Rok szkolny 2015/2016


Jarmark Średniowieczny


Zapraszamy do galerii zdjęć

22 czerwca 2016 uczniowie IV i VI Liceum Ogólnokształcącego przy wsparciu władz Dzielnicy XIII i Domu Kultury Podgórze zorganizowali w Parku Bednarskiego dla mieszkańców Podgórza Jarmark Średniowieczny.
Uczestnicy imprezy mieli możliwość posłuchania pieśni trubadurów, zatańczenia tańców dworskich, podziwiania występów artystycznych zespołów z Krakowa i Zakopanego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się malownicze kramy, przy których można było poznać tajniki zielarstwa, garncarstwa, mody średniowiecznej lub nauczyć się pisania w jednym z języków biblijnych.

Jarmark został zorganizowany w ramach projektu „Narodziny Państwa – 1050. rocznica chrztu Polski” .

 

Warsztaty z dziećmi

 

 

 

 I edycja wewnątrzszkolnego konkursu przyrodniczego - 16.06.2016 r.

16 czerwca odbyła się w naszej szkole I edycja wewnątrzszkolnego konkursu przyrodniczego pt: Cztery oblicza przyrody. Po zaciętej i pełnej emocji  rywalizacji  przedstawicieli klas pierwszych został wyłoniony zwycięzca - klasa Ie. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Klasy 1a1 i 2b w Ogrodzie Botanicznym

 

 


Etap regionalny Konkursu Naukowego E(x)plory w Podzamczu koło Kielc.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

W lutym br. prace dwóch uczennic:

Oliwii Krzemień z 1a1 nt. Utylizacja odpadów organicznych pochodzących z gospodarstw domowych przy udziale dżdżownic

 Pauliny Wójcik z 3b2 nt Wpływ kofeiny, sacharozy, kwasu acetylosalicylowego oraz alkoholu etylowego na trwałość kwiatów ciętych: bzu, goździków oraz róż.

zakwalifikowały się do etapu regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory. Dziewczyny zaprezentowały swoje prace w Podzamczu w dniu 20.05.16

 

 

 IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młody Innowator

 Trzy uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się najpierw do etapu wojewódzkiego, później ogólnopolskiego. Finał odbył się w maju br.

Oliwia Krzemień z 1a1 zdobyła wyróżnienie za pracę Utylizacja odpadów organicznych pochodzących z gospodarstw domowych przy udziale dżdżownic

 Anna Wojewoda z 3b1 i Paulina Wójcik z 3b2 zostały finalistkami Konkursu.

 

Przedstawiły prace:

Anna Wojewoda: Wykorzystanie wiedzy na temat odbioru barw przez motyle do ochrony zagrożonych gatunków tych owadów oraz do hodowli wybranych gatunków roślin

Paulina Wójcik: Przedłużanie życia kwiatów ciętych

 

 

 


Dzień Ziemi - 24.04.2016 r.

 

W dniu 21.04.2016 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Gościliśmy w naszej szkole dwoje naukowców: panią dr Wiktorię Rojek z Instytutu Biologii  Środowiskowej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pana prof. Romana Gulę, pracownika Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii  Nauk w Warszawie, znakomitego naukowca i eksperta prowadzącego od wielu lat badania dotyczące ekologii wilków w Polsce, a także badacza egzotycznych gatunków w Nowej Kaledonii.

Pani dr Wiktoria Rojek wygłosiła wykład na temat znaczenia pszczół w przyrodzie i życiu człowieka. Pan prof. Roman Gula odsłonił tajemnicę biologii i ekologii wilków w Polsce.

Po wykładach odbył się konkurs plakatowy promujący ochronę dzikich zwierząt drapieżnych  w Polsce: wilków, niedźwiedzi i rysi oraz konkurs na  najlepszy zielnik.

 Gratulujemy Justynie Janus z kl. 2A1

 

Justyna Janus z kl. 2A1 zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Neurobiologicznego Brain Bee 2016.

Gratulujemy!

JACEK LITEWKA finalistą XX Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu


Gratulujemy JACKOWI  LITEWCE z  KL. 3B2

uzyskania tytułu finalisty XX  Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu


Konkurs Naukowy – E(x)plory

 Oliwia Krzemień z kl. 1A1 zakwalifikowała się do etapu regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory wykonując pracę badawcza na temat utylizacji odpadów organicznych pochodzących z gospodarstw domowych przy udziale dżdżownic.

Paulina Wójcik z kl. 3B2 zakwalifikowała się do etapu regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory wykonując pracę badawcza na temat wpływu kofeiny, sacharozy, kwasu acetylosalicylowego oraz alkoholu etylowego na trwałość kwiatów ciętych bzu, goździków oraz róż.

Gratulujemy!


Udział klasy 2B w Nocy Biologów UJ - 14.01.2016 r.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Uczniowie klasy IIb w dniu 15.01.2016 wzięli udział w 'Nocy biologów" organizowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dzięki zajęciom organizowanym na uczelni uczniowie mogli zgłębić swoją wiedzę biologiczną na temat oznaczania gatunków drzew i krzewów w stanie bezlistnym. Przy okazji mogli zwiedzić i podziwiać ciekawe wystawy np. motyli.

 


GRATULUJEMY!

JACKOWI  LITEWCE - KL. 3B2

zakwalifikowania się do finału Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu.


SONI BARAN -  KL. 2B

PATRYCJI MALUTY -  KL. 2A1

WERONICE RYMARCZYK -  KL. 1H3

zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej


ALESSANDRZE IOVINO - KL. 3B2

zakwalifikowania się do etapu rejonowego Olimpiady Biologicznej


JACKOWI LITEWCE -  KL. 3B2

PATRYCJI PUDZISZ -  KL. 2A1

zakwalifikowania sie do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu 
 

Wycieczka do Instytutu Zoologii UJ - 14.12.2016 r.

 

 

 

W dn.14.12.2015 roku klasa 2a1 była na wycieczce dydaktycznej w Instytucie Zoologii UJ w Pracowni Mikroskopii Elektronowej.

Uczniowie  zapoznali się także  z metodami stosownymi w inżynierii genetycznej w Instytucie Nauk o Środowisku UJ w Laboratorium Inżynierii Genetycznej. 

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu

Zgłoszenia i informacje u nauczycieli biologii.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie również na stronie http://www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl/