Rok szkolny 2016/2017


FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI 2016

Szanowni Państwo i drodzy vilowicze, w imieniu organizatorów akcji chcielibyśmy serdecznie podziękować za hojność i serce okazane w ciągu ostatnich tygodni. Dzięki Państwu udało nam się zorganizować niezapomniane święta rodzinie z Bochni.

W wyniku akcji zebraliśmy 4600,70 zl oraz rzeczy pierwszej potrzeby. Środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup: pralki automatycznej (1300zl), fotela rozkładanego (670zl) oraz termy elektrycznej (420zł), resztę pieniędzy przeznaczyliśmy na zapas chemii, żywności i ubrań zimowych.

Cała rodzina była w wielkim szoku, widząc ilość wnoszonych do ich domu paczek - każda pięknie opakowana w świąteczny papier i wstążki. Rodzina poprosiła o przekazanie najserdeczniejszych podziękowań dla wszystkich osób, które tworzyły Paczkę i postanowiły podarować im tak piękne i radosne Święta.

Dziękujemy.

 

SZLACHETNA PACZKA 2016 VILO

 

 1. Komu pomagamy?

 

Pani Natalia (44 l.) wraz z mężem - panem Krzysztofem (50 l.) wychowują pięcioro dzieci:
Pawła (21 l.), Mateusza (18 l.), Anię (17 l.), Piotrka (14 l.) oraz Wiktora (11 l.). Rodzice pozostają bez stałego zatrudnienia ze względu na konieczność opieki nad dwoma niepełnosprawnymi synami: Mateuszem oraz Piotrkiem. Mimo to podejmują nieustanne starania mające na celu poprawę ich obecnej sytuacji.
W trakcie poszukiwania stałego zajęcia wykonują różne prace dorywcze, by zapewnić dzieciom jak najlepszy byt. Najstarszy syn również robi co w jego mocy, by odciążyć rodziców podejmując różne prace tymczasowe. Obecnym źródłem utrzymania rodziny są zasiłki oraz nieregularne wypłaty. Po odliczeniu kosztów leczenia i czynszu za mieszkanie, łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny wynosi w przybliżeniu 375 złotych. Dodatkowym obciążeniem jest zadłużenie na 8 tys. złotych, wynikające
z trudności z regularnym uiszczaniem opłat za czynsz. Pomimo trudnej sytuacji i wielu przeszkód, rodzina nie traci determinacji, wytrwałości i optymizmu w dążeniu do poprawy obecnej sytuacji. Każdy z członków rodziny stara się rozwijać swoje talenty i zainteresowania, by móc czerpać z nich korzyści. Pani Natalia zaznacza, że jej największą dumą i radością są dzieci. Marzy o znalezieniu stałej pracy, wynajęciu większego mieszkania (obecne ma tylko 2 pokoje na 7 osób) i wiedzeniu szczęśliwego, spokojnego życia. Niestety ze względu na niskie dochody, rodzinie nie wystarcza pieniędzy na "większe" wydatki. Wśród największych potrzeb pani Natalia wymienia pralkę (ze względu na konieczność częstego prania pościeli - nawet do 6 razy dziennie, co jest spowodowane chorobą synów), odzież zimową oraz chemię (potrzebna jest duża ilość proszku do prania oraz płynów do płukania - konieczność częstego prania pościeli).

 

 2. Formy pomocy:

 

-pomoc finansowa- wpłaty do skarbników klasowych

 

-pomoc materialna- magazynujemy dary w sali 011a (departamento espanol)

 

 

3. Obowiązujące terminy:

 

-zbiórka pieniężna trwa do 8.12.2016

 

-zbiórka darów trwa do 8.12.2016

 

 

4. Potrzeby rodziny:

 

-Pralka wąska ładowana od przodu

 


-Chemia: duża ilość proszku do prania i płynów do płukania , mydło, żele myjące
- Żywność trwała: herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, olej, mąka

 

- Pomoce szkolne: papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina

 

- Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina: kołdra, ręczniki, pościel

 

 

 

- Terma elektryczna do łazienki poj. 60l - obecnie posiadana ma pojemność 80l, jest za duża, przez co pobierane są wyższe opłaty za prąd (bardzo potrzebna).
-Fotel rozkładany - pełniący rolę łóżka dla niepełnosprawnego syna

 

 

ODZIEŻ :

 

-Mateusz: kurtka zimowa: rozmiar L,sylwetka: średniego wzrostu, typowa budowa

 

-Piotr: kurtka zimowa, rozmiar: M, sylwetka: średniego wzrostu, typowa budowa

 

- Anna: bluza / sweter, rozmiar: S, sylwetka: średniego wzrostu, raczej szczupła Uwagi: kolory raczej stonowane

 

-Wiktor: bluza Rozmiar: 158 cm, sylwetka: szczupła

 

 

OBUWIE:

 

-Mateusz: buty zimowe za kostkę, rozmiar: 39

 

-Anna: kozaki / botki, rozmiar: 39, uwagi: kolory raczej stonowane

 

 

KOORDYNATORZY:

 

Magdalena Śmigasiewicz & Marcin Mikrut