Światło! Kurtyna! Zaczynamy!

25 marca o godzinie 16.30


To nie żaden blef, ale rzeczywistość, którą będziemy mogli oglądać już niedługo.
 Teatr Proscenium prowadzony przez Panią Profesor Marlenę Maciejewską, od wielu lat odnosi sukcesy. Nie opiera się wyłącznie na twórczości znakomitych pisarzy, ale również tworzy własne spektakle.
Jak mówi sama Pani reżyser: - Pomysłów nam nie brakuje.
Teatr Proscenium swoją działalność rozpoczął w 2006 roku, a na swoim koncie ma nie tylko wspaniałe spektakle, ale również nagrody z ogólnopolskich festiwali. Pięcioosobowy, zespół żeński, zadebiutował spektaklem „Na pełnym morzu” S. Mrożka, zdobywając  wyróżnienie podczas Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr. Jordana i Teatr
 im. J. Słowackiego. Przez lata zmieniał się skład zespołu, repertuar, ale niezmiennie Proscenium utrzymywał wysoki poziom artystyczny, co zaowocowało szeregiem ważnych nagr
ód teatralnych
w krakowskich przegl
ądach.

Obecnie grupa pracuje nad nowym spektaklem, który zobaczymy już 25 marca w szkolnej auli. Przez lata zmieniali się aktorzy, ale zapał jaki w każdym drzemał, został obudzony i zamieszkał w Proscenium.
Każdy z nas wnosi coś nowego, co pozwala stworzyć coraz to lepsze rzeczy. - odpowiedziała, spytana przez nas aktorka i uczennica VI Liceum ogólnokształcącego w Krakowie, grająca rolę jednej z sióstr w najnowszym spektaklu, Joanna Cora.

Zapewne zastanawiacie się, co ciekawego tym razem przedstawi Teatr Proscenium?
Powiem tak:

Podążajcie za muzyką skrzypka…

 albo przybądźcie 25 marca na godzinę 16.30 i sami się przekonajcie! Mogę Wam zagwarantować świetną zabawę!