Podstrony:

Rok szkolny 2016/2017


VIII Memoriał im. Krzysztofa Wójcika

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 22.04.2017 r. z inicjatywy Dyrektora VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbył się VIII Memoriał im. Krzysztofa Wójcika w siatkówce dziewcząt oraz chłopców. Współorganizatorem Turnieju była Rada Rodziców VI LO oraz Międzyszkolny Osrodek Sportowy „Wschód” w Krakowie.


Wyniki
W kategorii dziewcząt
I miejsce - VIII LO
II miejsce- VI LO
III miejsce – Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
IV miejsce – XIII LO


W kategorii chłopców
I miejsce - Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
II miejsce – VIII LO
III miejsce – VI LO
IV miejsce – XIII LO


Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.Sukces siatkarek VI LO

Reprezentacja siatkarek VI LO wywalczyła V miejsce w tegorocznej edycji siatkarskiej Licealiady
w ramach rozgrywek Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W tym prestiżowym Turnieju o Mistrzostwo Krakowa wzięło udział 22 drużyny z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych a reprezentacja VI LO odniosła historyczny sukces plasując się na tak wysokim miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny: Natalia Mojsilović (kapitan), Karolina Sikora, Julia Krynicka, Paulina Koczur, Martyna Miernik, Joanna Pikus, Aleksandra Kowalska ,Gabriela Kasprzyk, Emilia Niedzielska, Angelika Kapusta.        

Opiekun drużyny Marcin Skoczeń


SUKCES SIATKAREK VI LO - 13.12.2016

 

SUKCES  SIATKAREK  VI LO

Reprezentacja siatkarek VI LO odniosła sukces zwyciężając w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Rady Dzielnicy II i Dyrektora XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, który odbył się w XXIV LO w dniu 13.12.2016r.
Nasze siatkarki pokonały reprezentacje VIII LO, XIII LO oraz XXIV LO. Najbardziej wartościową zawodniczką turnieju została wybrana nasza siatkarka - Emilia Niedzielska, uczennica z klasy 1d.


Skład drużyny:
Natalia Mojsilović (kapitan), Emilia Niedzielska, Joanna Pikus, Karolina Sikora, Martyna Miernik, Paulina Koczur, Wiktoria Włodarczyk, Julia Krynicka, Alicja Żiżka, Gabriela Kasprzyk.


Opiekunem drużyny jest prof. Marcin Skoczeń.


GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW


I Turniej Sportowy Dwa Brzegi Wisły - 12.12.2016


Zapraszamy do galerii zdjęć

Turniej w obiektywie Huberta Chrzana

SUKCES SPORTOWCÓW VI LO

W dniu 12.12.2016 r. odbył się w Małej Tauron Arenie w Krakowie I Turniej Sportowy „Dwa Brzegi Wisły”, który został rozegrany pomiędzy IV LO – VI LO. Turniej został rozegrany z inicjatywy Dyrektora VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.
Młodzież obu szkół rozegrała ze sobą mecze: piłki nożnej chłopców, koszykówki dziewcząt i chłopców oraz siatkówki dziewcząt. Sportowców dopingowali kibice, którzy podziwiali emocjonującą rywalizację sportowców jak również elektryzujące występy zespołów cheerleaders.
W turnieju bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci VI LO. Wygrywając wszystkie konkurencje zostali zaszczytnymi zwycięzcami I Turnieju Sportowego „Dwa Brzegi Wisły”  IV LO – VI LO oraz odebrali z rąk Dyrekcji Puchar.


GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓWRok szkolny 2015/2016


Turniej siatkówki plażowej

Tak grali, bawili się i dotarli do ćwierćfinału reprezentanci VI LO na Turnieju siatkówki plażowej „czwórek mieszanych” zorganizowanego przez MOS „Wschód” w Krakowie.

AWF Kraków, czerwiec 2016r.

 

 

 

W dniach 22.-23.04.2016 r. z inicjatywy Dyrektora VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbył się VII Memoriał im. Krzysztofa Wójcika w siatkówce dziewcząt oraz chłopców. Współorganizatorem Turnieju była Rada Rodziców VI LO oraz Międzyszkolny Osrodek Sportowy „Wschód” w Krakowie.
Wyniki
W kategorii dziewcząt
I miejsce – I LO
II miejsce – X LO
III miejsce – VI LO

W kategorii chłopców
I miejsce – XIII LO
II miejsce – VI LO
III miejsce – Gimnazjum Społeczne z Woli Batorskiej

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy 
Wszystkim drużynom należą się wyrazy uznania za wolę walki, zaangażowanie i sportową rywalizację.

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/MOSWschod/photos/pcb.589993247843331/589979327844723/?type=3&theater

 

Biegi przełajowe - 22.04.2016 r.

22.04.2014 roku w Nowym Targu miał miejsce finał zawodów w biegach przełajowych. Nasza uczennica Julita Gąska pokonałam dystans 1000 m w iście mistrzowskim czasie i zajęła pierwsze miejsce w województwie w kategorii dziewcząt (1999).


  
Zawody KWS = KONDYCJA + WYTRZYMAŁOŚĆ + SIŁA - 6.04.2016 r.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

6.04.2016 odbyły się zawody KWS = KONDYCJA + WYTRZYMAŁOŚĆ + SIŁA w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 przy ul. Kamieńskiego 49 w Krakowie.

To już czwarta edycja młodzieżowych zawodów sportowych KWS Krakowski Wielobój Siłowy. Nazwę KWS należy odczytywać również jako (K) kondycja + (W) wytrzymałość + (S) siła.

Idea powstania zawodów zrodziła się w 2012 roku i od tamtej pory wydarzenie cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Zawody rozgrywane są przez dwa dni. W pierwszym dniu startują zawodnicy ze szkół gimnazjalnych a w drugim ze szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy rywalizują ze sobą w trzech strefach gry. Zespół startujący w KWS zbudowany jest z trzech zawodników. Każdy z nich musi wykazać się dużą determinacją i wolą walki. Zawodnicy muszą posiadać przygotowanie kondycyjno-wytrzymałościowo-siłowe. Te parametry nie jest łatwo wytrenować i nie zawsze idą z sobą w parze.

Lecz naszym zawodnikom z VI LO  co roku udaje się osiagnąć coraz lepsze rezultaty.

W 2014 wywalczyliśmy V miejsce, w 2015 osiągnęliśmy zaszczytne II miejsce, natomiast w tym roku szkolnym 2016 zdobyliśmy III medalowe miejsce!

W tym roku brało udział najwięcej szkół i to nie tylko z Krakowa, lecz również okolic, było ich w sumie 14 .

Chłopcy przygotowywali się do zawodów pod moja opieką, rzetelnie oraz z pasją i głową.

Ćwiczyli ciężko i dla tego rezultat jaki uzyskali jest  imponujący!

Oprócz zaszczytnego III miejsca zawodnicy w składzie:

Mirosław Tyl, Dawid Wincenciak oraz Patryk Fryda    trener: Paweł Zgud

dostali sporo upominków w postaci: karnetów do szkół walki, siłowni jak i zajęć fitness oraz nagród rzeczowych .

To tylko wzmaga apetyt na przyszłoroczne zawody i oczywiście zdobycie jak najlepszego miejsca!

Bo zawody osiągają coraz to wyższą rangę w Krakowie pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi i każda ze szkół jest wyróżniona tym iż uczestniczy w nich.

Tak więc nic tylko pogratulować chłopcom za ich piękny wynik i za chęć uprawiana sportu, bo nie każdy z nich siedzi godzinami na siłowni tylko ćwiczą różnorodne sporty od piłki nożnej, cross fit, basen, sztuki walki,  jazdę na rowerze i wiele innych, by być wszechstronnym i wysportowanym.

 

Paweł Zgud

 

Zwycięstwo w rundzie finałowej siatkarskiego Turnieju Eliminacyjnego do Ligi SKS

 

Zwycięstwo w rundzie finałowej siatkarskiego Turnieju Eliminacyjnego do Ligi SKS chłopców z VI LO pozwoliło na  wyłonienie dwóch  drużyn  z Krakowa - w tym naszego  zespołu z VI liceum, które uzyskały  awans do I ligi SKS na przyszły rok 2016/2017

Chłopcy czynnie i systematycznie  brali udział w SKS organizowanych przez trenera Pawła Zguda od 3 lat.

Ciężka praca i wysiłek opłaciły się, ponieważ pierwszy raz od wielu lat, reprezentacja szkoły w piłce siatkowej wygrała Eliminacje w swojej grupie i zakwalifikowała się do Finałów!

Jako zwycięzcy grupy, dostali możliwość wzięcia udziału w Finale z najlepszymi drużynami z Krakowskich Szkół ponadgimnazjalnych i Wygrali go!!! Nie przegrywając ani jednego meczu.

W ten sposób w tym roku oraz semestrze szkolnym 2015/2016 weszliśmy do I Ligi jako pierwsza z dwóch drużyn!!! A musieliśmy zmierzyć się z dwunastoma, więc lepszego rezultatu nie mogliśmy sobie wymarzyć!

Tym sposobem za rok, będziemy uczestniczyć w rozgrywkach krakowskich szkół ponadgimnazjalnych w Pierwszej lidze Siatkówki!

Chciałem w moim imieniu, bardzo podziękować chłopcom, zawodnikom a zarazem moim uczniom, których teraz pragnę wymienić:

Maciej Krzyżanowski, Mirosław Tyl, Filip Frosztęga , Patryk Nguyen, Daniel Natkaniec, Kamil Nosek, Maks Kopczyński , Karol Strzeboński oraz Karol Bzdyl

Dali naprawdę świetny przykład, że systematyczną pracą i wysiłkiem włożonym w grę oraz w treningi można dojść do pierwszego miejsca i Zwyciężyć!

Zapraszam wszytkich chętnych do uczestnictwa w zajeciach SKS z piłki siatkowej, które organizuję, gdyż w nowym roku szkolnym potrzeba będzie, jeszcze więcej pracy i wysiłku by utrzymać się w Pierwszej Lidze !

Jeszcze Raz Gratulacje Dla Zespołu !!!

 

Paweł Zgud

 

Wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim - 10.03.2016 r. 

10 marca 2016 miały miejsce wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim. Naszą szkołę reprezentowała Justyna Kłos z klasy 2H1.

Razem z koleżankami z innych krakowskich szkół średnich wyjeździła pierwsze miejsce drużynowo dla Miasta Krakowa.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnym sezonie :)

 


Snowboard - gratulujemy 2 miejsca - 14.03.2016 r.

 

Dnia 14.03.16 odbyły się w Nowym Targu wojewódzkie zawody w snowboardzie. Uczennica naszej szkoły Wiktoria Włodarczyk wyjeździła 2 miejsce.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 


Narty 2.03.2016 r.

 

2. marca 2016 roku w Kluszkowcach odbyły się w ramach  licealiady zawody w narciarstwie alpejskim.

Naszą szkołę reprezentowali Justyna Kłos uczennica klasy 2h1 i Hubert Chrzan z klasy 1d. 

Rywalizacja była bardzo zacięta a konkurencja duża.

Z przyjemnością informujemy, że Justyna zajęła 6. miejsce i jedzie na zawody wojewódzkie

 

 
Snowboard - 3.02.2016 r.

 

Dnia 3. lutego 2016 roku, w Sieprawiu odbyły się zawody w snowboardzie. 

Naszą szkolę reprezentowała uczennica klasy 2h1 Wiktoria Włodarczyk, która po jednym przejeździe, po mokrym śniegu, w bardzo trudnych warunkach uplasowała się na 4 miejscu i otrzymała kwalifikacje do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy Wiktorii i trzymamy za nią kciuki.


Sukces reprezentacji siatkarek VI LO

 

W dniu 21.12.2015 reprezentacja siatkarek VI LO zajęła II miejsce w I Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora III LO w Krakowie.

W turnieju indywidualne wyróżnienia otrzymały Aleksandra Rybi oraz Magdalena Kwinta.

Serdecznie gratulujemy.

Skład drużyny

Angelika kapusta (kapitan), Aleksandra Rybi, Magdalena Kwinta, Patrycja Leśniak, Wiktoria Włodarczyk, Natalia Mojsilović, Gabriela Zając, Martyna Miernik, Sonia Baran.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy wszystkie uczennice VI LO, które lubią grać w siatkówkę (również te które grają w klubach sportowych) do gry w reprezentacji siatkarek Naszego Liceum.

Opiekun drużyny

mgr Marcin Skoczeń

 


 

Nowy sezon w piłce ręcznej dziewcząt rozpoczęty!  Dziewczyny spisały się świetnie.  Inauguracyjne mecze  zakończyły się pewnym awansem do półfinałów. Nie można odmówić zawodniczkom Szóstki ambicji i woli walki. Zacięta rywalizacja i chęć zwycięstwa powodowały niezwykłe emocje. Była to nie tylko dobra zabawa, lecz także nauka i doskonały sposób pokazania swoich sportowych umiejętności. Czekając na kolejne sukcesy serdecznie gratulujemy zawodnikom.

 

 


 
 

VI LO pełni rolę lokalnych liderów programu WF Z KLASĄ - 12.01.2015 r.

 

 

 

12 stycznia 2015 w VI LO odbyło się spotkanie szkoleniowe nauczycieli wychowania fizycznego z Małopolski. Już na początku ubiegłych wakacji otrzymaliśmy certyfikat WF Z KLASĄ.
Cały poprzedni i obecny rok byliśmy w tym programie  i aktywnie w nim uczestniczyliśmy. Poprzez udział w programie pokazaliśmy innym nauczycielom, że lekcje wychowania fizycznego są równie ważne jak inne przedmioty, a ruch i zdrowe nawyki idą w parze z umiejętnością twórczego i samodzielnego myślenia.

 

"Jesteśmy pod wyrażeniem Waszej aktywności w programie. Jesteście osobami, które zarażą entuzjazmem, dobrymi pomysłami i chęcią do działania – lokalnymi liderami.
Wierzymy, że nawiązując kontakt z innymi nauczycielami przekonacie się (i innych), jak wiele macie pomysłów i jak dużo udało się Wam osiągnąć!
"- takie podziękowania otrzymaliśmy od
całego zespołu programu Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

 

Zaproponowanie naszej szkole roli lokalnego lidera było dla nas nauczycieli wychowania fizycznego ogromnym wyzwaniem.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na przełamanie pierwszych lodów. Uczennice klasy pierwszej w sposób zabawny przedstawiły scenki z życia uczniów VI LO na lekcjach wychowania fizycznego. W kolejnej części Karolina z kl. 2e wraz z koleżankami przygotowała dwa układy taneczne oraz kilka ćwiczeń ruchowych do muzyki. Następnie nauczyciele zostali zapoznani z grami i zabawami, które można wykonać nie koniecznie na sali gimnastycznej. Jacek Cierniak pokazał technikę padów jujitsu, które wykorzystuje na lekcji wf, natomiast Marcin Skoczeń zapoznał wszystkich z ćwiczeniami na płotkach. Paweł Zgud pokazał  ćwiczenia z wykorzystaniem ławeczki gimnastycznej, z których udziałem wykonaliśmy multum ćwiczeń na każdą z partii mięśniowych.

 

 Na poniedziałkowe spotkanie zaprosiłam dr Wacława Mirka, trenera lekkiej atletyki klasy mistrzowskiej, trenera między innymi Agnieszki Radwańskiej. Pan Mirek udowodnił, że bieganie jest  aktywnością, którą można realizować wszędzie, o każdej porze i w każdym wieku.

 

Uczestnicy bardzo wysoko ocenili spotkanie, padło wiele ciepłych słów odnośnie spotkania, a także zebrano pomysły na tematy kolejnych spotkań.

 

 


Program WF z klasą

28 lutego 2014 nasza szkoła została przyjęta do programu "WF z klasą".

„WF z klasą” to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.


Spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Lekcje WF-u prowadzone w mądry i nowoczesny sposób są szansą na odwrócenie tego niebezpiecznego trendu.
W programie "WF z klasą" wypracowujemy nowe pomysły na prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - mogą być ciekawsze, bardziej zróżnicowane, bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza. „WF z klasą” ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność.
Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

                                                                                  nauczyciele wychowania fizycznego