W dniach 8-12 czerwca 2026 uczniowie klas 3A i 3C pod opieką p. Aleksandry Włodek, p. Eweliny Woźniak, p. Anny Toboły i p. Małgorzaty Wiaterek wzięli udział w obozie naukowym w Helu. W trakcie pięciodniowego pobytu na wybrzeżu uczniowie spędzili czas na zajęciach zorganizowanych przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego: wykładach, warsztatach terenowych oraz stacjonarnych, obserwowali karmienie i pielęgnację fok.
Ponadto z przewodnikiem zwiedziliśmy nieoczywiste miejsca w Sopocie oraz najciekawsze atrakcje Gdańska. Odbyliśmy wiele spacerów na półwyspie Helskim: zobaczyliśmy Latarnię Morską i pobliskie obiekty militarne, zdobyliśmy Górę Szwedów i Cypel. Popołudniami i wieczorami graliśmy w siatkówkę plażową, zbieraliśmy muszle na helskich plażach, obserwowaliśmy zachód słońca







