Rok szkolny 2013/2014

 
Zawody w piłce ręcznej dziewcząt

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wspaniały przykład sportowej walki można było zobaczyć na zawodach KOM w piłce ręcznej dziewcząt.  Na parkiecie hali sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone rywalizowały najlepsze drużyny szkół krakowskich. W nowych, białych koszulkach najlepiej prezentowały się uczennice VI LO.
Walka wśród  wszystkich drużyn była bardzo zacięta i dostarczała wiele emocji. Szóstka od samego początku pokazała, że będzie się liczyć w tej rywalizacji. Cała drużyna przejawiała ogromnego ducha walki.  Młodzież udowodniła, że potrafi dobrze się bawić i zdrowo rywalizować. W atmosferze sportowej i zgodnie z zasadami „Fair – play” zajęliśmy ostatecznie szóste miejsce i jesteśmy w ścisłej czołówce.

Szkołę reprezentowały: Natalia Wojas, Karolina Ciosek, Karolina Kurek, Karolina Kwietniowska, Marcelina Piwowarczyk, Anna Urych, Aleksandra Nerwiński, Weronika Sitko, Katarzyna Majcherczyk, Sandra Ropek, Sylwia Rutana, Weronika Baster.

Opiekunowie: Anna Augustynek, Aneta Kulig.


Rok szkolny 2012/2013

Zobacz zdjęcia

Skład drużyny piłki ręcznej dziewcząt:

Magda Szydło
Magda Boczkowska
Klaudia Cupiał
Ola Wróblewska
Dominika Mazanek
Ola Gejdel
Agnieszka Mądry
Weronika Sitko
Kasia Parvi
Sonia Kasprzycka
Kasia Majcherczyk

opiekun: Aneta Kulig

Dziewczęta po raz pierwszy w historii VI LO wywalczyły złoto w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży  szkół ponadgimnazjalnych i awansowały do zawodów wojewódzkich. W eliminacji między innymi pokonały faworytów: III LO i ZSG 1. Wygrana wszystkich meczy cieszy całą społeczność VI LO. Pamiątkowy puchar, medal i dyplom wzbogaci trofea naszego liceum. Wreszcie tytuł MISTRZA KRAKOWA dla VI LO.