Podstrony:

Rok szkolny 2018/2019

Wolontariat w sporcie

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 27 kwietnia 2019 października wolontariusze VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie wzięli udział w organizacji i obsłudze imprezy towarzyszącej - Biegu na Rolkach, wokół Błoń Krakowskich. Jak co roku, w ramach współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej, uczniowie „szóstki”, wspierają sportowców, podczas różnych imprez biegowych. Tym razem pogoda nas nie rozpieszczała, ale najważniejsze były: dobry humor i motywacja do działania, której źródłem byli triumfujący na mecie rolkarze. 

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie, aktywną pracę wolontariusza i postawę otrzymują:  Olga Ptak /1a2/, Monika Kasprzycka /1a2/, Zuzanna Pecka /1b1/, Katarzyna Makuszewska /1b1/, Aleksandra Owczarz /1e/, Daria Szuba – Łata /1d/, Izabela Bereźnicka /1d/, Klara Rehorowska /2h/, Oliwia Fekner /2h/, Mateusz Setkowicz /1d/, Michał Sośnik /1d/, zaś w szczególności ciepłe słowa podziękowań kierujemy do tegorocznych absolwentów: Anny Zuby, Weroniki Świt i Adriana Walickiego.

 

ze sportowym pozdrowieniem

Magdalena Włodarczyk, Agnieszka Kudyba


 


Loteria fantowa WOŚP - 11-12.01.2019 r.

W czwartek i piątek (11-12 stycznia) w naszej szkole odbyła się coroczna loteria fantowa, której dochód zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele podarowali ponad 300 fantów.

Dzięki Wam udało się zebrać 1701,40 zł.

Wielkie podziękowania należą się grupie wolontariuszy.


Organizatorka: Izabela Żelazna."


CIACHO ZA CIACHO

W grudniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę książek w celu wsparcia akcji „CIACHO ZA CIACHO” organizowanej przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą w Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie.

Wolontariusze wzięli również udział w całodziennym kiermaszu ciast i książek, odbywającym się na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskie 12 w Krakowie. 

Kiermasz charytatywnej grupy “Beczki” organizowany jest w Krakowie dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się na przykład zbudować studnię w Sudanie czy zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie. Wolontariat w sporcie - I Gala Wolontariatu Sportowego w Krakowie.

W dniu 5 grudnia 2018 r. na obiektach Stadionu TS Wisła w Krakowie, odbyła się I Gala Wolontariatu. Wzięli w niej udział zaproszeni przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wolontariusze kilkuletnich edycji Półmaratanów Królewskich oraz PZU Cracovia Maraton. Data spotkania nie była wybrana przypadkowo, ponieważ właśnie w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza.

VI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie reprezentowali najwytrwalsi: Emilia Kryus, Beata Czarnik, Weronika Żyła, Zuzanna Rabiej, Karolina Kałdos, Dagmara Wilk, Karolina Trela, Anna Zuba, Paulina Maj oraz Adrian Walicki. Uczniowie "szóstki" otrzymali podziękowania za 2 - letni wkład w pracę wolontaryjną na rzecz ZIS w Krakowie.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY !!!

opiekunowie wolontariatu:

Magdalena Włodarczyk, Agnieszka KudybaAkcja charytatywna - Kanapka za złotówkę

Tegoroczna działalność szkolnego wolontariatu zostala zwieńczona zbiórką pieniędzy, przeznaczoną na saletyńską akcję "KANAPKA za złotówkę ".

Wolontariusze zebrali  987, 47 zł.  Kwota ta (a nawet nieco wieksza 1000 zl) zasiliła budżet parafii w Krzywym Rogu na Ukrainie, gdzie  Księża Misjonarze Saletyni odżywiają ubogich, emerytów, uchodźców oraz osierocone dzieci.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli darkiem to szlachetne dzieło. 


 


SZLACHETNA PACZKA 2018

Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać oraz zakupić wszystkie niezbędne produkty m. in żywność, kosmetyki, ubrania zimowe, łóżko, produkty dla niemowlaka. W paczkach znalazło się także wiele innych potrzebnych rzeczy, wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście słodyczy i zabawek.

W sobotę 8 grudnia w dniu finału akcji, dołożyliśmy wszelkich starań, aby dopiąć paczkę na ostatni guzik. Następnie zawieźliśmy ją do magazynu, skąd trafiła prosto w ręce rodziny.

Szlachetna Paczka w naszej szkole zakończyła się pełnym sukcesem- obdarowani byli bardzo szczęśliwi i wdzięczni, wiele radości dostarczyło dzieciom samo rozpakowywanie, nie mówiąc o zawartości świątecznych paczek. Akcja nie powiodłaby się jednak, gdyby nie mobilizacja całej społeczności szkolnej. Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i pracę włożoną w przygotowanie paczki.


Wolontariusze z wizytą na plebanii

Współpraca między wolontariuszami z VILO a Księdzem Proboszczem  BBC układa się bardzo dobrze. Ci pierwsi coraz częściej kwestują na różne kościelne potrzeby a Ksiądz Proboszcz dokarmia uczniów i dba aby nie odpadli z sił  ;) 

 


Wolontariusze VI LO „na start”…

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 14 października wolontariusze VI Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w organizacji 5 PZU Półmaraton Królewski, w ramach współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Obszarem działań była obsługa punktu odżywczego, zlokalizowanego na 15 km biegu, w okolicy Kościoła na Skałce. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie, aktywną pracę wolontariusza i postawę otrzymują:  Ewa Galica /1a1/, Julia Grzybowska /1a1/, Klaudia Motyl /1b1/, Wiktoria Mrozicka /1ba/, Ania Zuba /3b/, Adrian Walicki /3a2/.

Wiktorii serdecznie dziękuję za zdjęcia.

Koordynator akcji: Magdalena Włodarczyk

 

 

 


Kwesta na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia 14.10.2018

W niedzielę 14 października b.r. już po raz 18, we wszystkich polskich parafiach odbywała się zbiórka pieniędzy na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli stypendia dla uczniów zdolnych z ubogich rodzin. Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali w zaprzyjaźnionej parafii Bożego Ciała.
Wolontariusze VI LO dla Hospicjum św. Łazarza

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 28.09.2018r 19 uczniów VI LO wzięło udział w Kiermaszu Żonkilowym , organizowanym  w ramach przeprowadzanych cyklicznie akcji, na rzecz potrzebujących z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Kwestowaliśmy na Rynku Głównym w  Krakowie.  Impreza zakończyła się symbolicznym Marszem Nadziei na ul. Franciszkańską 3.

Rok szkolny 2017/2018

GRATULUJEMY

MAI KORCZYŃSKIEJ - KL. 3C

MATEUSZOWI PAŁĘDZE - KL. 2G

zwycięstwa w XXIV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”

Relacja na stronie MAGICZNY KRAKÓW

 Wolontariat w sporcie - 17 PZU Cracovia Maraton

Zapraszamy do galerii zdjeć

21 kwietnia 2018r,  20 uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego wzięło udział w organizacji i poprowadzeniu tegorocznych MINI Maratonów dla dzieci, towarzyszących głównej imprezie biegowej Krakowa - 17 PZU Cracovia Maraton. Wolontariusze, we współpracy z koordynatorami Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie stanowili obsługę techniczną zawodów, w których wzięło udział ponad 1000 dzieci, w 4 kategoriach wiekowych. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie.

"...to było dla Nas nowe, wymagające, ale pełne satysfakcji i bogate doświadczenie..., kluczowe były umiejętności i kompetencje logistyczne, kreatywność, szybkość działania.." - relacjonuje jedna z wolontariuszek "szóstki".

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wolontariatu, którzy z wielkim zaangażowaniem, wysiłkiem i pasją, realizowali wyznaczone zadania, aby dzieci z radością i uśmiechem mogły wziąć udział w tej spektakularnej imprezie biegowej.

Opiekunowie wolontariatu:

Magdalena Włodarczyk

Agnieszka Kudyba

 

Podziękowanie od Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza"Kiermasz ciast - 15.04.2018

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 15.04.18 r. uczniowie VI LO  zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód jest przeznaczony na Hospicjum św. Łazarza.  Serdeczne podziękowania  należą się zaangażowanym w akcję młodym ludziom, ich rodzicom a także nauczycielom, którzy wsparli nas swoimi wypiekami.

Dziękujemy również gościnnym księżom Kanonikom, którzy pozwolili nam kwestować pod Bazyliką Bożego Ciała, udostępnili stoły, służyli wszelką pomocą oraz skutecznie reklamowali naszą  akcję.

 

 


 


Loteria fantowa WOŚP

Szanowni Państwo,
jak co roku organizujemy loterię fantową, której dochód wesprze 26. Finał WOŚP (tym razem jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków).

Loteria odbędzie się w dniach 11-12 stycznia 2018 r. w naszej szkole, stanowisko zlokalizowane będzie na I piętrze liceum, obok sekretariatu. Każdy los będzie kosztował 5 zł.

Każdy, kto chciałby pomóc, może przekazać dowolną rzecz, która zasili loterię np. książkę, film, płytę albo np. czekoladki, paczkę żelek czy inne smakołyki. Może być to nietrafiony prezent, z którym nie wiecie Państwo co zrobić lub coś zupełnie niekonwencjonalnego.

Rzeczy można przynosić do pokoju nauczycielskiego do p. Izabeli Żelaznej lub pokoju anglistów, do p. Anny Moskały. Każda rzecz zostanie wpisana na imienną listę i otrzyma swój numer porządkowy (później losowany przez biorących udział w loterii).

Nasze działanie jest zgłoszone do Krakowskiego Międzyszkolnego Sztabu WOŚP i tam też odbywa się rozliczenie zebranej kwoty (w obecności wolontariuszy - uczniów naszej szkoły). Pieniądze zbieramy do zaplombowanej puszki WOŚP.

Gorąco zachęcam do udziału.

Izabela Żelazna.


DKMS - akcja Komórkomania w VI LO

W dniach 18-20 grudnia, w naszej szkole, odbyła się akcja Komórkomania. Patronująca akcji Fundacja DKMS, zajmuje się szukaniem dawców szpiku, których w Polsce znalazła już ponad milion. Dzięki temu udało się uratować 4 565 chorych na nowotwory krwi.

Od poniedziałku do środy, na każdej przerwie, w godzinach 8:00 - 15:00, przy stanowisku wolontariackim przy sekretariacie, można było zapisać się do banku dawców wypełniając formularz i oddając próbkę.

Wśród 45 osób, które zarejestrowały się jako potencjalni dawcy szpiku, byli zarówno uczniowie jak i nauczyciele.


Wielkie podziękowania należą się wolontariuszom z klas 1A3, 2A3 i 3A3.
 

Izabela Żelazna (organizator akcji).Koło chemików spędziło "Andrzejki" w Sułkowicach

Zapraszamy do galerii zdjęć

Koło chemików spędziło "Andrzejki" w Sułkowicach. Organizatorem wydarzenia była Grupa Środowiskowa Stowarzyszenia Wspomagania Osób Niepełnosprawnych "Kolonia", która na bal zaprosiła niepełnosprawne dzieci z całego powiatu myślenickiego.

 

Uczniowie z Koła Chemików z VI LO (a raczej Szamani z plemienia Wakiki) w ramach akcji charytatywnej zaprezentowali ciekawe doświadczenia chemiczne.


SZLACHETNA PACZKA 2017

Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projektem pomocy osobom w potrzebie- nasza szkoła pod przewodnictwem Pana Profesora Marcin Mikruta, po raz kolejny zaangażowała się w tę akcję. Przygotowywaliśmy paczkę dla sześcioosobowej rodziny- Pani Beaty, Pana Adama oraz ich dzieci: Oskara, Kacpra, Nikoli i Alana.

Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać oraz zakupić wszystkie niezbędne produkty m. in. meblościankę i biurko dla dzieci, stroje sportowe dla Alana i Kacpra, którzy trenują akrobatykę. W paczkach znalazło się także wiele innych potrzebnych rzeczy, wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście zabawek i gier, które szczególnie przypadły dzieciom do gustu.

W piątek 9 grudnia, klasa 2f przy akompaniamencie świątecznych piosenek, zapakowała zgromadzone podarunki. W sobotę, w dniu finału akcji, dołożyliśmy wszelkich starań, aby dopiąć paczkę na ostatni guzik. Następnie zawieźliśmy ją do magazynu, skąd trafiła prosto w ręce rodziny.

Szlachetna Paczka w naszej szkole zakończyła się pełnym sukcesem - obdarowani byli bardzo szczęśliwi i wdzięczni, wiele radości dostarczyło dzieciom samo rozpakowywanie, nie mówiąc o zawartości świątecznych paczek. Akcja nie powiodłaby się jednak, gdyby nie mobilizacja całej społeczności szkolnej. Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i pracę włożoną w przygotowanie paczki. Mamy nadzieję na ponowny udział w tej inicjatywie w przyszłym roku.


CHARYTATYWNA ZBIÓRKA ODZIEŻY DLA OSÓB BEZDOMNYCH - PODZIĘKOWANIA

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie zbiórki odzieży dla osób bezdomnych prowadzonej w ramach akcji Zupa na Plantach. Ilość darów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania co świadczy o Państwa ogromnym sercu i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Dziękujemy również Wolontariuszkom i Wolontariuszom z klas 2a1 oraz 2b, bez których przeprowadzenie zbiórki byłoby niemożliwe, a także Pani Magdalenie Brud i uczniom z klasy 2a2 za transport darów do Żywej Pracowni.

Zbiórka odzieży w naszym Liceum została zakończona, ale zachęcamy do indywidualnego wsparcia wolontariuszy Żywej Pracowni i Zupy na Plantach. Więcej informacji na stronie: http://zywapracownia.pl/.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

dr Agata Kurek

mgr Barbara Rolka


Współpraca z Fundacją Dr Clown


Wraz z początkiem roku szkolnego wystartowaliśmy z kolejną edycją projektu wsparcia mieszkańców krakowskich Domów Pomocy Społecznej  w ramach współpracy z Fundacją Dr Clown. W nowej grupie wolontariuszy znalazły się utalentowane artystycznie młode osoby, które poprzeczkę postawiły sobie wyjątkowo wysoko. Zamierzamy przygotować spektakl „od zera”, tj. stworzyć własny scenariusz, samodzielnie przygotować stroje oraz scenografię. Nie zabraknie również oprawy muzycznej, nad którą czuwać będzie nasza absolwentka - Urszula Bizunowicz. Mamy również nadzieję wystąpić z własnymi instrumentami. Scenariusz jest niezwykle barwny, pisany specjalnie z myślą o wymagającej publiczności. Nie chcemy zdradzać zbyt wielu szczegółów, powiemy tylko, że akcja będzie się rozgrywała w znanych wszystkim dobrze latach PRL-u. Pojawi się pikantny wątek miłosny, nie zabraknie również sporej dawki humoru. Aby rozbawić tak wymagającą publiczność, musimy być jednak dobrze przygotowani. Odpowiednie kompetencje zdobyliśmy na specjalnym szkoleniu "Terapia śmiechem", podczas którego zdobyliśmy wiele ważnych informacji na temat samej Fundacji Dr Clown, poznaliśmy sekrety pracy z dziećmi (co jest szczególnie cenne dla tych, którzy chcą w przyszłości odwiedzać najmłodszych w szpitalach), bawiliśmy się świetnie, poznając magiczne sztuczki oraz ucząc się wiązać balony. Otrzymaliśmy również cenne wskazówki, dzięki którym nasze przedstawienie spełni swoją rolę i wywoła uśmiech na ustach pacjentów z każdego domu starości.

Aleksandra Ferek

A w ubiegłym roku było tak: galeria zdjęć


 

CHARYTATYWNA ZBIÓRKA ODZIEŻY DLA OSÓB BEZDOMNYCH

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Wraz z grupą uczniów klas biologiczno-chemicznych zdecydowaliśmy się wesprzeć akcję Zupa na Plantach, której wolontariusze starają się aktywnie przeciwdziałać różnego rodzaju wykluczeniom i w obecnym momencie szczególną opieką obejmują osoby w kryzysie bezdomności.

Nasza pomoc polegać ma na zbiórce ciepłej odzieży (kurtek, bluz, swetrów, czapek, szalików itp.), bielizny oraz obuwia, a także śpiworów, koców i termosów.

Zbiórka potrwa w naszej szkole od 26.10.2017 r. do 08.11.2017 r. Dary można oddawać do Wolontariuszek i Wolontariuszy z klas 2a1 i 2b oraz do p. Agaty Kurek i p. Barbary Rolka.

Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

 

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje” ~ Jan Paweł IIWolontariusze VI LO w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Dnia 18. października b.r. grupa Wolontariuszy VILO, pod opieką prof. Agnieszki Kudyby, odwiedziła Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką potrzeb placówki oraz formami świadczenia pomocy w ramach wolontariatu. 

Pierwsza akcja jaka jest przed Wolontariuszami to włączenie się w sadzenie żonkili na Polach Nadziei oraz w listopadową kwestę na cmentarzu.

 

 

 

 

 

 

Pomoc w przygotowaniach do 4 PZU Cracovia Półmaratonu Krakowskiego

W dniu 12.10.2017 r. dwudziestu uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyło w wolontariacie.

Celem działań była pomoc Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie w przygotowaniach do tegorocznego 4 PZU Cracovia Półmaratonu Krakowskiego i biegowych imprez towarzyszących, w tym "5 dla Kościuszki".

Do zobaczenia w kwietniu 2018 r. - podczas 17 PZU Cracovia Maraton ! Serdecznie ZAPRASZAMY już dziś wolontariuszy i biegaczy !

opiekunowie grupy wolontariuszy: Magdalena Włodarczyk, Agnieszka Kudyba


Rok szkolny 2016/2017


Współpraca z Fundacją dr Clown

Zapraszamy do galerii zdjęć


Certyfikat Wilelkiego Serca dla VI LO

Gwiazdka dla Zwierzaka – podsumowanie akcji

 Nasza szkoła co roku włącza się w wiele charytatywnych akcji. W grudniu zbieraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy dla schroniska dla zwierząt w ramach akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać m.in. 110 kg karmy, koce i poduszki.

Za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy!

 

 
Loteria fantowa WOŚP

Jak co roku, także i w tym,  VILO wraz z Krakowskim Międzyszkolnym Sztabem WOŚP, organizuje loterię fantową, której dochód zasili konto 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji - przyniesienia lub przekazania fantów (np. książek, filmów, biletów na wydarzenia kulturalne, gadżetów, słodyczy itp.), które następnie zostaną dodane do puli nagród szkolnej loterii. Każda osoba, która wykupi los, wyciąga z puli karteczkę z numerem przypisanym konkretnemu fantowi i w ten sposób staje się jego właścicielem. Pieniądze za każdy los trafią do puszki WOŚP, a po zakończonej loterii zostaną przekazane do KMS WOŚP. 

Fanty zbieramy do środy 11.01 w pokoju nauczycielskim.

Z góry dziękujemy za pomoc, organizatorki (Ania Toboła i Iza Żelazna).

*Koordynatorem akcji jest szefowa Krakowskiego Międzyszkolnego Sztabu  WOŚP - pani Ewa Olejarczyk. W dniach 14 i 15 stycznia sztab będzie funkcjonował w Hotelu Kazimierz przy ul. Miodowej 16. Więcej informacji na stronie:

http://wospkrakow.info/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=135

 

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI 2016

Szanowni Państwo i drodzy vilowicze, w imieniu organizatorów akcji chcielibyśmy serdecznie podziękować za hojność i serce okazane w ciągu ostatnich tygodni. Dzięki Państwu udało nam się zorganizować niezapomniane święta rodzinie z Bochni.

W wyniku akcji zebraliśmy 4600,70 zl oraz rzeczy pierwszej potrzeby. Środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup: pralki automatycznej (1300zl), fotela rozkładanego (670zl) oraz termy elektrycznej (420zł), resztę pieniędzy przeznaczyliśmy na zapas chemii, żywności i ubrań zimowych.

Cała rodzina była w wielkim szoku, widząc ilość wnoszonych do ich domu paczek - każda pięknie opakowana w świąteczny papier i wstążki. Rodzina poprosiła o przekazanie najserdeczniejszych podziękowań dla wszystkich osób, które tworzyły Paczkę i postanowiły podarować im tak piękne i radosne Święta.

Dziękujemy.

 

SZLACHETNA PACZKA 2016 VILO

 

 1. Komu pomagamy?

 

Pani Natalia (44 l.) wraz z mężem - panem Krzysztofem (50 l.) wychowują pięcioro dzieci:
Pawła (21 l.), Mateusza (18 l.), Anię (17 l.), Piotrka (14 l.) oraz Wiktora (11 l.). Rodzice pozostają bez stałego zatrudnienia ze względu na konieczność opieki nad dwoma niepełnosprawnymi synami: Mateuszem oraz Piotrkiem. Mimo to podejmują nieustanne starania mające na celu poprawę ich obecnej sytuacji.
W trakcie poszukiwania stałego zajęcia wykonują różne prace dorywcze, by zapewnić dzieciom jak najlepszy byt. Najstarszy syn również robi co w jego mocy, by odciążyć rodziców podejmując różne prace tymczasowe. Obecnym źródłem utrzymania rodziny są zasiłki oraz nieregularne wypłaty. Po odliczeniu kosztów leczenia i czynszu za mieszkanie, łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny wynosi w przybliżeniu 375 złotych. Dodatkowym obciążeniem jest zadłużenie na 8 tys. złotych, wynikające
z trudności z regularnym uiszczaniem opłat za czynsz. Pomimo trudnej sytuacji i wielu przeszkód, rodzina nie traci determinacji, wytrwałości i optymizmu w dążeniu do poprawy obecnej sytuacji. Każdy z członków rodziny stara się rozwijać swoje talenty i zainteresowania, by móc czerpać z nich korzyści. Pani Natalia zaznacza, że jej największą dumą i radością są dzieci. Marzy o znalezieniu stałej pracy, wynajęciu większego mieszkania (obecne ma tylko 2 pokoje na 7 osób) i wiedzeniu szczęśliwego, spokojnego życia. Niestety ze względu na niskie dochody, rodzinie nie wystarcza pieniędzy na "większe" wydatki. Wśród największych potrzeb pani Natalia wymienia pralkę (ze względu na konieczność częstego prania pościeli - nawet do 6 razy dziennie, co jest spowodowane chorobą synów), odzież zimową oraz chemię (potrzebna jest duża ilość proszku do prania oraz płynów do płukania - konieczność częstego prania pościeli).

 

 2. Formy pomocy:

 

-pomoc finansowa- wpłaty do skarbników klasowych

 

-pomoc materialna- magazynujemy dary w sali 011a (departamento espanol)

 

 

3. Obowiązujące terminy:

 

-zbiórka pieniężna trwa do 8.12.2016

 

-zbiórka darów trwa do 8.12.2016

 

 

4. Potrzeby rodziny:

 

-Pralka wąska ładowana od przodu

 


-Chemia: duża ilość proszku do prania i płynów do płukania , mydło, żele myjące
- Żywność trwała: herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, olej, mąka

 

- Pomoce szkolne: papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina

 

- Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina: kołdra, ręczniki, pościel

 

 

 

- Terma elektryczna do łazienki poj. 60l - obecnie posiadana ma pojemność 80l, jest za duża, przez co pobierane są wyższe opłaty za prąd (bardzo potrzebna).
-Fotel rozkładany - pełniący rolę łóżka dla niepełnosprawnego syna

 

 

ODZIEŻ :

 

-Mateusz: kurtka zimowa: rozmiar L,sylwetka: średniego wzrostu, typowa budowa

 

-Piotr: kurtka zimowa, rozmiar: M, sylwetka: średniego wzrostu, typowa budowa

 

- Anna: bluza / sweter, rozmiar: S, sylwetka: średniego wzrostu, raczej szczupła Uwagi: kolory raczej stonowane

 

-Wiktor: bluza Rozmiar: 158 cm, sylwetka: szczupła

 

 

OBUWIE:

 

-Mateusz: buty zimowe za kostkę, rozmiar: 39

 

-Anna: kozaki / botki, rozmiar: 39, uwagi: kolory raczej stonowane

 

 

KOORDYNATORZY:

 

Magdalena Śmigasiewicz & Marcin Mikrut