Szlachetna Paczka 2019

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w  ogólnopolskim projekcie „Szlachetna Paczka”. W tym roku przygotowywaliśmy paczkę dla 9-osobowej rodzin borykającej się z problemem niepełnosprawności 2 dzieci. Wspólnymi siłami zebraliśmy paczkę o wartości prawie 3000 złotych. Razem z Panem Marcinem Mikrutem kupiliśmy dla rodziny najpotrzebniejsze rzeczy, m.in. obuwie, garnki oraz podstawowe produkty żywnościowe.

Klasa 1g, 6 grudnia razem z wychowawcą zapakowała wszystkie zebrane i kupione artykuły. W paczce  znalazły się gry i zabawki dla dzieci, środki higieny osobistej i domowej oraz słodycze.

Dzięki szkolnej współpracy uczniów i wsparciu rodziców akcja po raz kolejny zakończyła się sukcesem. Radość rodziny z otrzymanych prezentów była ogromna, a satysfakcja z pomocy pozostanie z nami na długi czas.

Poniżej słowa rodziny, która chciała podziękować wszystkim darczyńcom:

Bardzo z całego serca dziękujemy za tak wspaniała paczkę. Naprawdę nie spodziewaliśmy się że tyle tego będzie. Dalej jesteśmy w emocjach szczęścia. Dzieci bardzo szczęśliwe. Wszystko jest co chcieliśmy nawet więcej. Naprawdę dziękujemy bardzo. uśmiech z twarzy nie schodzi. nawet nie wiem jak opisać szczęście które nam towarzyszy. Jeszcze raz dziękujemy.”

 SZLACHETNA PACZKA 2018

Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać oraz zakupić wszystkie niezbędne produkty m. in żywność, kosmetyki, ubrania zimowe, łóżko, produkty dla niemowlaka. W paczkach znalazło się także wiele innych potrzebnych rzeczy, wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście słodyczy i zabawek.

W sobotę 8 grudnia w dniu finału akcji, dołożyliśmy wszelkich starań, aby dopiąć paczkę na ostatni guzik. Następnie zawieźliśmy ją do magazynu, skąd trafiła prosto w ręce rodziny.

Szlachetna Paczka w naszej szkole zakończyła się pełnym sukcesem- obdarowani byli bardzo szczęśliwi i wdzięczni, wiele radości dostarczyło dzieciom samo rozpakowywanie, nie mówiąc o zawartości świątecznych paczek. Akcja nie powiodłaby się jednak, gdyby nie mobilizacja całej społeczności szkolnej. Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i pracę włożoną w przygotowanie paczki.SZLACHETNA PACZKA 2017

Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projektem pomocy osobom w potrzebie- nasza szkoła pod przewodnictwem Pana Profesora Marcin Mikruta, po raz kolejny zaangażowała się w tę akcję. Przygotowywaliśmy paczkę dla sześcioosobowej rodziny- Pani Beaty, Pana Adama oraz ich dzieci: Oskara, Kacpra, Nikoli i Alana.

Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać oraz zakupić wszystkie niezbędne produkty m. in. meblościankę i biurko dla dzieci, stroje sportowe dla Alana i Kacpra, którzy trenują akrobatykę. W paczkach znalazło się także wiele innych potrzebnych rzeczy, wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście zabawek i gier, które szczególnie przypadły dzieciom do gustu.

W piątek 9 grudnia, klasa 2f przy akompaniamencie świątecznych piosenek, zapakowała zgromadzone podarunki. W sobotę, w dniu finału akcji, dołożyliśmy wszelkich starań, aby dopiąć paczkę na ostatni guzik. Następnie zawieźliśmy ją do magazynu, skąd trafiła prosto w ręce rodziny.

Szlachetna Paczka w naszej szkole zakończyła się pełnym sukcesem - obdarowani byli bardzo szczęśliwi i wdzięczni, wiele radości dostarczyło dzieciom samo rozpakowywanie, nie mówiąc o zawartości świątecznych paczek. Akcja nie powiodłaby się jednak, gdyby nie mobilizacja całej społeczności szkolnej. Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i pracę włożoną w przygotowanie paczki. Mamy nadzieję na ponowny udział w tej inicjatywie w przyszłym roku.


 

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI 2016

Szanowni Państwo i drodzy vilowicze, w imieniu organizatorów akcji chcielibyśmy serdecznie podziękować za hojność i serce okazane w ciągu ostatnich tygodni. Dzięki Państwu udało nam się zorganizować niezapomniane święta rodzinie z Bochni.

W wyniku akcji zebraliśmy 4600,70 zl oraz rzeczy pierwszej potrzeby. Środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup: pralki automatycznej (1300zl), fotela rozkładanego (670zl) oraz termy elektrycznej (420zł), resztę pieniędzy przeznaczyliśmy na zapas chemii, żywności i ubrań zimowych.

Cała rodzina była w wielkim szoku, widząc ilość wnoszonych do ich domu paczek - każda pięknie opakowana w świąteczny papier i wstążki. Rodzina poprosiła o przekazanie najserdeczniejszych podziękowań dla wszystkich osób, które tworzyły Paczkę i postanowiły podarować im tak piękne i radosne Święta.

Dziękujemy.

 

SZLACHETNA PACZKA 2016 VILO

 

 1. Komu pomagamy?

 

Pani Natalia (44 l.) wraz z mężem - panem Krzysztofem (50 l.) wychowują pięcioro dzieci:
Pawła (21 l.), Mateusza (18 l.), Anię (17 l.), Piotrka (14 l.) oraz Wiktora (11 l.). Rodzice pozostają bez stałego zatrudnienia ze względu na konieczność opieki nad dwoma niepełnosprawnymi synami: Mateuszem oraz Piotrkiem. Mimo to podejmują nieustanne starania mające na celu poprawę ich obecnej sytuacji.
W trakcie poszukiwania stałego zajęcia wykonują różne prace dorywcze, by zapewnić dzieciom jak najlepszy byt. Najstarszy syn również robi co w jego mocy, by odciążyć rodziców podejmując różne prace tymczasowe. Obecnym źródłem utrzymania rodziny są zasiłki oraz nieregularne wypłaty. Po odliczeniu kosztów leczenia i czynszu za mieszkanie, łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny wynosi w przybliżeniu 375 złotych. Dodatkowym obciążeniem jest zadłużenie na 8 tys. złotych, wynikające
z trudności z regularnym uiszczaniem opłat za czynsz. Pomimo trudnej sytuacji i wielu przeszkód, rodzina nie traci determinacji, wytrwałości i optymizmu w dążeniu do poprawy obecnej sytuacji. Każdy z członków rodziny stara się rozwijać swoje talenty i zainteresowania, by móc czerpać z nich korzyści. Pani Natalia zaznacza, że jej największą dumą i radością są dzieci. Marzy o znalezieniu stałej pracy, wynajęciu większego mieszkania (obecne ma tylko 2 pokoje na 7 osób) i wiedzeniu szczęśliwego, spokojnego życia. Niestety ze względu na niskie dochody, rodzinie nie wystarcza pieniędzy na "większe" wydatki. Wśród największych potrzeb pani Natalia wymienia pralkę (ze względu na konieczność częstego prania pościeli - nawet do 6 razy dziennie, co jest spowodowane chorobą synów), odzież zimową oraz chemię (potrzebna jest duża ilość proszku do prania oraz płynów do płukania - konieczność częstego prania pościeli).

 

 2. Formy pomocy:

 

-pomoc finansowa- wpłaty do skarbników klasowych

 

-pomoc materialna- magazynujemy dary w sali 011a (departamento espanol)

 

 

3. Obowiązujące terminy:

 

-zbiórka pieniężna trwa do 8.12.2016

 

-zbiórka darów trwa do 8.12.2016

 

 

4. Potrzeby rodziny:

 

-Pralka wąska ładowana od przodu

 


-Chemia: duża ilość proszku do prania i płynów do płukania , mydło, żele myjące
- Żywność trwała: herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, olej, mąka

 

- Pomoce szkolne: papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina

 

- Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina: kołdra, ręczniki, pościel

 

 

 

- Terma elektryczna do łazienki poj. 60l - obecnie posiadana ma pojemność 80l, jest za duża, przez co pobierane są wyższe opłaty za prąd (bardzo potrzebna).
-Fotel rozkładany - pełniący rolę łóżka dla niepełnosprawnego syna

 

 

ODZIEŻ :

 

-Mateusz: kurtka zimowa: rozmiar L,sylwetka: średniego wzrostu, typowa budowa

 

-Piotr: kurtka zimowa, rozmiar: M, sylwetka: średniego wzrostu, typowa budowa

 

- Anna: bluza / sweter, rozmiar: S, sylwetka: średniego wzrostu, raczej szczupła Uwagi: kolory raczej stonowane

 

-Wiktor: bluza Rozmiar: 158 cm, sylwetka: szczupła

 

 

OBUWIE:

 

-Mateusz: buty zimowe za kostkę, rozmiar: 39

 

-Anna: kozaki / botki, rozmiar: 39, uwagi: kolory raczej stonowane

 

 

KOORDYNATORZY:

 

Magdalena Śmigasiewicz & Marcin Mikrut
 

Szlachetna Paczka 2014 r.


 

SZLACHETNA PACZKA. WIELKI FINAŁ

 

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim programie pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka”, organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli udało się zgromadzić 44 kartony z żywnością, środkami czystości, ubraniami, pomocami naukowymi i sprzętem AGD. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

 

Dziękujemy także osobom, które poświęciły swój wolny czas na pakowanie darów. Szczególne uznanie dla dziewcząt z Klasy 1h2 oraz Klasy 2a1.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Absolwentom, którzy od kilku lat biorą udział w akcji: Pani Magdalenie Łukawskiej, Pani Monice Ścibor, Pani Beacie Jurys, Panu Tomaszowi Palonkowi i Panu Damianowi Oczkowskiemu. Poświęcili oni sporo popołudniowych godzin, czuwając nad organizacją; to także dzięki nim paczki trafiły do Rodziny.

 

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki”.

 

(ks. Jacek Stryczek, Prezes Zarządu Stowarzyszenie WIOSNA)

 

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:

 

 Najbardziej zachwycone otwieraniem Paczki były najmłodsze dzieci. Ania i Grześ szaleli na widok tak dużej liczby kolorowych pudeł. Gdy darczyńcy wnieśli dużego misia i dali go dziewczynce, ta aż zaniemówiła. Był 3 razy większy od malutkiej Ani. Siostra maluchów - Angelika również zaangażowała się w rozpakowywanie paczek. Cieszyła się najbardziej z lalki i przyborów szkolnych. Łukasz, gdy znalazł zestaw kart piłkarskich, od razu zaczął je przeglądać. Był zachwycony. Radość sprawiły mu również buty. Ewelina z radością patrzyła na dzieciaki, które zaangażowały się wraz z darczyńcami w rozpakowanie paczki. Bardzo ucieszyła się z kosmetyków. Pani Agacie największą radość sprawił uśmiech dzieci oraz nowiutka pralka. Cała rodzina była bardzo wzruszona i zadowolona z udzielonej jej pomocy. Dzieci biegały po pokoju i krzyczały z radości. Dzieliły otrzymane prezenty. Paczka pozwoli uwierzyć rodzinie, że są ludzie dobrego serca, którzy mogą zrobić coś bezinteresownie. Liczba i jakość paczek pozwolą rodzinie żyć godniej.

 

Wolontariuszka, opiekująca się Rodziną przekazuje następujące słowa:

 

 Paczka, jaką Państwo przygotowali była chyba najlepszą Paczką jaką tego dnia widziałam. Reakcje rodziny mówią same za siebie. To cudownie móc współpracować z ludźmi, którym nie jest obojętny los innych ludzi. Bardzo cieszy mnie fakt, że w przygotowanie paczki zaangażowali się uczniowie. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej paczki. Uśmiech rodziny i radość darczyńców to najlepsza nagroda za wszelki wysiłek tego dnia.

 

Rodzina chciałaby bardzo podziękować darczyńcy za okazaną pomoc. Nie przypuszczała, że ktoś będzie w stanie zrobić im tak wielki prezent.


 

SZLACHETNA PACZKA 2013

 

W piątek 6 grudnia zakończyliśmy trzecią edycję Szlachetnej Paczki w naszej szkole. Dzięki Waszej ofiarności przygotowaliśmy 25 kartonów podarunków dla potrzebującej Rodziny. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Klasom, ich Wychowawcom, Rodzicom i Nauczycielom.

 

Wolontariuszka Szlachetnej Paczki, opiekująca się naszą Rodziną napisała: Współpraca z Wami była dla mnie czystą przyjemnością. Bardzo dziękuję za przemiłe rozmowy telefoniczne, za tak duże zaangażowanie i tak staranne przygotowanie paczki. 25 kartonów można uznać za rekord naszego magazynu! Osobiście, nie spodziewałam się aż tak wielkiej paczki i aż tylu cudownych prezentów. To był mój pierwszy rok ze Szlachetną Paczką - i w dużej mierze dzięki Wam - trafia na listę najlepszych doświadczeń w życiu!! Dziękuję!  

 

Szczególne podziękowania należą się Monice Ścibor, Beacie Jurys, Magdzie Łukawskiej, Tomaszowi Palonkowi i Damianowi Oczkowskiemu z klasy 3d, którzy koordynowali całą akcję, pakowali kartony przez kilka dni, robili zakupy i przewieźli (a najpierw przenieśli do samochodu J ) zebrane artykuły do magazynu.

 

Poniżej zamieszczamy relację z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez Rodzinę (relacja Wolontariuszki):Paczkę dostarczyliśmy na 2 tury (wszystkie pudła nie zmieściły się w samochodzie); po zobaczeniu pierwszej tury, pan Andrzej spytał nieśmiało "To wszystko dla nas?", a kiedy powiedziałam, że to dopiero pierwsza część, zaniemówił. Pani Katarzyna nie mogła uwierzyć - kartony zajęły połowę ich mieszkania. Młodsze dziewczynki od razu zaczęły rozpakowywać. Antosia szybko przerwała otwieranie pudeł, gdy tylko znalazła lalkę - przez moment zapomniała o wszystkim innym, a po chwili usiadła na podłodze i na dobre zajęła się lalką (pani Katarzyna opowiadała, że jeszcze tego ranka Antosia podczas modlitwy powiedziała tylko "Boziu, proszę, zrób tak, żeby w tej paczce była moja lalka"). Julka zajęła się pudłem pełnym przyborów szkolnych - przejrzała z zachwytem wszystkie zeszyty, a ten z pluszowym Furby na okładce, od razu schowała do swojej nowej torebki, jako pamiętnik. Jessica początkowo spokojnie patrzyła na otwieranie paczek, ale kiedy zobaczyła swoje kozaki, od razu zajęła się mierzeniem. Oboje rodzice byli zachwyceni ilością ciepłych ubranek dla dzieci - pan Andrzej stwierdził, że chyba będą musieli dobudować szafę. Bardzo ucieszył ich też piekarnik- jak mówią - nie spodziewali się, że go dostaną. Dziewczynki chcą przygotować kartkę z podziękowaniami.

 

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: : „Tak bardzo dziękujemy" - powiedzieli tylko tyle, ale widziałam, jak długo starali się ułożyć podziękowania. W końcu jednak pani Katarzyna stwierdziła, że może najlepiej będzie, jak podziękują dopiero na kartce, którą dziewczynki robią i po weekendzie przekażą


 

 SZLACHETNA PACZKA 2012

 

Zobacz zdjęcia: http://vilo.krakow.pl/pl/galeria.html?id=90

 


 

SZLACHETNA PACZKA. WIELKI FINAŁ

 

Nasza Szkoła wzięła już po raz drugi udział w 12 edycji ogólnopolskiego programu pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli udało się zgromadzić 18 kartonów z żywnością, środkami czystości, ubraniami, pomocami naukowymi i sprzętem AGD. Przygotowaliśmy świąteczne paczki dla 2 potrzebujących Rodzin. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

 

W akcję zaangażowani byliśmy wszyscy, ale kilka osób poświęciło sporo popołudniowych godzin, czuwając nad organizacją;  to także dzięki nim paczki trafiły do magazynu głównego. Serdecznie dziękujemy: Magdzie Łukawskiej, Monice Ścibor, Beacie Jurys, Tomkowi Palonkowi, Damianowi Oczkowskiemu z kl. 2d, Magdzie Ostrowskiej, Kamili Kmiecik z kl. 2c. Dziękując wszystkim Rodzicom naszych Uczniów, pragniemy w sposób szczególny wyrazić wdzięczność Tacie Dominika Setlaka, który w piątkowy wieczór znalazł czas, by przewieźć paczki do magazynu.

 

„Twoje zaangażowanie to także znak, że istnieje świat, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi, pomagają przyjaciołom w biedzie, nie boją się przekraczać siebie dla innych.”

 

(ks. Jacek Stryczek, Prezes Zarządu Stowarzyszenie WIOSNA)

 


 


 

SZLACETNA PACZKA 2011

 

Zobacz zdjęcia: http://vilo.krakow.pl/pl/galeria.html?id=28

 

SZLACHETNA PACZKA. WIELKI FINAŁ

 

Nasza Szkoła wzięła udział w 11 edycji ogólnopolskiego programu pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. W inicjatywie wzięły udział wszystkie klasy. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli udało się zgromadzić 89 kartonów z żywnością, środkami czystości, ubraniami, pomocami naukowymi i sprzętem AGD. Przygotowaliśmy świąteczne paczki dla 7 potrzebujących Rodzin. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

 

„Paczki, które Państwo przygotowali, są wyjątkowe. Są warte dużo więcej niż rzeczy, które do niej zapakowaliście. Wasze serce, zaangażowanie i wiara w ludzi, którym pomagacie, to wielki dar.”

 

(ks. Jacek Stryczek, Prezes Zarządu Stowarzyszenie WIOSNA)

 

***

 

19 listopada. Karolina Gniadek (2b) przynosi spis potrzebujących Rodzin. Entuzjazm! Wszyscy z zapałem chcą się włączyć w szlachetną akcję. P. Maciejewska rozdziela zadania. Startujemy. Pełni zapału. Wszystkie klasy wyraziły chęć pomocy. Przygotowujemy listy z opisem Rodzin i ich potrzeb, wręczamy rozpisane produkty poszczególnym klasom. Wychowawcy przedstawiają ideę Rodzicom na zebraniu. Odzew pojawia się już następnego dnia: napływają pierwsze artykuły. Powstają tymczasowe magazyny w różnych salach, artykułów przybywa. Klasy organizują się, robią zakupy, wielu Wychowawców bardzo aktywnie uczestniczy w przygotowaniach. Drugi tydzień (ostatni tydzień akcji)- trwa zbiórka pieniędzy. Rodzice i nauczyciele nadal przywożą rozmaite artykuły: pojawia się pralka, patelnia, garnki, talerze, zabawki, buty, odkurzacz, czajnik, łóżko, są nawet dwie choinki… Nie sposób wymienić wszystkiego! Emocje coraz większe! Wreszcie rozpoczyna się sprawdzanie zgromadzonych artykułów i pakowanie paczek. Mikołaj Dziewoński (3e) organizuje transport na piątkowy wieczór. Trzy dni przed finałem okazuje się, że jest jeszcze jedna Rodzina w potrzebie. Jeden mail z opisem Rodziny i listą jej potrzeb wysłany do trzech klas (1c, 2a, 2e) wystarczył: błyskawiczna reakcja! Następnego dnia jest już większość artykułów. Dwa dni przed finałem- wielkie pakowanie: wszędzie można spotkać przemykających uczniów  i nauczycieli z kartonami, papierami kolorowymi, taśmami, nożyczkami, itp. Zabieramy wszelkie kartony z okolicznych sklepów! Paczek przybywa. Po południu pojawiają się nerwy: rozpoczyna się poszukiwanie zaginionej kołdry, nasz Sherlock Holmes po burzliwym śledztwie odnajduje ją szczęśliwie o poranku dnia następnego. Dzień przed finałem- paczek przybywa, lokowane są wszędzie: w sali 14, 9, w pokoju nauczycielskim, gabinecie Pedagoga, nawet w bufecie. Pakowanie trwa, często odbywa się już po lekcjach, uczniowie wszystkich klas są bardzo zaangażowani. Nadal aktywnie pomagają nauczyciele. Po południu- przekazywanie paczek do szkolnego magazynu głównego zlokalizowanego na parterze. Wszystko przebiega sprawnie, klasy dostarczają paczki zgodnie z ustalonym harmonogramem. Specjalna komisja sprawdza kartony, koduje je, układa, pakuje. Kończy się papier i taśma klejąca- błyskawiczne zakupy! Trzeba jeszcze kupić kartki na życzenia! Napływają nowe prezenty: oto nadchodzi Ks. Robert nie tylko ze wsparciem duchowym, ale i z klockami LEGO. Piątek. Wielki finał! Od rana niezastąpione dziewczyny z 1d kończą pakowanie i opisywanie kartonów. Wreszcie wszystko gotowe do wieczornego transportu. O 17. 30 przyjeżdża Tata Mikołaja Dziewońskiego, pakujemy paczki i ruszamy do magazynu na ul. Zamoyskiego. Pilotem konwoju mianujemy Prof. Maciejewską; po drobnych perypetiach związanych z nawigacją, samochód pilotów dociera na miejsce, gdzie już czekał Pan Dziewoński i chłopcy z 2e. Wyładunek. Koniec. Następnie miła rozmowa przy herbacie i ciastkach z Wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Usłyszeliśmy mnóstwo ciepłych słów. Oprócz dyplomów, otrzymaliśmy ciasto upieczone przez jedną z obdarowanych Pań. Byliśmy wzruszeni… Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej pracy.

 

Szlachetna Paczka to wspaniała akcja. Uczy pomocy potrzebującym, ale także odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych (tak potrzebnych Rodzinom) potrzebne jest serce i czas, który poświęcamy innym. Szlachetna Paczka to wspaniała przygoda i piękna lekcja szlachetności.

 

Samorząd Uczniowski.

 

***

 

Szlachetna Paczka to wspaniałe przedsięwzięcie, wzruszające, pełne pozytywnych emocji, ale i wymagające dużego poświęcenia i pracy zespołowej. Bardzo dziękuję wszystkim za przyniesione dary i za czas, który poświęciliście na przygotowanie paczek. Szczególnie dziękuję za pomoc Aleksandrze Wróblewskiej, Klaudii Radwańskiej, Małgorzacie Hyc, Dominice Mazanek, Kasi Dziewońskiej Sebastianowi Sosinowi, Konradowi Pelczykowi, Piotrkowi Kazimierczakowi, Dawidowi Kotlarczykowi  z klasy 2e, Karolinie Gniadek z kl. 2b, Marlenie z klasy 1f, Magdzie Łukawskiej, Zuzi Bukowskiej, Monice Ścibor, Beacie Jurys Tomkowi Palonkowi, Damianowi Oczkowskiemu, Piotrkowi Łakomskiemu, Arturowi Kożuchowi z 1d, Karolinie Iwaszkiewicz, Magdzie Ostrowskiej, Paulinie Doniec, Milenie Domagale z 1c, Dominice Kuzaj i Mikołajowi Dziewońskiemu z 3e, Tomaszowi Walczakowi z 2c. W akcję zaangażowani byliśmy wszyscy, ale te osoby poświeciły kilka popołudniowych godzin, czuwając nad organizacją;  to także dzięki nim paczki trafiły do magazynu głównego.

 

Dziękując wszystkim Rodzicom naszych Uczniów, pragnę w sposób szczególny wyrazić wdzięczność P. Wiesławowi Dziewońskiemu (tacie Mikołaja), który w piątkowy wieczór (mimo swych imienin) znalazł czas, by przewieźć paczki do magazynu.

 

Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom za pomoc: Wychowawcom za czuwanie nad zbiórką artykułów, za aktywne włączenie się w akcję, wszystkim Nauczycielom za wsparcie materialne i niejednokrotnie duchowe. Największy uśmiech wdzięczności kieruję w stronę P. Stanisławy Urbanik- Dec, P. Bożeny Arendt, P. Aleksandry Mach i P. Aleksandry Włodek za ogromną pomoc organizacyjną (jak widać humanista nie poradzi sobie bez pomocy umysłów ścisłych).

 

     Marlena Maciejewska

 

     Opiekun Samorządu