Rok szkolny 2015/2016

7. lokata VILO w sztafecie 10x1000 m dziewcząt w zawodach wojewódzkich w Nowym Targu!!!

 

7. lokata VILO w sztafecie 10x1000 m dziewcząt w zawodach wojewódzkich w Nowym Targu!!!

Siódemka to dziś dla nasz szczęśliwa liczba:)

07.10.15 byliśmy za wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych w Nowym Targu. Wystartowało 29 drużyn żeńskich. Reprezentacja VILO uplasowała się w doborowym gronie tuz za góralkami i przed VII LO, co jest dużą niespodzianką, bo w eliminacjach byliśmy za nimi.

Gratulujemy naszym dzielnym lekkoatletkom:)

 

 

 


Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe - 28.09.2015 r.

 

 Mamy pierwszy sukces sportowy...

 Nowy rok szkolny dla VI LO rozpoczął się nadzwyczaj dobrze....

 Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe- strzał w dziesiątkę!

 VI LO po raz pierwszy w historii  startowało w zawodach lekkoatletycznych i od razu awans do zawodów  wojewódzkich...

 GRATULUJEMY!!!

 szkołę reprezentowały:

 Figarska Zofia, Gąska Julita, Janas Julia, Kapała Wiktoria, Kapusta Angelika, Mordarska Jadwiga, Pisznot  Małgorzata, Stępak Patrycja, Świda Aleksandra, Wolak Martyna, Wysocka Zofia, Zięba Sylwia


dziękujemy zawodniczkom, opiekunom - także tym duchowym.
Rok szkolny 2014/2015
Gratulujemy II miejsca w Krakowskim Wieloboju Siłowym

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniach 25 i 26 marca 2015 w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 1 przy ul. Kamieńskiego 49 w Krakowie odbyła się trzecia już edycja zawodów sportowych Krakowski Wielobój Siłowy KWS. Nazwę KWS można odczytać również jako K=kondycja, W=wytrzymałość, S=siła. Zawody stwarzają możliwość skonfrontowania się młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Krakowa i okolicy.

Zadaniem trzyosobowych zespołów startujących w ‘’KWS’’ było pokonanie obwodów stacyjnych i wykonywanie na nich określonych ćwiczeń w zaplanowanej kolejności i jak najkrótszym czasie. Zawodnicy (Paweł Gąsiorek, Mirosław Tyl oraz Dawid Wincenciak) pod opieką nauczyciela Wychowania Fizycznego   Pawła Zguda uzyskali II Miejsce!

Status najlepszego (najszybszego) zawodnika z całych zawodów, ze wszystkich 14 szkół ponadgimnazjalnych, które brały w nim udział uzyskał Dawid Wincenciak, a tuż za nim uplasował sie Paweł Gąsiorek. Uczestnicy walczyli w rozstawionych na sali gimnastycznej trzech strefach gry. Organizatorzy prowadzili klasyfikację drużynową i indywidualną.

Zawodnicy startujący w zawodach muszą wykazywać się świetnym przygotowaniem kondycyjnym. Nasi uczniowie przygotowywali się do tych zawodów długo i rzetelnie oraz z pasją o czym świadczy zdobycie II miejsca!!! KWS wykorzystuje założenia treningu wielofunkcyjnego, crossowego i kondycyjno-wytrzymałościowego. Celem zawodów jest promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i sportów kondycyjnych.

Na pewno w przyszłym roku nasza drużyna wystartuje w KWS i powalczy o najlepsze miejsce, dla przypomnienia w tamtym roku zdobylismy V miejsce, więc progres jest dość spory!

Wszystkich zachęcamy do uprawiania sportów oraz promowania zdrowego stylu życia, bo jak widac na załączonym obrazku wyniknąć  mogą z tego tylko same plusyJ

 

Sportowy Okrągły Stół - 8.04.2014 r.
Zapraszamy do galerii zdjęć

8 kwietnia 2014 odbył się w naszej szkole Sportowy Okrągły Stół. W debacie poświęconej udoskonaleniu zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole udział wzięli przedstawiciele szkolnej społeczności. Wraz z Panią Dyrektor  podjęliśmy dialog z uczniami i zadaliśmy kilka pytań na temat motywacji uczniów do lekcji, zwolnień z wf, jakie znaczenie w życiu ma ruch, co podoba się na lekcjach, a co należy zmienić....
Z uwagą śledziliśmy wypowiedzi naszych podopiecznych.
Dziękujemy za wszelkie sugestie i opinie o naszej pracy. Dołożymy wszelkich starań, aby młodzież chętnie uczestniczyła w lekcjach wychowania fizycznego.

 

 

 

 

 

  

 

 

Biegać można wszędzie, o każdej porze i w każdym wieku! - 25.03.2014

 Zapraszamy do galerii zdjęć

Biegać każdy może!
Bieganie nie koniecznie oznacza zmęczenie!
                                             Bieganie może być dobrą zabawą!

W dniu 25 marca 2014 r. gościliśmy w szkole dr Wacława Mirka, trenera lekkiej atletyki klasy mistrzowskiej. Podczas dwugodzinnego spotkania z młodzieżą Pan Mirek udowodnił, że bieganie jest  aktywnością, którą można realizować wszędzie, o każdej porze i w każdym wieku. Uczniowie unikają wysiłku, nie chcą uczestniczyć  w lekcjach,  gdzie kształtowanie wytrzymałości  jest głównym jej celem. Pan Mirek w mistrzowski sposób udowodnił młodzieży, że bieganie jest zabawą, która kształtuje siłę woli, wytrwałość i odporność. Pierwsza lekcja, w której uczestniczyła duża grupa uczniów polegała na pokonaniu jednego okrążenia w stałym tempie. Początkowo młodzież opornie podchodziła do realizacji zadania, natomiast im dłużej trwała lekcja, tym chętnych było coraz więcej. Nikt nie zauważył, że niemal 45 minut grupa biegała. W drugiej części Pan Mirek pokazał mnóstwo ćwiczeń, które mają odwrócić uwagę od samego biegania. Młodzież wykonywała ćwiczenia na płatkach, z piłkami. Podczas biegania została wprowadzona rywalizacja, która także przyniosła zamierzone efekty. Wszyscy dobrze się bawili!
Nawyki potrzeby ruchu ukształtowane w młodości są trwałe, dlatego tak ważne jest, by młodzież była aktywna ruchowo. Bieganie jest  aktywnością, którą można realizować wszędzie, o każdej porze i w każdym wieku.


nauczyciele wychowania fizycznego