Podstrony:
 

Rok szkolny 2018/2019


Gratulujemy Michałowi Rutkowskiemu z kl. 2G

Gratulujemy Michałowi Rutkowskiemu  z kl. 2G uzyskania tytułu fialisty III Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.


GRATULUJEMY!

MICHAŁOWI RUTKOWSKIEMU - KL. 2G

awansu do trzeciego etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności


KAROLINIE SKOWYRSKIEJ - KL. 1H

BARBARZE FILIPEK - KL. 1G

DOMINICE MATUSIAK - KL. 1G

udziału w drugim etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i ObronnościRok szkolny 2017/2018


Gratulujemy sukcesów w Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

GRATULUJEMY

MATEUSZOWI PAŁĘDZE - KL. 2G

MICHAŁOWI RUTKOWSKIEMU - KL. 1G

tytułu finalisty Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności


Rok szkolny 2016/2017


Zapraszamy do galerii zdjęć

GRATULUJEMY!

MATEUSZOWI PAŁĘDZE - KL. 1G

tytułu laureata Olimpiady z Wiedzy o Bezpieczeństwie i ObronnościPoczet sztandarowy na uroczystościach z okazji 75 rocznicy powstania Armii Krajowej - 15.02.2017 r.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 15.02.2017 r. poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystościach z okazji 75 rocznicy powstania Armii Krajowej.

Uroczystość rozpoczęła  msza św. w kaplicy garnizoniwej na ul. Dietla,  następnie przemarszerowano  na Bulwar Czerwieński, gdzie kontynuowano obchody rocznicy.

 

 

 

 

 

Sukcesy w Olimpiadzie z Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

 GRATULUJEMY!

MATEUSZOWI PAŁĘDZE - KL. 1G

DARII WOJCIECHOWSKIEJ - KL. 3H2

zakwalifikowania się do etapu centralnego Olimpiady z Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności


ANECIE KAPALE - KL. 1C

MATEUSZOWI PAŁĘDZE - KL. 1G

DARII WOJCIECHOWSKIEJ - KL. 3H2

udziału w etapie rejonowym Olimpiady z Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności


Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

 

Zgłoszenia należy kierować do Pana Marcina Rozmarynowskiego

Szczegóły, w tym formularz zgłoszeniowy, znaleźć można na stronie http://www.owobio.edu.pl


Obchody 77. rocznicy agresji ZSRR na Polskę - 16.09.2016

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 W dniu 16.09.2016 r. poczet sztandarowy VI LO reprezentował społeczność szkoły w uroczystych obchodach 77.  rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w Bazylice Mariackiej odprawiona w intencji ofiar sowieckiego i niemieckiego totalitaryzmu oraz wszystkich poległych za ojczyznę. Po mszy przemaszerowaliśmy w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego ul. Grodzką pod Krzyż Pamięci Narodowej i Tablice Zesłańców Sybiru, gdzie odbył się Apel pamięci, wspomnienie bohaterów, a także  złożono kwiaty. Na koniec zagrała orkiestra wojskowa.

Młodzież "Szóstki" jest dumna, że mogła wziąć  udział w uroczystości gloryfikującej pamięć wszystkich poległych podczas II wojny światowej.

"CHWAŁA BOHATEROM..."

 

Opiekun pocztu sztandarowego Marcin Rozmarynowski Rok szkolny 2014/2015 


Uroczystość Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego w 80. rocznicę śmierci - 25 maja 2015 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poczet sztandarowy VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie w składzie Rafał Krumpholz, Kamila Leszczyńska i Kamila Ptak uczestniczył w uroczystości „Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego w 80. rocznicę śmierci”, która odbyła się 26 maja (wtorek) 2015 r., w godz. 11.00 – 14.00. Uroczystość rozpoczęła się krótką konferencją w Urzędzie Miasta Krakowa, w sali Obrad, pl. Wszystkich Świętych 3, po czym nastąpił przemarsz pocztów sztandarowymi szkół ulicą Grodzką na Wawel. Na placu przed kościołem św. Idziego odbyła się krótka uroczystość patriotyczno – artystyczna w  wykonaniu Chóru ALBERINUM i Edwarda Wilhelma Jankowskiego - Teatr Słowa „Logos”, a następnie w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów zostały złożone kwiaty na grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

Pan Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty uhonorował poczet sztandarowy naszej szkoły  dyplomem za udział w uroczystych obchodach polskich rocznic historycznych.

Opiekun pocztu sztandarowego: mgr Elżbieta Smak
 
Udział Pocztu Sztandarowego w obchodach 75. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę - 17.09.2014

 

W ramach krakowskich obchodów 75. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, w dniu 17 września 2014 r.,  odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna na Cmentarzu Rakowickim  zorganizowana przez Komitet Opieki Nad Miejscami Zbrodni Komunizmu i Związek Piłsudczyków Oddział Małopolski oraz uroczystość dedykowana pamięci obrońców Grodna zorganizowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.  

W uroczystości na Cmentarzu Rakowickim wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wojska, organizacji kombatanckich i niepodległościowych, rodzin Sybiraków, instytucji kultury, Instytutu Pamięci Narodowej oraz reprezentacje ponad pięćdziesięciu małopolskich  szkół, w tym poczet sztandarowy naszego liceum. Wspólnie uczczono pamięć  o Polakach poległych i pomordowanych na Wschodzie, oddaliśmy hołd bohaterom tragicznych wydarzeń sprzed 75 lat, ofiarom masowych zsyłek na Sybir.