Podstrony:

Rok szkolny 2018/2019

 




Giner de los Ríos - gratulujemy Urszuli Gonciarczyk

Uczennica naszej szkoły, Urszula Gonciarczyk z klasy 2h,  zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Giner de los Ríos" na opowiadanie w języku hiszpańskim. 

Organizatorem konkursu było Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Nagrody laureatom wręczył Ambasador Hiszpanii, Francisco Javier Sanabria Valderrama.

 






Rok szkolny 2017/2018

VI LO najlepszą w Polsce szkołą z sekcją dwujęzyczną języka hiszpańskiego w 2017 roku

 

Po raz drugi nasza szkoła uzyskała tytuł najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej z klasami dwujęzycznymi języka  hiszpańskiego w konkursie organizowanym przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce.

W konkursie biorą udział wszystkie szkoły z oddziałami dwujęzycznymi na wszystkich poziomach nauczania.

Nasza szkoła została doceniona m.in. za szczególne osiągnięcia w konkursach i Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego, współpracę z zagranicą i ośrodkami kultury Hiszpańskiej w Polsce, promowanie języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych w środowisku lokalnym,  innowacyjne metody nauczania i podejmowanie działań aktywizujących uczniów do nauki języka hiszpańskiego.

Więcej informacji:

http://www.mecd.gob.es/polonia/convocatorias-programas/convocatorias-Polonia/centro.html

http://www.mecd.gob.es/polonia/dms/consejerias-exteriores/polonia/programas-consej/centro-ano/GANADORES-centro-espa-ol-del-a-o-2017/GANADORES%20centro%20espa%C3%B1ol%20del%20a%C3%B1o%202017.pdf

 

Rok szkolny 2015/2016

 

Gratulujemy zakwalifikowania się do finału VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego

 

Mamy przyjemność poinformować, że troje uczniów naszej szkoły,

Gabriela Czajka (2h2),

Karolina Kwietniowska (2h2) 

Szymon Bukowski (2h1)

zostało finalistami VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

Trzeci, ostatni etap na szczeblu ogólnopolskim odbędzie się  w Poznaniu, gdzie uczniowie będą walczyć o tytuł laureata.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 




 

Drugie miejsce w Festiwalu Teatrów Szkolnych w języku hiszpańskim

 

Sztuka "Las viejas dificiles" przygotowana przez uczniów naszej szkoły zajęła drugie miejsce w Festiwalu teatrów szkolnych w języku hiszpańskim organizowanym przez La Consejería de Educación de la Embajada de España en Polonia (Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpańskiej w Polsce).

Konkurs ma na celu doskonalenie znajomości języka, pogłębianie wiedzy o tradycji teatru hiszpańskiego oraz rozwijanie u uczniów zainteresowań teatralnych. Co roku dwie zwycięskie grupy reprezentują Polskę na Międzynarodowym Festiwalu organizowanym przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji. W tym roku nasi uczniowie z nagrodzonym spektaklem  pojadą do Pragi.

Grupę teatralną tworzą: Aleksandra Lachowicz (1h2), Aurelia Wiśniowska (1h2),Julia Nawalany (1h3), Małgorzata Nieckarz (1h3), Adam Szustak (1h3), Izabella Pełka (3h1), Piotr Regdos (3h1), Zuzanna Ornacka (3h2). Pani profesor Nayra Ramirez Penuela jest reżyserem spektaklu.

Wszystkim uczniom i Pani reżyser serdecznie gratulujemy!



 




VII Concurso Internacional de Fotomontaje

 

Zuzanna Ornacka, uczennica klasy 3H2, po raz kolejny znalazła się w ogólnopolskim finale Międzynarodowego Konkursu na Fotomontaż o tematyce hiszpańskiej.

Zajęła II miejsce i tym samym jej praca pod tytułem "El caballero de triste figura y su ruta por el bosque encantado" bierze udział w konkursie międzynarodowym. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY I MIEJSCA W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM


link do strony ambasady z oryginalną informacją
http://www.mecd.gob.es/polonia/dms/consejerias-exteriores/polonia/programas-consej/fotomontaje/Fotomontaje2016-/NOTA-P-GINAWEB-Y-SARA1/NOTA%20P%C3%81GINAWEB%20Y%20SARA.pdf

 

 

Olimpiada Języka hiszpańskiego:

 

Do I etapu przystąpiło 79 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 11 osób:

 

  1. Bukowski Szymon

  2. Czajka Gabriela

  3. Frączek Anna

  4. Gut Natalia

  5. Ignatowicz Katarzyna

  6. Kamińska Katarzyna

  7. Korzeń Aleksandra

  8. Kwietniowska Karolina

  9. Orzechowska Wiktoria

  10. Rocco Nastassia

  11. Torr Nikola

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki



Rok szkolny 2014/2015


Dyplom dla trzech uczennic klasy OH1

 

Justyna  Karaś, Julia Wojnar oraz Małgorzata Pisznot  otrzymały dyplomy za  udział w konkursie „”En un lugar de Argentina” organizowanym przez Komitet Olimpiady Języka Hiszpańskiego w Poznaniu.



 




 

GRAND PRIX dla Katarzyny Ignatowicz

 

 

 

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej w Raciborzu - relacja i zdjęcia na stronie organizatora - II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Raciborzu







GRATULUJEMY!


 

BARTŁOMIEJOWI JANICZAKOWI z kl. 3H

ANNIE KOZUBIE z kl. 3H

tytułu laureata Olimpiady Języka Hiszpańskiego


KAROLINIE KWIETNIOWSKIEJ z kl. 1H2

 ZUZANNIE ORNACKIEJ z kl. 2H2

tytułu finalisty Olimpiady Języka Hiszpańskiego


DRUŻYNIE W SKŁADZIE:

 

WIKTORIA STELMACHNIEWICZ - 3H

 

BARTŁOMIEJ JANICZAK - KL. 2H

 

KAROL KRUK - KL. 2H

 

PIOTR REGDOS - KL. 1H1

zwycięstwa w XII edycji Krakowskiej Licealnej Szkoły Debat

 

MARZENIE ADAMSKIEJ - 3H

KLAUDII ADAŚ - 2H2

SONI BARAN - 1H2

SZYMONOWI BUKOWSKIEMU - 1H1

ALEKSANDRZE CIKAŁA - 2H2

GABRIELI CZAJKA - 1H2

KLAUDII DĄBROŚ - 3H

WIKTORII DZIDEK - 2H1

ANNIE FRĄCZEK - 1H1

BARTŁOMIEJOWI JANICZAKOWI - 3H

ANNIE KOZUBA - 3H

KAROLINIE KWIETNIOWSKIEJ - 1H2

MIKOŁAJOWI ŁUCZKO - 2H1

ALEKSANDRZE MURZYN - 2H2

JULII MYCIELSKIEJ - 2H1

ZUZANNIE ORNACKIEJ - 2H2

IZABELLI PEŁCE - 2H1

EWELINIE RACHWAŁ - 3H

JOLANCIE SIWEK - 3H

ALICJI SŁOWIAK - 2H2

AGACIE SMĘDER - 2H1

WANDZIE SYCH - 1H1

AGNIESZCE TWARDOSZ - 2H1

BARBARZE UCZKIEWICZ - 1H2

ANNIE ZIĘBIE - 1H1

zakwalifikowania się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Hiszpańskiego



Rok szkolny 2013/2014

GRATULUJEMY!

 

 

BARTŁOMIEJOWI JANICZAKOWI

ANNIE KOZUBIE

NATALII TWARDOSZ

KAROLINIE DUBER

IZABELI PEŁKA

zakwalifikowania się do III etapu  Olimpiady Języka Hiszpańskiego


ANNIE PILIPISZYN - kl. 3H

DAGMARZE KRÓL - kl. 3H

WERONICE TATARA - kl. 3H

KOLLICIE MERBORO ZEVALLOS - kl. 3H

MARKOWI KUŹMIŃSKIEMU - kl. 3H

KAROLINIE DUBER - kl. 3H

KAMILI TOPA - kl.3H

KRYSTYNIE BŁASZKIEWICZ - kl. 3H

MONICE TOMASIK - kl. 3H

zakwalifikowania się do etapu okręgowego IV Olimpiady Języka Hiszpańskiego

Opiekun: mgr Teresa Sikora


NATALII TWARDOSZ - kl. 2H

BARTŁOMIEJOWI JANICZAKOWI - kl. 2H

ALEKSANDRZE ROMANEK - kl. 2H

ANNIE KOZUBA - kl. 2H

AGNIESZCE LESZKO - kl. 2H

AGNIESZCE KOPCIŃSKIEJ - kl. 2H

ALICJI SŁOWIAK - kl. 2H

KLAUDII DĄBROŚ - kl. 2H

KAROLINIE PLUTA - kl. 2H

EWELINIE RACHWAŁ - kl. 2H

JOLANCIE SIWEK - kl. 2H

PAULINIE DĄBROWIE - kl. 2H

ALEKSANDRZE CIKAŁA - kl. 2H

KLAUDII ADAŚ - kl. 2H

ZUZANNIE ORNACKIEJ - kl. 2H

MARZENIE ADAMSKIEJ - kl. 2H

DOROCIE MACZUGA - kl. 2H

zakwalifikowania się do etapu okręgowego IV Olimpiady Języka Hiszpańskiego

Opiekun: Małgorzata Michalska-Derlatka


AGNIESZCE TWARDOSZ - kl. 1H1

MIKOŁAJOWI ŁUCZKO - kl.1H1

IZABELI PEŁKA - kl. 1H1

WIKTORII DZIDEK - kl. 1H1

AGACIE SMĘDER - kl. 1H1

SYLWI KWINTA - kl. 1H1

JULII MYCIELSKIEJ - kl. 1H1

KAROLINIE PIEPRZYCA - kl. 1H1

zakwalifikowania się do etapu okręgowego IV Olimpiady Języka Hiszpańskiego

Opiekun: Małgorzata Dorosz


ANNIE DĘBOWSKIEJ - kl. 3B


zakwalifikowania się do etapu okręgowego IV Olimpiady Języka Hiszpańskiego

Opiekun: Magdalena Śmigasiewicz