Rok szkolny 2018/2019

 
Wolontariusze VI LO dla Hospicjum św. Łazarza

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 28.09.2018r 19 uczniów VI LO wzięło udział w Kiermaszu Żonkilowym , organizowanym  w ramach przeprowadzanych cyklicznie akcji, na rzecz potrzebujących z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Kwestowaliśmy na Rynku Głównym w  Krakowie.  Impreza zakończyła się symbolicznym Marszem Nadziei na ul. Franciszkańską 3.
Rok szkolny 2017/2018

 

 

 
Kiermasz ciast - 15.04.2018

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 15.04.18 r. uczniowie VI LO  zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód jest przeznaczony na Hospicjum św. Łazarza.  Serdeczne podziękowania  należą się zaangażowanym w akcję młodym ludziom, ich rodzicom a także nauczycielom, którzy wsparli nas swoimi wypiekami.

Dziękujemy również gościnnym księżom Kanonikom, którzy pozwolili nam kwestować pod Bazyliką Bożego Ciała, udostępnili stoły, służyli wszelką pomocą oraz skutecznie reklamowali naszą  akcję.

 

 

 

 

Wolontariusze VI LO w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Dnia 18. października b.r. grupa Wolontariuszy VILO, pod opieką prof. Agnieszki Kudyby, odwiedziła Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką potrzeb placówki oraz formami świadczenia pomocy w ramach wolontariatu. 

Pierwsza akcja jaka jest przed Wolontariuszami to włączenie się w sadzenie żonkili na Polach Nadziei oraz w listopadową kwestę na cmentarzu.