Gratulujemy Paulinie Mrożek z klasy IE

Gratulujemy Paulinie Mrożek z klasy IE tytułu finalisty 42. Olimpiady Języka Niemieckiego

 

 

Gratulujemy Paulinie Mrożek z kl. 1E

 

Gratulujemy Paulinie Mrożek z kl. 1E zakwalifikowania się do etapu centralnego 42. Olimpiady Języka Niemieckiego

 


GRATULUJEMY!

ALEKSANDRZE BIRX - KL. 2F

PAULINIE MROŻEK - KL. 1F

SARZE MAJKOWSKIEJ - KL. 1C

ALEKSANDRZE ORZECH - 2D

BARBARZE BUŚKO - 2B

zakwalifikowania się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego

 

VI LO wybrane do dwunastki szkół z całej Polski objętych programem JDI!

To wspaniała wiadomość dla wszystkich uczniów, którzy nie boją się wyrażać swoje zadanie i dyskutować po niemiecku! Nasza szkoła została wybrana do czołówki 12 szkół z całej Polski, która zakwalifikowała się do udziału w programie Jugend debattiert international. Jesteśmy jedyną szkołą w Krakowie, a nawet w całej Małopolsce, która startuje w tym konkursie!

Jugend debattiert international to międzynarodowy  projekt przeprowadzany w Krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie w projekcie Jugend debattiert international uczestniczy ok. 2.300 uczniów z ponad 150 szkół w Czechach, Estonii, Polsce, Rosji, Słowenii, Węgrzech oraz na Litwie, Łotwie, Słowacji i Ukrainie.
Przedmiotem konkursu jest prowadzenie debat w języku niemieckim na tematy z zakresu szkoły, praw podstawowych i człowieka, historii  i Europy.

Jest nam niezmiernie miło, ze możemy znajdować się w czołówce szkół mogących brać udział w tym projekcie! Koordynatorem projektu w naszej szkole jest mgr Ewa Nycz oraz mgr Barbara Riedel-Baader.