Wymiana z Sandhausen 17-25 września 2012r.

Zobacz zdjęcia: http://vilo.krakow.pl/pl/galeria.html?id=81

 Wymiana z  gimnazjum z  Sandhausen koło Heidelbergu odbywa się raz na dwa lata i jest ona adresowana do młodzieży uczącej się języka niemieckiego w grupach DSD.

W tym roku organizatorkami wymiany ze strony polskiej były  Pani Agnieszka Kudyba oraz Pani Aneta Wojtaszek.

     Zgodnie z obowiązującymi zasadami wymian międzynarodowych, młodzież goszczona jest przez rodziny swoich korespondentów, co umożliwia pełną integrację oraz ułatwia nawiązanie przyjacielskich kontaktów.

     Heidelberg miasto uniwersyteckie, usytuowane nad żeglowną rzeką jest wspaniałą atrakcja turystyczną i oferuje wiele możliwości spędzenia czasu wśród zabytków kultury i sztuki.

      Po przyjeździe, udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie powitał nas pan dyrektor oraz Katrin i Reinhold, nauczyciele zajmujący się wymianą. Po śniadaniu obejrzeliśmy film o tematyce historycznej, poświęcony niełatwym relacjom polsko-niemieckim dotyczących przeszłości.

     Dla polskich uczestników przewidziano w tym roku zwiedzanie starego miasta, zamku w Heidelbergu, poprzedzone przechadzką wzgórzami nad rzeką, rejs po rzece Neckar oraz wspinanie się do średniowiecznych zamków, zwiedzanie Muzeum Nauki i Techniki w Karlsrhue, weekend z rodzinami korespondentów, spędzenie pewnej ilości czasu w szkole oraz  piknik na zakończenie pobytu.

     Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne wymiany będą równie udane, a młodzież zaprzyjaźni się równie silnie. Rozstanie było bardzo trudne….uściskom i łzom nie było końca!

 

Heidelberg 2008

Zapraszamy do galerii zdjęć