Podstrony:

Rok szkolny 2018/2019

STRUKTURA SAMORZĄDU

Samorząd tworzą wszyscy uczniowie liceum, reprezentowani przez Radę Uczniowską

Prezydium:

Prezydent: Michał Turcza 2C

1 - wszy wiceprezydent: Jakub Kostrz 2F

2 - gi wiceprezydent: Miriam Guzik 2C

Sekretarz: Julia Stolarska 2D i Julia Witaszek 2C

Rzecznik: Natalia Rudnik 2C

Ministerstwa:

Ministrowie integracji: Edyta Buksa 2D, Ewa Kostrzon 2E i Alicja Wójcik 2F

Ministrowie debat: Wojciech Bobrek i Aleksander Szewczyk 2C

Ministrowie sportu: Anna Bąk 2a3 i Jan Więcek 2B

Minister supportu VILO: Damian Skiba 2C

Ministrowie kultury: Jan Jurek 1a1, Mateusz Szymkowicz 1C , Maksymilian Termin 1C i Bartosz Wychowański

 

Opiekun: prof. Justyna Kuśnierzowska

 Wydarzenia 2018/2019

Warsztaty prawnicze - 28.01.2019 r.

W dniu 28 stycznia 2019, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole warsztaty prawnicze. W czasie przygotowanego przez SEED. Cracow wydarzenia na symulowanej sali sądowej spotkały się zespoły I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego oraz V LO im. Augusta Witkowskiego. Przebiegiem sprawy kierował odgrywający rolę sędziego radca prawny Jan Marczyński, który podzielił się z gośćmi cennymi wskazówkami i doświadczeniami. W trakcie rozprawy istniała możliwość konsultacji z doktorantką prawa Anną Wojcieszczak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie oraz zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.


CIACHO ZA CIACHO

W grudniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę książek w celu wsparcia akcji „CIACHO ZA CIACHO” organizowanej przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą w Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie.

Wolontariusze wzięli również udział w całodziennym kiermaszu ciast i książek, odbywającym się na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskie 12 w Krakowie. 

Kiermasz charytatywnej grupy “Beczki” organizowany jest w Krakowie dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się na przykład zbudować studnię w Sudanie czy zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie. Obchody 151. urodzin Józefa Piłsudskiego

5 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w zorganizowanych przez IPN obchodach 151. urodzin Józefa Piłsudskiego połączonych z uroczystościami upamiętniającymi 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 


Wydarzenia 2017/2018

Dwudziesta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego - 5.02.2018

Piątego lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lokalnych eliminacjach dwudziestej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński. 

Hasło konkursowe brzmiało:

"Nieszczęsny dar wolności"? /Ks. prof. J. Tischner/

Jak powiedziała główna organizatorka konkursu: "VI lo wzięło konkurs szturmem".

1 miejsce - Marlena Miśkowiec z kl. 2c

2 miejsca nie przyznano

wśród laureatów 3-go miejsca -  Jan Broda i Franciszek Pozarzycki z kl. 2h

oraz wśród wyróżnionych Piotr Sadza i Jacek Zeman z kl. 2a1.

Wszyscy wymienieni otrzymali skierowanie o kolejnego etapu, eliminacji regionalnych, które odbędą się  8 lutego 2018 r. w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Młodzi dla AK, AK dla młodych - 31.01.2018

Dnia 31 stycznia br. klasy 2c i 2e wzięły udział w konferencji w Muzeum Armii Krajowej zatytułowanej „Młodzi dla AK, AK dla młodych.”

Celem projektu było zapoznanie młodych ludzi z historią, uświadomienie ich jeszcze z „pierwszej ręki”, od osób, które naprawdę przeżyły okropności drugiej wojny światowej.

Gościem był między innymi kpt. Włodzimierz Wolny, który swoją poruszającą historią z Szarych Szeregów doprowadził wielu słuchaczy do łez i wzruszenia.

Pojawił się również wesoły akcent - mjr Stanisław Szuro także podzielił się swoimi, tym razem, o dziwo, zabawnymi historiami z tego okresu.

Wydarzenie to przyciągnęło naprawdę mnóstwo młodych ludzi, ich obecność była liczona już w setkach.

Pojawiały się osoby bardzo młode, jak i te już przy progu osiągnięcia dorosłości. Jednak niezależnie od wieku odbiorców pewne jet to, że każdemu z uczestników wiele to spotkanie dało.

 


Zawody koszykówki - 1.02.2018

Dnia 01.02 wzięliśmy udział w licealiadzie, która odbywała się w II LO. Naszymi rywalami było VIII LO, I LO oraz gospodarz czyli II LO. Pierwszy mecz rozegraliśmy z VIII LO, całą pierwszą połowę prowadzili lecz w drugiej części meczu udało nam się dogonić a zarazem przegonić naszego rywala, wygraliśmy kilkunastoma punktami przewagi.

Następnym rywalem był Nowodworek, który jak się okazało był cięższym przeciwnikiem, cały mecz miały miejsce wymiany punkt za punkty, jednak w ostatnich minutach straciliśmy trochę więcej punktów i brakowało już czasu, żeby nadrobić tę przewagę.

Naszym ostatnim przeciwnikiem było II LO, które wygrała dwa wcześniejsze mecze ze znaczną przewagą. Mecz ten także zakończył się wygraną II LO, lecz nie straciliśmy tak dużo punktów jak nasi pozostali przeciwnicy i różnica punktów nie była aż taka znacząca, dzięki temu właśnie awansowaliśmy na małe punkty, ponieważ trzy drużyny (VI, I, VIII) miały tyle samo punktów, ale nasz bilans punktowy był najlepszy. W następnym tygodniu nasze sportowe zmagania będą kontynuuowane, miejmy nadzieję, że pomyślnie.Warsztaty debatanckie - 24.01.2018

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 24.01.2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, które mają na celu przygotować wszystkich chętnych do udziału w wewnątrzszkolnych debatach oksfordzkich. Warsztaty odbyły się pod przewodnictwem absolwenta naszej szkoły i członka Krakowskiej Szkoły Mówców, Szymona Turczę.


Wewnątrzszkolny turniej siatkówki

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dnia 23.01.2018 r. w murach naszej szkoły odbyły się pierwsze rozgrywki w wewnątrzszkolnym turnieju siatkówki. Rywalizowały ze sobą drużyny z klas 2A2 oraz 2E.

 

 

 

 

 

 

 


 
Ćwierćfinały Turnieju Debat Szkoły Debat - 22.01.2018

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 22.01.2018 r. w Urzędzie Miasta przy Placu Wszystkich Świętych w Krakowie odbyły się ćwierćfinały Turnieju Debat Szkoły Debat.

W reprezentacji naszej szkoły wystąpili: Maciej Kuć, Franek Pozarzycki, Stanisław Chludziński oraz Kajetan Żakowski. Nasza drużyna po stronie propozycji debatowała wraz z V LO.