyseria świateł)

Opieka artystyczna: dr Marlena Maciejewska

Uczniowie klas filmowych w finale XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie.

Uczniowie VI LO - Ewa Raszpunda (2c) i Maciej Reguła (1c) byli najlepsi w eliminacjach wojewódzkich. Uczniowie klas filmowych zdobyli pierwsze miejsce wśród drużyn z całej małopolski i dostali się do finału XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie.

Gratulujemy wygranej!

Wykład dr Aleksandry Wagner z Instytutu Socjologii UJ - 23.04.2014 r.

23 IV 2013 VI Liceum gościło p. dr Aleksandrę Wagner z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Klasy 2A/I, 2F i 2G realizujące rozszerzony program nauczania wiedzy o społeczeństwie wysłuchały wykładu pt. "Jest tylko przyszłość. I właśnie jej nie ma. Socjologiczne rozważania o przyszłości".

Pielgrzymka maturzystów - 24.04.2014 r.

24 kwietnia 2014 uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielami i wychowawcami pielgrzymowali do Częstochowy, aby przed obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej prosić o wszelkie potrzebne łaski. Po przybyciu na Jasną Górę maturzyści uczestniczyli w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a następnie udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie uczestniczyli we Mszy Św. odprawionej w ich intencji przez księży katechetów.

Dziękujemy wszystkim za wspólne pielgrzymowanie i modlitwę.

 

Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka

Uczniowie klasy 2d – Sergiusz Olszewski, Bartosz Zieliński, Jakub Bryl oraz Krzysztof Sitko, uzyskali wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka”.

Wizyta w Instytucie Cervantesa - 23.04.2014 r.

23  kwietnia  jest uznawany za Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych jest to  święto oficjalne. Ponadto w Katalonii dzień ten jest hucznie obchodzonym świętem, jako dzień patrona – św. Jerzego.

Z tej okazji grupa prowadzona przez p. Małgorzatę Michalską-Derlatkę wybrała się do Instytutu Cervantesa przy ul. Kanoniczej.  Na początku uczestniczyliśmy w wystawie dotyczącej życia i twórczości  hiszpańskiego powieściopisarza Miguela Delibesa. Fragmenty jego dzieł zostały zobrazowane pracami 15 ilustratorów. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do czytelni, gdzie każdy z nas mógł przeczytać  fragment „Don Kichota”- dzieła Cervantesa, w oryginale oraz tłumaczeniu.

Wszystkim bardzo podobało się, że mogliśmy poznać kolejną część kultury Hiszpanii, a do Instytutu Cervantesa mamy nadzieję jeszcze powrócić.

Joanna Zawiślan kl.2e1

 

 

Dzień Ziemi - 23.04.2014 r.

23 kwietnia 2014 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi.

Klasy 1a1, 1b1, 1b2, 2b, 2a2 wysłuchały dwóch wykładów.

Tematy wykładów:

dr Maciej Konopiński - Bioróżnorodność  genetyczna

mgr Teresa Berezowska, mgr Carlos Bautista Leon - Ochrona niedźwiedzia brunatnego w Europie

Następnie klasy pierwsze brały udział w warsztatach. W grupach przygotowywano plakaty namawiające do oddania 1% podatku na ochronę niedźwiedzia brunatnego w Polsce. Wykonane prace brały udział w konkursie. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych - 25.04.2014 r.

Zakwitły kasztany, na korytarzach szóstki nie ma korków, to znaczy, że mury szkoły opuścili maturzyści. Pożegnaliśmy  tegorocznych absolwentów w uroczystej, ale jednocześnie rodzinnej atmosferze.

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty, Pani Magdalena Bassara – radna Miasta Krakowa,  reprezentująca  Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. W części oficjalnej głos zabrali nasi szanowni goście, pan Dyrektor Czesław Wróbel oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Bartłomiej Janiczak, zaś Pani Wicedyrektor Dorota Ochwat odczytała list przesłany przez Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Marię Kieruzal.

Pan Aleksander Palczewski, Pani Magdalena Bassara oraz Pan Dyrektor Czesław Wróbel wręczyli tegorocznym absolwentom naszego Liceum pakiety obywatelskie przygotowane przez Fundację Panteon Narodowy. Mamy nadzieję, że egzemplarze konstytucji Rzeczpospolitej, flagi narodowe oraz słowa hymnu narodowego  będą towarzyszyły szóstkowiczom w dorosłym życiu.

Przewodnicząca kapituły Srebrnego Pióra, Pani Wicedyrektor Marta Nowak, uhonorowała najlepszych absolwentów roku 2014, ten zaszczytny tytuł oraz srebrne pióro otrzymały: Aleksandra Brach oraz Weronika Sitko

Następnie Pan Dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem:

z klasy 3a: Karolinie Majce, Justynie Nazaruk, Annie Pieprzyk, Karolinie Piszczek, Karolinie Przeniosło

z klasy 3b: Annie Dębowskiej, Justynie Maciarz, Kamili Mróz, Karolinie Pabian

 z klasy 3c: Wiktorii  Pacułt, Magdalenie Paciorek, Dominice Popiołek, Edycie Sałagaj, Małgorzacie  Kornaś

z klasy 3d: Aleksandrze Brach, Julii Jałosze, Beacie Jurys, Magdalenie Łukawskiej, Magdalenie Sasze, Monice Ścibor 

z klasy 3e: Ewie Pabian, Justynie Drożdż 

z klasy 3f: Marzenie Rugieł, Iwonie Szczurek

 z klasy 3h: Weronice Sitko, Angelice Zawadzie, Markowi Kuźmińskiemu

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i ich rodzicom.

Część artystyczną - koncert przygotowali uczniowie klas 2e1, 2e2 i 1a2, 2a2  pod opieką Pani prof. Katarzyny Płazy.

Usłyszeliśmy Annę Ropkę w piosence Into the West

Olgę Pohl w piosence Don't you worry child.

W drugiej części koncertu wystąpili Marceli Luśnia i Adam Delimat. Panowie zaśpiewali dwie piosenki:

Nie płacz Ewka  i Ta ostatnia niedziela

Uczniowie klas drugich przygotowali niespodziankę dla maturzystów – pamiątkowe  filmy.

Uroczystość zakończyliśmy niezwykłym wykonaniem piosenki Dni których jeszcze nie znamy – specjalnie dla maturzystów piosenkę zaśpiewały: Pani prof. Marlena Maciejewska i Pani prof. Katarzyna Płaza.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania długopisów! Samych sukcesów w czasie sesji maturalnej!!

Relacja: mgr Iwona Fedan

  

 

 

TEATR PROSCENIUM WYRÓŻNIONY W XXXIV MAŁOPOLSKIM FESTIWALU ARTYSTYCZNYM MŁODZIEŻY (FAM) – 28.04.2014 r.

28 kwietnia Teatr Proscenium wziął udział w Gali Finałowej Festiwalu Artystycznego Młodzieży w Teatrze Groteska. W tegorocznym przeglądzie uczestniczyło ponad trzydzieści zespołów teatralnych z całej Małopolski. Jury w składzie: Józefa Zając: reżyser i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie
Anna Piróg – Karaszkiewicz: aktorka filmowa i teatralna, Andrzej Franczyk: aktor teatralny przyznało naszej trupie teatralnej wyróżnienie za spektakl „Nie chcemy uciekać stąd”.

W sztuce wystąpili: Karolina Biedroń, Agnieszka Migdał, Angelika Gwóźdź, Joanna Cora, Weronika Młódzik, Bartosz Leszczyc- Zielonacki, Julia Kołodziej, Nicole Stateczna, Joanna Krawczyk, Michał Lalik, Kacper Augustynek, Anna Prorok, Julia Musyl, Alicja Musiał, Paulina Wójcik, Zofia Mikołajska

Muzyka: Krzysztof Stachowski (gitara elektryczna), Maria Wywiał/ Adam Delimat (pianino), Katarzyna Lipińska (skrzypce), Maria Kruczek (wokal)

Choreografia: Julia Kołodziej, Nicole Stateczna, Joanna Krawczyk, Jadwiga Mordarska

Reżyseria: dr Marlena Maciejewska

GRATULUJEMY

Embryonic waves - III miejsce w kategorii FILM na XXXIV FAM.

Grupa filmowa z VILO, z abstrakcyjną formą filmową pt. Embryonic waves, zdobyła III miejsce w kategorii FILM na XXXIV Festiwalu Artystycznym Młodzieży.

Gratulujemy!