Podstrony:

Rok szkolny 2014/2015

 

Wykład w ramach zajęć patronackich AGH – Pani dr Ewa Drożdż - 4.02.2015 r.

W dniu 04.02.2015 r., w ramach zajęć patronackich Akademii Górniczo-Hutniczej, uczniowie klasy 1a1 uczestniczyli w wykładzie wygłoszonym przez Panią dr Ewę Drożdż. Wykład ten dotyczył zagadnień budowy atomu oraz promieniotwórczości. Uczniowie przypomnieli sobie zagadnienia związane z klasycznym pojęciem budowy atomu oraz zapoznani zostali z podstawami kwantowego modelu budowy atomu. Zastanawiali się również jak wyglądały początki nauki o promieniotwórczości oraz śledzili jej rozwój na przełomie wieków,  aż po dzień dzisiejszy. W wykładzie nie mogło oczywiście zabraknąć słów o polskiej noblistce, Marii Skłodowskiej-Curie, która w znacznej mierze przyczyniła się do rozwoju wspomnianej gałęzi nauki. Mamy nadzieję, że Pani Doktor zasiała wśród młodzieży ziarno ciekawości dotyczącej mechaniki kwantowej i promieniotwórczości.

mgr Barbara Rolka

 

 

Rok szkolny 2013/2014

VI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, wzorem ubiegłych lat weźmie w tym roku szkolnym udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Alchemik” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Test konkursowy złożony będzie z pytań z zakresu programowego chemii w liceum i liczył będzie 30 pytań zamkniętych (jednokrotnego wyboru) i 1 pytanie opisowe.

Konkurs przeprowadzony zostanie na terenie naszej szkoły w dniu    14 marca 2013 a jego czas trwania przewidywany jest na 45 minut.

Bądź autorem artykułu popularno-naukowego …

poczuj satysfakcję ze swojej wiedzy …

Zapraszam do uczestnictwa w różnorodnych projektach indywidualnych lub grupowych!

  • Małopolski Konkurs Chemiczny dla Uczniów liceum ogólnokształcącego klas II i III organizowany przez Wydział Chemii UJ w Krakowie – finały!!

Naszą szkołę reprezentują:

a)    w klasach II –Anna Dębowska, Karolina Gawor oraz Justyna Maciarz

b)   w klasach III – Kinga Strzebońska oraz Jan Kierzyk

 

  • Europejskie Konsorcjum Wydziałów Chemicznych (filia: Wydział Chemii UJ, Kraków) organizowało w styczniu 2013 roku Echem Test dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali:

a)    uczniowie klasy 1B –

b)   uczniowie klasy 2B

c)    uczniowie klasy 3B – Kinga Strzebońska oraz Jan Kierzyk

Nasi uczniowie uzyskali wyniki powyżej 65%; a Jan Kierzyk – uczeń klasy 3B - dostał się do etapu ogólnopolskiego.  Gratujemy!

Czekamy na oficjalne europejskie certyfikaty potwierdzające uczestnictwo i zdobyte punkty.