Podstrony:

Rok szkolny 2018/2019


Sukces siatkarek VI LO

Reprezentacja siatkarek VI LO zajęła II miejsce w Mikołajkowym Turnieju o Puchar Rady Dzielnicy II i Dyrektora XXIV LO w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład reprezentacji:

Niedzielska Emilia, Pikus Joanna, Koczur Paulina, Kowalska Aleksandra, Sikora Karolina, Niedzielin Julia, Kasprzyk Gabriela.

Opiekunem drużyny jest Marcin Skoczeń.

Rok szkolny 2017/2018


Szkolna liga siatkówki zakończona

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 6 marca 2018 r. rozegrane zostało ostatnie spotkanie Turnieju Piłki Siatkowej w VI LO w roku szkolnym 2017/2018. W zawodach wzięło udział 12; blisko 80 uczniów. W eliminacjach zagrały klasy pierwsze: 1a1, 1b, 1c, 1d, 1g, oraz klasy drugie: 2a1, 2a2, 2b, 2d, 2e, 2g, 2h. Do ścisłego finału awansowały 3 składy mieszane.

Mistrzem VI LO w piłce siatkowej w roku szkolnym 2017/2018 została kl.2d, II miejsce zajęła kl. 2g, a trzecią lokatę  zdobyła kl.1b.

Serdecznie gratulujemy !!!

Sukces siatkarek VI LO

Licealiada w obiektywie Karoliny Kałdos

Reprezentacja VI LO siatkarek zajęła IV miejsce w finałach rozgrywek tegorocznej Licealiady.
W rozgrywanym w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży Turnieju o Mistrzostwo Krakowa wzięło w tym roku udział 20 zespołów. Nasze siatkarki walczyły bardzo dzielnie i ostatecznie uplasowały się na IV miejscu wśród najlepszych krakowskich szkół. Wynik ten należy rozpatrywać w kategoriach sukcesu zważywszy na niezwykle wysoki poziom Turnieju.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny:

Natalia Mojsilović, Emilia Niedzielska, Joanna Pikus, Aleksandra Kowalska, Karolina Sikora, Paulina Koczur, Gabriela Kasprzyk, Oliwia Skałka, Julia Kieca.Sukces siatkówki VI LO

Zapraszamy do galerii zdjęć

Reprezentacja siatkarzy i siatkarek VI LO zajęła I miejsce w rozegranym w dniach 7-8.12.2017r. Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Rady Dzielnicy II i Dyrektora XXIV LO.

Joanna Pikus otrzymała tytuł MVP Turnieju dziewcząt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Drużyna dziewcząt: Natalia Mojsilović, Emilia Niedzielska, Karolina Sikora, Joanna Pikus, Paulina Koczur, Aleksandra Kowalska, Gabriela Kasprzyk, Oliwia Skałka.

Drużyna chłopców: Karol Sala, Jacek Zeman, Kamil Kącki, Szymon Wierzbowski, Piotr Zamojski, Tom Pietrzyk, Aleksander Jakuć.

Trener: Marcin SkoczeńRok szkolny 2016/2017


VIII Memoriał im. Krzysztofa Wójcika

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 22.04.2017 r. z inicjatywy Dyrektora VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbył się VIII Memoriał im. Krzysztofa Wójcika w siatkówce dziewcząt oraz chłopców. Współorganizatorem Turnieju była Rada Rodziców VI LO oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy „Wschód” w Krakowie.


Wyniki:
W kategorii dziewcząt
I miejsce - VIII LO
II miejsce- VI LO
III miejsce – Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
IV miejsce – XIII LO
W kategorii chłopców
I miejsce - Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
II miejsce – VIII LO
III miejsce – VI LO
IV miejsce – XIII LO
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.


Sukces siatkarek VI LO

Reprezentacja siatkarek VI LO wywalczyła V miejsce w tegorocznej edycji siatkarskiej Licealiady
w ramach rozgrywek Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W tym prestiżowym Turnieju o Mistrzostwo Krakowa wzięło udział 22 drużyny z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych a reprezentacja VI LO odniosła historyczny sukces plasując się na tak wysokim miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny: Natalia Mojsilović (kapitan), Karolina Sikora, Julia Krynicka, Paulina Koczur, Martyna Miernik, Joanna Pikus, Aleksandra Kowalska ,Gabriela Kasprzyk, Emilia Niedzielska, Angelika Kapusta.        

Opiekun drużyny Marcin SkoczeńRok szkolny 2015/2016


Turniej siatkówki plażowej

Tak grali, bawili się i dotarli do ćwierćfinału reprezentanci VI LO na Turnieju siatkówki plażowej „czwórek mieszanych” zorganizowanego przez MOS „Wschód” w Krakowie.

AWF Kraków, czerwiec 2016r.

 

 

 

 


VII Memoriał im. Krzysztofa Wójcika

 W dniach 22.-23.04.2016 r. z inicjatywy Dyrektora VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbył się VII Memoriał im. Krzysztofa Wójcika w siatkówce dziewcząt oraz chłopców. Współorganizatorem Turnieju była Rada Rodziców VI LO oraz Międzyszkolny Osrodek Sportowy „Wschód” w Krakowie.
Wyniki
W kategorii dziewcząt
I miejsce – I LO
II miejsce – X LO
III miejsce – VI LO

W kategorii chłopców
I miejsce – XIII LO
II miejsce – VI LO
III miejsce – Gimnazjum Społeczne z Woli Batorskiej

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy 
Wszystkim drużynom należą się wyrazy uznania za wolę walki, zaangażowanie i sportową rywalizację.

 

 

Galeria zdjęć:

 

https://www.facebook.com/MOSWschod/photos/pcb.589993247843331/589979327844723/?type=3&theater

 

 

Zwycięstwo w rundzie finałowej siatkarskiego Turnieju Eliminacyjnego do Ligi SKS

 

Zwycięstwo w rundzie finałowej siatkarskiego Turnieju Eliminacyjnego do Ligi SKS chłopców z VI LO pozwoliło na  wyłonienie dwóch  drużyn  z Krakowa - w tym naszego  zespołu z VI liceum, które uzyskały  awans do I ligi SKS na przyszły rok 2016/2017

Chłopcy czynnie i systematycznie  brali udział w SKS organizowanych przez trenera Pawła Zguda od 3 lat.

Ciężka praca i wysiłek opłaciły się, ponieważ pierwszy raz od wielu lat, reprezentacja szkoły w piłce siatkowej wygrała Eliminacje w swojej grupie i zakwalifikowała się do Finałów!

Jako zwycięzcy grupy, dostali możliwość wzięcia udziału w Finale z najlepszymi drużynami z Krakowskich Szkół ponadgimnazjalnych i Wygrali go!!! Nie przegrywając ani jednego meczu.

W ten sposób w tym roku oraz semestrze szkolnym 2015/2016 weszliśmy do I Ligi jako pierwsza z dwóch drużyn!!! A musieliśmy zmierzyć się z dwunastoma, więc lepszego rezultatu nie mogliśmy sobie wymarzyć!

Tym sposobem za rok, będziemy uczestniczyć w rozgrywkach krakowskich szkół ponadgimnazjalnych w Pierwszej lidze Siatkówki!

Chciałem w moim imieniu, bardzo podziękować chłopcom, zawodnikom a zarazem moim uczniom, których teraz pragnę wymienić:

Maciej Krzyżanowski, Mirosław Tyl, Filip Frosztęga , Patryk Nguyen, Daniel Natkaniec, Kamil Nosek, Maks Kopczyński , Karol Strzeboński oraz Karol Bzdyl

Dali naprawdę świetny przykład, że systematyczną pracą i wysiłkiem włożonym w grę oraz w treningi można dojść do pierwszego miejsca i Zwyciężyć!

Zapraszam wszytkich chętnych do uczestnictwa w zajeciach SKS z piłki siatkowej, które organizuję, gdyż w nowym roku szkolnym potrzeba będzie, jeszcze więcej pracy i wysiłku by utrzymać się w Pierwszej Lidze !

Jeszcze Raz Gratulacje Dla Zespołu !!!

 

Paweł Zgud


Sukces reprezentacji siatkarek VI LO

 

W dniu 21.12.2015 reprezentacja siatkarek VI LO zajęła II miejsce w I Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora III LO w Krakowie.

W turnieju indywidualne wyróżnienia otrzymały Aleksandra Rybi oraz Magdalena Kwinta.

Serdecznie gratulujemy.

Skład drużyny

Angelika kapusta (kapitan), Aleksandra Rybi, Magdalena Kwinta, Patrycja Leśniak, Wiktoria Włodarczyk, Natalia Mojsilović, Gabriela Zając, Martyna Miernik, Sonia Baran.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy wszystkie uczennice VI LO, które lubią grać w siatkówkę (również te które grają w klubach sportowych) do gry w reprezentacji siatkarek Naszego Liceum.

Opiekun drużyny

mgr Marcin Skoczeń

 
Rok szkolny 2014/2015

 

 
SUKCES SIATKAREK VI LO - 18.05.2015 r.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 18 maja 2015 drużyna siatkarek VI Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w finałach Mistrzostw Świat(ł)a zorganizowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny w ramach Festiwalu Nauki w Krakowie - Oświeć się! Turniej odbył się w Kraków Tauron Arenie.
 Do finałów nasze siatkarki zakwalifikowały się po wcześniejszych, zaciętych eliminacjach ( uplasowały się w swojej grupie na II miejscu za XXIV LO – późniejszymi triumfatorkami turnieju, a przed I LO, XIII LO, X LO ).
W meczu o III miejsce siatkarki VI LO zmierzyły się z reprezentacją VII LO.
 Po zaciętej, bardzo emocjonującej walce, rozegranej przy wsparciu naszych kibiców oraz Pana dra Czesława Wróbla Dyrektora VI LO, nasze siatkarki musiały oddać wyższość drużynie VII LO - aktualnym Mistrzyniom Krakowa, przegrywając 2:0.

Puchar, medale oraz nagrody naszym siatkarkom wręczył Piotr Gruszka, wybitny siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski.

Drużynę VI LO reprezentowały: Sandra Ropek ( kapitan), Angelika Kapusta, Anna Mordarska, Wiktoria Włodarczyk, Aleksandra Rybi, Patrycja Leśniak, Magdalena Kwinta, Natalia Mojsilović, Martyna Miernik, Karolina Kurek, Klaudia Łudzik, Majka Opalska.

Trenerem drużyny jest mgr  Marcin Skoczeń.


 

VI  MEMORIAŁ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT im. KRZYSZTOFA WÓJCIKA

 

o puchar Dyrektora VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

 

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

W dniach 10-11 kwietnia 2015 r. odbył się w naszej szkole VI  Memoriał siatkówki dziewcząt im. Krzysztofa Wójcika o puchar Dyrektora VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

 

Patronat nad turniejem objęli: Dyrektor VI LO, Rada Rodziców VI LO. Dodatkowe nagrody ufundował również park wodny w Krakowie.

 

W turnieju wzięło udział 8 drużyn: UKS przy Gimnazjum w Woli Batorskiej, XXIV LO, XIII LO, III LO, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Zespół Szkół HTS, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 oraz drużyna VI LO.

 

W pierwszym dniu turnieju zostały rozegrane eliminacje. Po zaciętej walce, która została rozegrana równocześnie w dwóch grupach do finałów awansowały drużyny: XXIV LO, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, III LO, VI LO.

 

W meczu o III miejsce drużyna VI LO przegrała z III LO i ostatecznie zajęła IV miejsce.

 

W meczu finałowym zagrały ze sobą XXIV LO i Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Zwycięzcą turnieju została drużyna XXIV LO.

 

Rozgrywki VI Memoriału zwieńczyło wręczenie pucharów i nagród przez Dyrekcję VI Liceum Ogólnokształcącego. Przyznano również nagrody indywidualne dla zawodniczek.

 

Podsumowując należy zaznaczyć, że tegoroczny memoriał stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Wzięły w nim udział bardzo silne drużyny siatkarek, które stanowią o sile krakowskiej siatkówki żeńskiej.

 

Należy docenić trud włożony przez nasze siatkarki w ciężkiej, dwudniowej rywalizacji jaka rozegrała się na parkietach VI LO. Cieszymy się i gratulujemy osiągniętego rezultatu, mamy też nadzieję, że w przyszłości Nasza drużyna będzie sięgać po kolejne laury.