Rok szkolny 2018/2019





Licealiada Młodzieży 2018 - Tenis stołowy drużynowy

W dniu 22 października 2018 r. reprezentacja VI LO w składzie: Aleksandra Rajzer, Aneta Kapała, Zofia Sołtys,  Kamil Zdeb, Mateusz Błaszak, wzięła udział w rozgrywkach Licealiady Młodzieży w Tenisie Stołowym Drużynowym, zorganizowanych w sali gimnastycznej XXXLO w Krakowie. Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczęta, które w pierwszej części rozgrywek pogromiły:  XIII LO, XXVIII LO, Lo Salezjańskie, III LO i VII LO. Kluczowym spotkaniem był mecz z VIII LO, który zaważył ostatecznie na zdobyciu przez reprezentantki „szóstki” 4 miejsca wśród 16 krakowskich drużyn.

SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA ZA PIĘKNĄ POSTAWĘ SPORTOWĄ !






Rok szkolny 2017/2018

Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego

Zapraszamy do galerii zdjęć

Idealną propozycją połączenie sportu i zabawy w Dzień Wagarowicza było zorganizowanie po raz kolejny Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego dla szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorami imprezy byli:

  • Straż Miejska Miasta Krakowa

  • Rada Dzielnicy I

  • VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie

VI Liceum Ogólnokształcące wśród dziewcząt reprezentowały: Aleksandra Rajzer i Aneta Kapała, wśród chłopców: Jacek Zając i Hubert Chrzan. Cała drużyna spisała się rewelacyjnie. Po zaciętej, ambitnej i walce na najwyższym poziomie VI LO zajęło 1 miejsce. Tuż za nami uplasowały się kolejno I LO i II LO.

Gratulujemy!






Tenis stołowy w ramach LICEALIADY - 20.11.2017 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć

20 listopada 2018 w ramach LICEALIADY odbyły się zawody dziewcząt i chłopców w drużynowym tenisie stołowym. VI Liceum Ogólnokształcące wśród dziewcząt reprezentowały: Aleksandra Rajzer i Aneta Kapała, wśród chłopców: Jacek Zając i Hubert Chrzan.

Po zaciętej i pełnej emocji  walce obie drużyny zajęły 3 miejsca.  Brązowe medale nie przyniosły wstydu, tym bardziej, że do samego końca rywalizacja była na najwyższym poziomie.

Gratulujemy!





Rok szkolny 2013/2014

 



IV Turniej Tenisa Stołowego dla Szkół Ogólnokształcących z Dzielnicy Śródmieścia - 12.03.2014 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

12 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego dla Szkół Ogólnokształcących z dzielnicy Śródmieścia. Organizatorem imprezy było VI LO w Krakowie i Straż Miejska Miasta Krakowa. Gościliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Dzielnic I, II, III.   W meczach spotkali się najlepsi zawodnicy II LO, VIII LO, XIII LO, ZSO nr 9, ZSE nr 1, ZSM nr 1, ZSM nr 10 i oczywiście VI LO. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele VI LO i Straż Miejska. Poszczególne mecze sędziowali uczniowie VI LO.  Od samego początku trwała zacięta walka.  Najwięcej emocji dostarczył mecz chłopców pomiędzy uczniem II LO, Szymonem Zychem, a uczniem ZSM nr 1, Piotrem Rysiem. VI LO reprezentowali:


 

Małgorzata Kopytek

Marta Sułkowska

Daniel Chmielewski

Klaudiusz Adamczyk

W łącznej klasyfikacji VI LO zajęło 4 miejsce.

 Gratulujemy!


Eliminacje i finały w tenisie stołowym dziewcząt - 16.12.2013 r. i 13.01.2014 r.

W dniach 16.12.2013 r. i 13.01.2014 r. odbyły się eliminacje i finały w tenisie stołowym dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie:  Marta Sułkowska (kl.1b1), Małgosia Kopytek (kl.1b2) i Ania Stach (kl.0h2) godnie reprezentowały naszą szkołę. Dziewczyny (Marta i Małgosia) bez trudu weszły do kolejnej tury rozgrywek (półfinały). Ostatecznie uplasowały się na dobrym V miejscu w I lidze. W ten sposób zdobyłyśmy prawo do przyszłorocznych turniejów bez dodatkowych eliminacji. Gratulujemy.

Opiekun: Anna Augustynek

Rok szkolny 2012/2013

Zobacz zdjęcia

TENIS STOŁOWY

Kowalski Michał, Botwin Hubert, Zając Jakub

Frandofert Matylda, Morajka Monika, Krakowiak Maria

Opiekun: Aneta Kulig