Podstrony:

Rok szkolny 2017/2018

Współpraca z Fundacją Dr Clown


Wraz z początkiem roku szkolnego wystartowaliśmy z kolejną edycją projektu wsparcia mieszkańców krakowskich Domów Pomocy Społecznej  w ramach współpracy z Fundacją Dr Clown. W nowej grupie wolontariuszy znalazły się utalentowane artystycznie młode osoby, które poprzeczkę postawiły sobie wyjątkowo wysoko. Zamierzamy przygotować spektakl „od zera”, tj. stworzyć własny scenariusz, samodzielnie przygotować stroje oraz scenografię. Nie zabraknie również oprawy muzycznej, nad którą czuwać będzie nasza absolwentka - Urszula Bizunowicz. Mamy również nadzieję wystąpić z własnymi instrumentami. Scenariusz jest niezwykle barwny, pisany specjalnie z myślą o wymagającej publiczności. Nie chcemy zdradzać zbyt wielu szczegółów, powiemy tylko, że akcja będzie się rozgrywała w znanych wszystkim dobrze latach PRL-u. Pojawi się pikantny wątek miłosny, nie zabraknie również sporej dawki humoru. Aby rozbawić tak wymagającą publiczność, musimy być jednak dobrze przygotowani. Odpowiednie kompetencje zdobyliśmy na specjalnym szkoleniu "Terapia śmiechem", podczas którego zdobyliśmy wiele ważnych informacji na temat samej Fundacji Dr Clown, poznaliśmy sekrety pracy z dziećmi (co jest szczególnie cenne dla tych, którzy chcą w przyszłości odwiedzać najmłodszych w szpitalach), bawiliśmy się świetnie, poznając magiczne sztuczki oraz ucząc się wiązać balony. Otrzymaliśmy również cenne wskazówki, dzięki którym nasze przedstawienie spełni swoją rolę i wywoła uśmiech na ustach pacjentów z każdego domu starości.

Aleksandra Ferek

A w ubiegłym roku było tak: galeria zdjęć


 

CHARYTATYWNA ZBIÓRKA ODZIEŻY DLA OSÓB BEZDOMNYCH

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Wraz z grupą uczniów klas biologiczno-chemicznych zdecydowaliśmy się wesprzeć akcję Zupa na Plantach, której wolontariusze starają się aktywnie przeciwdziałać różnego rodzaju wykluczeniom i w obecnym momencie szczególną opieką obejmują osoby w kryzysie bezdomności.

Nasza pomoc polegać ma na zbiórce ciepłej odzieży (kurtek, bluz, swetrów, czapek, szalików itp.), bielizny oraz obuwia, a także śpiworów, koców i termosów.

Zbiórka potrwa w naszej szkole od 26.10.2017 r. do 08.11.2017 r. Dary można oddawać do Wolontariuszek i Wolontariuszy z klas 2a1 i 2b oraz do p. Agaty Kurek i p. Barbary Rolka.

Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

 

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje” ~ Jan Paweł IIWolontariusze VI LO w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Dnia 18. października b.r. grupa Wolontariuszy VILO, pod opieką prof. Agnieszki Kudyby, odwiedziła Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką potrzeb placówki oraz formami świadczenia pomocy w ramach wolontariatu. 

Pierwsza akcja jaka jest przed Wolontariuszami to włączenie się w sadzenie żonkili na Polach Nadziei oraz w listopadową kwestę na cmentarzu.

 

 

 

 

 

 

Pomoc w przygotowaniach do 4 PZU Cracovia Półmaratonu Krakowskiego

W dniu 12.10.2017 r. dwudziestu uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyło w wolontariacie.

Celem działań była pomoc Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie w przygotowaniach do tegorocznego 4 PZU Cracovia Półmaratonu Krakowskiego i biegowych imprez towarzyszących, w tym "5 dla Kościuszki".

Do zobaczenia w kwietniu 2018 r. - podczas 17 PZU Cracovia Maraton ! Serdecznie ZAPRASZAMY już dziś wolontariuszy i biegaczy !

opiekunowie grupy wolontariuszy: Magdalena Włodarczyk, Agnieszka Kudyba


Rok szkolny 2016/2017


Współpraca z Fundacją dr Clown

Zapraszamy do galerii zdjęć


Certyfikat Wilelkiego Serca dla VI LO

Gwiazdka dla Zwierzaka – podsumowanie akcji

 Nasza szkoła co roku włącza się w wiele charytatywnych akcji. W grudniu zbieraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy dla schroniska dla zwierząt w ramach akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać m.in. 110 kg karmy, koce i poduszki.

Za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy!

 

 
Loteria fantowa WOŚP

Jak co roku, także i w tym,  VILO wraz z Krakowskim Międzyszkolnym Sztabem WOŚP, organizuje loterię fantową, której dochód zasili konto 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji - przyniesienia lub przekazania fantów (np. książek, filmów, biletów na wydarzenia kulturalne, gadżetów, słodyczy itp.), które następnie zostaną dodane do puli nagród szkolnej loterii. Każda osoba, która wykupi los, wyciąga z puli karteczkę z numerem przypisanym konkretnemu fantowi i w ten sposób staje się jego właścicielem. Pieniądze za każdy los trafią do puszki WOŚP, a po zakończonej loterii zostaną przekazane do KMS WOŚP. 

Fanty zbieramy do środy 11.01 w pokoju nauczycielskim.

Z góry dziękujemy za pomoc, organizatorki (Ania Toboła i Iza Żelazna).

*Koordynatorem akcji jest szefowa Krakowskiego Międzyszkolnego Sztabu  WOŚP - pani Ewa Olejarczyk. W dniach 14 i 15 stycznia sztab będzie funkcjonował w Hotelu Kazimierz przy ul. Miodowej 16. Więcej informacji na stronie:

http://wospkrakow.info/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=135

 

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI 2016

Szanowni Państwo i drodzy vilowicze, w imieniu organizatorów akcji chcielibyśmy serdecznie podziękować za hojność i serce okazane w ciągu ostatnich tygodni. Dzięki Państwu udało nam się zorganizować niezapomniane święta rodzinie z Bochni.

W wyniku akcji zebraliśmy 4600,70 zl oraz rzeczy pierwszej potrzeby. Środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup: pralki automatycznej (1300zl), fotela rozkładanego (670zl) oraz termy elektrycznej (420zł), resztę pieniędzy przeznaczyliśmy na zapas chemii, żywności i ubrań zimowych.

Cała rodzina była w wielkim szoku, widząc ilość wnoszonych do ich domu paczek - każda pięknie opakowana w świąteczny papier i wstążki. Rodzina poprosiła o przekazanie najserdeczniejszych podziękowań dla wszystkich osób, które tworzyły Paczkę i postanowiły podarować im tak piękne i radosne Święta.

Dziękujemy.

 

SZLACHETNA PACZKA 2016 VILO

 

 1. Komu pomagamy?

 

Pani Natalia (44 l.) wraz z mężem - panem Krzysztofem (50 l.) wychowują pięcioro dzieci:
Pawła (21 l.), Mateusza (18 l.), Anię (17 l.), Piotrka (14 l.) oraz Wiktora (11 l.). Rodzice pozostają bez stałego zatrudnienia ze względu na konieczność opieki nad dwoma niepełnosprawnymi synami: Mateuszem oraz Piotrkiem. Mimo to podejmują nieustanne starania mające na celu poprawę ich obecnej sytuacji.
W trakcie poszukiwania stałego zajęcia wykonują różne prace dorywcze, by zapewnić dzieciom jak najlepszy byt. Najstarszy syn również robi co w jego mocy, by odciążyć rodziców podejmując różne prace tymczasowe. Obecnym źródłem utrzymania rodziny są zasiłki oraz nieregularne wypłaty. Po odliczeniu kosztów leczenia i czynszu za mieszkanie, łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny wynosi w przybliżeniu 375 złotych. Dodatkowym obciążeniem jest zadłużenie na 8 tys. złotych, wynikające
z trudności z regularnym uiszczaniem opłat za czynsz. Pomimo trudnej sytuacji i wielu przeszkód, rodzina nie traci determinacji, wytrwałości i optymizmu w dążeniu do poprawy obecnej sytuacji. Każdy z członków rodziny stara się rozwijać swoje talenty i zainteresowania, by móc czerpać z nich korzyści. Pani Natalia zaznacza, że jej największą dumą i radością są dzieci. Marzy o znalezieniu stałej pracy, wynajęciu większego mieszkania (obecne ma tylko 2 pokoje na 7 osób) i wiedzeniu szczęśliwego, spokojnego życia. Niestety ze względu na niskie dochody, rodzinie nie wystarcza pieniędzy na "większe" wydatki. Wśród największych potrzeb pani Natalia wymienia pralkę (ze względu na konieczność częstego prania pościeli - nawet do 6 razy dziennie, co jest spowodowane chorobą synów), odzież zimową oraz chemię (potrzebna jest duża ilość proszku do prania oraz płynów do płukania - konieczność częstego prania pościeli).

 

 2. Formy pomocy:

 

-pomoc finansowa- wpłaty do skarbników klasowych

 

-pomoc materialna- magazynujemy dary w sali 011a (departamento espanol)

 

 

3. Obowiązujące terminy:

 

-zbiórka pieniężna trwa do 8.12.2016

 

-zbiórka darów trwa do 8.12.2016

 

 

4. Potrzeby rodziny:

 

-Pralka wąska ładowana od przodu

 


-Chemia: duża ilość proszku do prania i płynów do płukania , mydło, żele myjące
- Żywność trwała: herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, olej, mąka

 

- Pomoce szkolne: papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina

 

- Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina: kołdra, ręczniki, pościel

 

 

 

- Terma elektryczna do łazienki poj. 60l - obecnie posiadana ma pojemność 80l, jest za duża, przez co pobierane są wyższe opłaty za prąd (bardzo potrzebna).
-Fotel rozkładany - pełniący rolę łóżka dla niepełnosprawnego syna

 

 

ODZIEŻ :

 

-Mateusz: kurtka zimowa: rozmiar L,sylwetka: średniego wzrostu, typowa budowa

 

-Piotr: kurtka zimowa, rozmiar: M, sylwetka: średniego wzrostu, typowa budowa

 

- Anna: bluza / sweter, rozmiar: S, sylwetka: średniego wzrostu, raczej szczupła Uwagi: kolory raczej stonowane

 

-Wiktor: bluza Rozmiar: 158 cm, sylwetka: szczupła

 

 

OBUWIE:

 

-Mateusz: buty zimowe za kostkę, rozmiar: 39

 

-Anna: kozaki / botki, rozmiar: 39, uwagi: kolory raczej stonowane

 

 

KOORDYNATORZY:

 

Magdalena Śmigasiewicz & Marcin Mikrut