Rok szkolny 2018/2019
 

Korzkiew - 04.10.2018r - wycieczka kl. 1d,  czyli integracja, przyroda i historia w tle...

Zapraszamy do galerii zdjęć


Rok szkolny 2017/2018


Wycieczka integracyjna klasy 1f - 7.10.2017

Wycieczka integracyjna klasy 1f w dniu 17.10.2017 r. do Nowego Wiśnicza i Cichawki.

 

 

 

 

 

 

 

 


Klasa 1B i 1D na wycieczce integracyjnej

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 Rok szkolny 2016/2017


Wycieczka integracyjna klasy 1c - 5.10.2016

 

5 października bieżącego roku wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do Lanckorony.

Najpierw odwiedziliśmy kościół w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mieliśmy mały wykład na temat jego historii, a niektórzy uczniowie nawet sami mieli okazję pochwalić się wiedzą na temat tego miejsca. Po Kalwarii obraliśmy właściwy kurs, czyli Lanckoronę. Cała wycieczka była w konwencji gry terenowej, więc gdy dotarliśmy nastąpił podział na dwie drużyny i rozdanie mapek oraz pierwszej wskazówki.  Był to naprawdę wspaniały pomysł na integrację, ponieważ wszyscy zjednoczyliśmy się, by osiągnąć wspólny cel, czyli wygrać! Niestety po kilku zadaniach obie drużyny musiały skapitulować z powodu deszczu… Mimo to wszyscy z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do autokaru i rozmawialiśmy o grze.

Nieważne, że pogoda niezbyt nam się udała, ważne, że wszyscy spędziliśmy miło czas i lepiej się poznaliśmy! Oby więcej takich świetnych wyjazdów!

 Marlena Miśkowiec, 1cWycieczka integracyjna klasy 1E - 10-11.10.2016 r.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniach 10-11 października klasa 1e pod opieką wychowawcy, pani pedagog i księdza Janusza odbyła wycieczkę do Lanckorony. Zamieszkaliśmy w pięknej i klimatycznej willi o nazwie "Willa Tadeusz", w której to przed laty krakowscy pisarze, poeci, artyści szukali wytchnienia, odpoczynku ale również natchnienia. W takim to właśnie bajkowym miejscu spędziliśmy ze sobą piękne chwile, wypełnione śpiewem, muzyką, uśmiechem i serdecznością. Dookoła willi rozpościera się piękny krajobraz, a pobliskie ścieżki zachęcały do krótszych i dłuższych spacerów. Kontemplując piękno stworzenia toczyliśmy liczne poważne lub też frywolne rozmowy, dzięki czemu mogliśmy się  bliżej  poznać :)  Wycieczka ta bez wątpienia na długie lata pozostanie w naszych pamięciach! Zachęcamy do oglądania zdjęciowych wspomnień z naszej wyprawy :) 

podpisano 

Drużyna 1eWycieczka integracyjna klasy 1a1 - 28.09.2016 r.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 28.09.2016 r. klasa 1A1 uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym na zamku w Wiśniczu i w warsztatach kulinarnych we Frankówce.

Organizator: mgr Joanna Klaja

 

 

 

 


Klasa 1A2 na wycieczce integracyjnej - 21.09.2016

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

21 września w środę, klasa 1a2 udała się na wycieczkę integracyjną w okolice Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie wycieczki nad klasą czuwali nauczyciele: pani  Magdalena Brud, pan  Michał Kozień oraz pani psycholog Agnieszka Kozik. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się o historii rodu Zebrzydowskich i przyczynie powstania Kalwarii. Odwiedzili również zabytkową, urządzoną w stylu barokowym Bazylikę Matki Bożej Anielskiej. Później pierwszoroczni udali się autokarem do pobliskiej Lanckorony, gdzie wzięli udział w grze miejskiej dotyczącej historii tego niewielkiego miasteczka. Będąc podzieleni na dwie drużyny uczniowie współzawodniczyli, wykonując zadania dotyczące historii i artystów Lanckorony, za nic mając sobie rzęsisty (a czasem nawet ulewny) deszcz. Po zakończeniu gry miejskiej, klasa udała się pod ruiny zamku na Lanckorońskiej Górze, gdzie odbyły się ognisko i zabawy integracyjne. Uczniowie jak pokazali niezwykłą wolę walki pokonując kadrę nauczycieli w konkurencjach takich jak łapki czy narty indiańskie.  Po zakończeniu zabaw, uczniowie udali się z powrotem do autokaru, i wrócili bezpiecznie do Krakowa. Wycieczkę uwieczniła na zdjęciach  jedna z uczennic klasy 1a2, Aleksandra Sieprawska, a powyższą notatkę sporządził jej kolega z klasy - Michał Zabiegaj.
Rok szkolny 2014/2015

Klasa 1D na wycieczce integracyjnej w Kopalni Soli w Bochni - 23.10.2014

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 23.10.2014 r. klasa 1D uczestniczyła w wycieczce integracyjnej do kopalni soli w Bochni. Zajęcia integracyjne wzorowane były na dawnych pracach górniczych. Aby pokonać trasę i zdobyć punkty gwarantujące zwycięstwo trzeba nie tylko wykazać się sprawnością i sprytem, ale również umieć współpracować i wyciągać pomocną dłoń. Młodzież rywalizowała w trzech grupach wykonując kolejne zadania i zdobywając punkty.  Na zakończenie wycieczki odbył się grill jednak z powodu bardzo niesprzyjającej aury kiełbaski zostały zjedzone w pomieszczeniu zamkniętym.

Organizator: mgr Marcin Rozmarynowski

Opiekunowie: ks. Robert Piwowarczyk i mgr Paweł Zgud
Wycieczka klas hiszpańskich 0H1 i 0H2 do Kopalni Soli w Bochni - 9.10.2014 r.

 

9 października tzw. "zerówki" wybrały się na wspólną wycieczkę. Wyjazd integracyjny został doskonale zaplanowany, a jego celem było bliższe zapoznanie się wszystkich uczniów. Czas wypełnili bardzo aktywnie i przyjemnie. Do atrakcji należała gra miejska, podczas której uczniowie musieli zapoznać się z Bochnią, jej ulicami, historią, kulturą a nawet mieszkańcami oraz zwiedzanie i nocleg w kopalni.

 

 

 

 

 


Klasa 1E na wycieczce integracyjnej

Zapraszamy do galerii zdjęć

Klasa 1e postanowiła zintegrować się aktywnie i na wesoło. Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku zapewnił nam moc atrakcji, zabawy terenowe i wielki plac zabaw. Wspaniałym zwieńczeniem dnia był piknik, któremu towarzyszyły śpiew, gitary i pyszności przygotowane przez uczennice naszej klasy.

 

 

 

 

 


Wycieczka integracyjna klasy 1A1 - 26.09.2014

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień 26 września 2014 roku był dniem próby dla klasy 1A1. Nasz dwujęzyczny oddział ruszył w dzicz Beskidu Makowskiego. Podróż cieplutkim autokarem dawała nadzieję na dobry rozwój sytuacji. Gdy dotarliśmy na miejsce, wszystko się zmieniło. W chłodzie, deszczu, ale z dobrymi humorami ruszyliśmy w drogę. Poubierani od stóp do głów w ciepłe skarpety, szaliki, czapki i kurtki zaczęliśmy powoli odczuwać zmęczenie. Po godzinie dotarliśmy na miejsce odpoczynku, schronisko na Kudłaczach. Przemoknięci, chwyciliśmy za herbatę. „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” przerodziło się w „Jeden krakersik? – Wszyscy więc go zjedzą.”

Na ratunek ruszyła brygada najodważniejszych z naszego oddziału. Rozpalili ogień, by wybawić nas od chłodu. Reszta klasy wsparła ich lichymi gałązkami do podtrzymania ognia. Zabraliśmy wszystko, co zostało nam do jedzenia i upiekliśmy. Były kiełbaski, grzanki, pianki… Nikt nie odstępował ognia. Każdy pragnął choćby odrobiny ciepła. Atmosfera rozluźniła się gdy rozpoczęły się pląsy integracyjne wokół płomieni. To nie był jednak koniec podróży. Na próżno tak wytrwale suszyliśmy nasze ubrania i ekwipunek. Schronisko było jedynie czymś w rodzaju poziomu w grze: „Przeszedłeś? Idziesz dalej!” Byliśmy jednak mocno zdeterminowani. Po dotarciu na szczyt Lubomira, wysłuchaliśmy nauk astronomicznych w tamtejszym obserwatorium.

Zadowoleni z siebie wróciliśmy do autokaru. Podczas drogi powrotnej w pojeździe panowały: gwar, śmiech i rozmowa. Cała wyprawa była świetną okazją, by poznać bliżej swoich kompanów, z którymi spędzimy najbliższe trzy lata. Warto również wspomnieć o „dobrych duchach” wycieczki: Generał Brygady 1A1 i nasze wsparcie – Pani Profesor Iwona Ryż,  dowódca Oddziału Dobrego Humoru – Pani Profesor Monika Nowicka oraz dowódca Oddziału Fotograficzno-filmowego – Pan Profesor Marcin Muszka.

Dominika Kapusta


Wycieczka integracyjna kl. 1B (Stare Wierchy) - 19.09.2014


 Rok szkolny 2013/2014

 
Klasa 1B1 na obozie naukowo-integracyjnym - 28-29.10.2013 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniach 28-29.10.2013 r. Klasa 1B1 przebywała na obozie integracyjno naukowym w Kościelisku.

Opiekunowie: mgr Aleksandra Mach, mgr Izabela Klec, mgr Dawid Köver

 

 

 

 

 

 
Klasa 1A2 na wycieczce naukowo - integracyjnej - 22.10.2013 r.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 22 października klasa 1A2 wybrała się na wycieczkę naukowo - integracyjną. Zaczęliśmy od zwiedzenia romańskiego kościółka w Wysocicach. Następnie udaliśmy się do Pieskowej Skały, gdzie dokładnie obejrzeliśmy wnętrza zamku. Po części naukowej przyszedł czas na wypoczynek: ognisko w Ojcowie i spacer Doliną Sąspowską.

Autorkami zdjęć z wycieczki są Anna Kwiatek i Gabriela Czyż