Podstrony:

Rok szkolny 2019/2020

Obóz naukowo – sportowy kl. 2d oczami uczniów …

Zapraszamy do galerii zdjęć

Nasza wycieczka zaczęła się około 6:00 rano, kiedy w 30 uczniowskich domach wybrzmiał dźwięk budzika. Szybkie śniadanie, poranna toaleta, wrzucić ostatnie rzeczy do walizki i w drogę do Galerii Kazimierz. 

Autokar wyruszył planowo o 7;45 pełen, bagaży, uśmiechów i uczniowskich nadziei na zdanie matematyki przynajmniej pozytywnie. 

Zaraz po przyjeździe (jak na uczniów mat-fizu przystało) wszyscy chętnie udali się na godzinę matematyki, a potem na następną... No i może jeszcze jedną. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale mimo to dzielnie rysowaliśmy wykres za wykresem. Nie mogło zabraknąć tez aktywności fizycznej - w przerwach pomiędzy zajęciami z Profesorem Gurdkiem i posiłkami z zapałem uczestniczyliśmy w grach zespołowych czy siłowni. Pani Włodarczyk zadbała o to,  aby zarówno umysł jak i ciało były w formie.

Po ośmiogodzinnym śnie, nastał drugi dzień i kolejna przygoda z matematyką! Kolorowe długopisy w dłoń, zeszyty pod pachę, herbata do drugiej ręki. Przyszedł czas na kolejne godziny spędzone w sali konferencyjnej i spotkanie z przekształceniami funkcji. Możecie pomyśleć, że po 6 godzinach matematyki uczniowie będą mieli dość, ale nie znacie 2d. Z sympatii do Profesora oraz zamiłowania do nauki, nawet wolny czas spędzaliśmy na konsultacjach i wspólnym robieniu zadań z planimetrii. 

Nasz wyjazd zakończył trzyczęściowy sprawdzian, który jak możecie się spodziewać wszyscy napisali śpiewająco ;)... A przynajmniej na miarę swoich możliwości! Po trzygodzinnym wysiłku czekał na nas ciepły obiad, a zaraz po nim niestety powrót do szarej rzeczywistości...

Z pewnością cała klasa 2d będzie długo wspominać wyjazd do Zakrzowa.

Reportaż przygotowała Małgosia Pawlik.Rok szkolny 2017/2018

Obóz naukowo-filmowy klasy 2c


W dniach 25-27 października odbył się w Zakrzowie obóz filmowo-naukowo-teatralny klasy 2C. Niezwykle urokliwe miejsce umożliwiło nam oprócz odbywania zajęć z historii oraz wosu przeprowadzanie wieczorków filmowych i zabaw teatralnych.

Czas mijał nam niezwykle intensywnie – w ramach zajęć naukowych wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji naszej koleżanki Ani o rzymskich cesarzach oraz debatowaliśmy na aktualne tematy w ramach wosu. Niezwykle interesującym doświadczeniem było przedsięwzięcie przygotowane przez Darię, która zorganizowała nam LARP, czyli rodzaj gry fabularnej odgrywanej na żywo. Jest to forma zabawy, podobna do improwizowanej sztuki teatralnej, która wciągnęła nas na ponad 2 godziny! Wiele emocji wzbudził również quiz wiedzy o filmie – dziewczyny się postarały, bo przygotowały 90 pytań, a emocje towarzyszyły nam do samego końca. W wolnych chwilach graliśmy w gry planszowe lub umilaliśmy sobie czas śpiewem przy ognisku.

Jeden dzień poświęcony został odkrywaniu historii najbliższej okolicy. Zwiedziliśmy stryszowski dwór, w którym podziwialiśmy wystawę „Wnętrza dworu polskiego w wieku XIX”. Wystawa przedstawia typowe wnętrza wiejskiej rezydencji ziemiańskiej z XIX stulecia. Sam dworek – mimo iż niewielki, utkwił nam w pamięci jako naprawdę czarujące miejsce.

Niestety, trzy dni szybko minęły i dobiegł końca nasz obóz. Pomimo jesiennej aury, która przyniosła nam deszcz w dniu wyjazdu, wszyscy wyjechali w dobrych humorach, zatrzymując miłe wspomnienia.Obóz językowy klasy 3A2

 

Klasa 3a2 powróciła z obozu językowego w Piwnicznej- Kosarzyskach pod opieką ks. Łukasza Bugały, prof. Ewy Lubińskiej (wychowawczyni) oraz prof. Katarzyny Płazy.

 

Rok szkolny 2013/2014

 
Wyjazd naukowo – integracyjny do Koninek klasy 1 E - 15-16.10.2013 r.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

Będąc już pełnoprawnymi uczniami naszego Liceum, dzień po ślubowaniu wyruszyliśmy do Koninek. Droga autokarem minęła bardzo szybko, a na miejscu okazało się, że nie ma zasięgu, więc byliśmy skazani tylko na siebie. Pogoda była piękna, więc wyruszyliśmy na spacer razem z panem przewodnikiem, który zaprowadził nas nawet do Obserwatorium Astronomicznego. Największą atrakcją jednak w Obserwatorium okazały się być nasze ochronne buty z siatek Tesco. Nie czuliśmy zmęczenia, a podobno przeszliśmy nawet około 17 km. Jednak głód był już odczuwalny, więc popędziliśmy na obiad. Niestety i lekcje musiały odbyć się tego dnia, ale za to wieczorem przy dźwiękach gitary upiekliśmy kiełbaski, a potem odbył się wieczór karaoke. Pełni wrażeń szybko poszliśmy spać, a nowy dzień przywitał nas deszczem.

 

Klasa 3D na obozie naukowym w Kosarzyskach - 1-4.10.2013 r.

W dniach od 1 października do 4 października klasa 3D przebywała na obozie naukowym w Kosarzyskach. Zwiedzaliśmy pijalnie wód mineralnych w Piwnicznej oraz wiele szlaków turystycznym, podziwiając przepiękne krajobrazy pagórków i lasów. Każdego dnia również zgłębialiśmy wiedzę z dziedziny matematyki i fizyki. Wieczorami przychodził czas na odpoczynek i zabawy integrujące. 

Klasa 1C na obozie naukowym w Bukowinie Tatrzańskiej - 24-25.10.2013 r.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

W dniach 24-25 października 2013 r. klasa 1C przebywała na obozie naukowym w Bukowinie Tatrzańskiej w Górskim Ośrodku Wypoczynkowym STASINDA.

 


 

 
Obóz naukowy 2E1 w pięknych okolicznościach górskiego pejzażu

Zobacz zdjęcia: http://62.121.129.182/dziennikarska/?p=362

co: Obóz naukowy klasy dziennikarskiej 2e1
gdzie: Bukowina Tatrzańska
kiedy: 30.09-3.10. 2013r.
kto: klasa dziennikarska 2e1 z p. prof. Iwoną Fedan, p. prof. Katarzyną Płazą i p. prof. Izabelą Żelazną

W pięknych okolicznościach natury uczyliśmy się języka polskiego i języka angielskiego, spacerowaliśmy przez okoliczne dukty i przesieki, integrowaliśmy się w czasie wieczorów gier planszowych i warsztatów origami.
2 października dzięki uprzejmości p. Rafała Gratkowskiego odwiedziliśmy redakcję"Tygodnika Podhalańskiego" w Zakopanem. Mieliśmy okazję spotkać się z niezwykle charyzmatycznym p. Jerzym Jureckim założycielem i wydawcą "Tygodnika Podhalańskiego", Dziennikarzem Roku 2012.
 

 Klasa 3A na obozie maturalnym w Siwarnie w Kościelisku 2012

 

Zobacz zdjęcia: http://vilo.krakow.pl/pl/galeria.html?id=76

W miłej atmosferze klasa 3A doskonali język angielski, snuje rozważania na temat symboliki opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza oraz walczy z funkcją logarytmiczną. Wspaniały górski krajobraz zapewnia idealną scenerię do twórczej pracy, także na świeżym powietrzu, gdy owinięci w koce uczymy się na tarasie.

 


Obóz naukowy 3e

 

Język polski, język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie w górach...

W październiku pojechaliśmy się na pięciodniowy obóz integracyjny do Kościeliska pod Zakopanem. Opieki nad nimi podjęli się dzielni nauczyciele, prof. Fedan, Płaza oraz wymiennie prof. Hańderek i Sokalski. Dni  upływały nam pod znakiem nauki, spacerów i zaciętych rozgrywek sportowych ;)

Więcej...  w serwisie polonistycznym :)

 

 

Klasa 3h - obóz naukowy w Piwnicznej

10-12. października 2011

Klasa 3h obóz naukowy w Piwnicznej

Prof. Teresa Lityńska – Konieczny, Prof. Agata Jaszczur

„Przed nami matura” – oto przewodnie hasło naszego wyjazdu. Przyznać trzeba, że mało zachęcające J Ale to tylko pozory. Udało się znakomicie, ku zadowoleniu wszystkich (czytaj: nauczycielek, uczniów, pracowników ośrodka wypoczynkowego). W Iskrze (taką nazwę nosi pensjonat) jest bardzo przyjemnie – choć brzmi to jak reklama, warto zaryzykować i obwieścić wszystkim, że jest takie miejsce w Kosarzyskach, gdzie dają solidnie zjeść, dobrze wypocząć i jeszcze trochę się pouczyć. No i pouczyliśmy się języka polskiego oraz matematyki. Wieczorami oglądaliśmy filmy – jeden miał być zachętą do przeczytania Ferdydurke. Czy tak się stało? Każdy musi ocenić ekranizację sam.

Nie samym chlebem żyje człowiek, chciałam powiedzieć, nie samą nauką… Wszyscy to rozumieliśmy, stąd „spacer” do centrum Piwnicznej, a więc wyprawa, po której wróciliśmy wycieńczeni. Spory kawał drogi. Pokrzepiliśmy się wodą wypitą w pijalni – piwniczanka ponoć znakomicie działa na żołądek i wszelkie inne części układu pokarmowego. Wieczorem ochoczo zasiedliśmy wokół ogniska. W drugim dniu poznaliśmy Stary Sącz – rynek miasteczka, klasztor klarysek założony przez świętą królową Kingę, ołtarz papieski, czyli ślad pielgrzymki Jana Pawła II.

Trzy bardzo udane dni!!!