Autor: adminvilo
WYCIECZKA DO FRANCJI
W dniach 12-17 kwietnia 2026r. grupa uczniów klas 2M1, 3H, 3C, 2C i 1M1 wzięła udział w wycieczce do Francji. W Paryżu mieliśmy okazję podziwiać najważniejsze dzieła sztuki w Muzeum w Luwrze, oglądać przepiękną panoramę miasta z Wieży Eiffla, zwiedzić Katedrę Notre-Dame i odbyć rejs po Sekwanie. Spacerując urokliwymi ulicami Paryża nie tylko zobaczyliśmy najważniejsze miejsca, takie jak Île de la Cité, Łuk Tryumfalny czy Montmartre, lecz również poczuliśmy niesamowitą atmosferę tego miasta. Kolejnym punktem programu były zamki nad Loarą: Chambord, Chenonceau i Amboise – miejsca niezwykle ciekawe pod względem historycznym i architektonicznym. Ostatni dzień spędziliśmy w podparyskim Wersalu – symbolu francuskiej monarchii absolutnej. Dopisywały nam fantastyczna wiosenna pogoda i dobre humory.
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA DYPLOMÓW DSD II
22 kwietnia 2026 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów DSD II dla uczniów z naszej szkoły oraz z innych krakowskich liceów (I, II, III, V, VII i VIII ) oraz I LO w Chrzanowie, IV LO w Olkuszu i VI LO w Kielcach . W tym roku szkolnym dyplomy otrzymało 201 uczniów i uczennic, z rąk pani konsul Sandry Heiskanen, doradców języka niemieckiego z Centrali Kształcenia Zagranicznego RFN pani Melanie Wrede i Karen Fischer oraz pana Christiana Menzela.
Z naszej szkoły dyplomy DSD II, potwierdzające znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 lub B2 otrzymało 12 uczniów klas czwartych, których do egzaminu przygotowały Panie Profesor: Ewelina Woźniak oraz Sylwia Ochman.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wyjazd klasy 2H do Salamanki na kurs językowy
Klasa 2H w dniach 8-15.IV.2026 pod opieką nauczycieli p. Elizy Koszyki, p .Iwony Ryż i p. Karoliny Robak uczestniczyła w kursie języka hiszpańskiego w Salamance w Hiszpanii.
Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w intensywnych zajęciach z języka hiszpańskiego prowadzonych przez wykwalifikowanych lektorów. Poza zajęciami edukacyjnymi grupa miała okazję zwiedzić najważniejsze zabytki Salamanki, takie jak Uniwersytet, Plaza Mayor czy Katedrę oraz Klasztor San Esteban. Uczniowie poznali historię miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, jego architekturę oraz lokalne tradycje. Mieliśmy wyjątkową okazję zobaczyć tradycję lokalnego święta Lunes de Aguas, przypadającego na pierwszy poniedziałek po Wielkanocy. W programie kulturalnym znalazło się miejsce na degustację czekolady z churros, wizytę w muzeum Filigrana Charra z miejscową biżuterią oraz na lekcję salsy i warsztaty kulinarne. W programie było również zwiedzanie Muzeum Casa Lis i Archiwum Guerra Civil.
Dzień Otwarty dla kandydatów do liceum
W czasie dnia otwartego licznie odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych i ich rodzice. Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia w rekrutacji , by zakwalifikowali się do wymarzonej szkoły!
Zakończenie roku klas maturalnych – 24.04.2026 r. (piątek) godz. 9.00
Dzień Otwarty – 24.04.2026 r. (piątek) godz. 15.00 – 18.00




Gratulujemy sukcesów w olimpiadach
Gratulujemy Adamowi Zającowi z klasy 2M1 uzyskania tytułu laureata Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju.
Gratulujemy Szymonowi Szklarczykowi z klasy 4H uzyskania tytułu laureata LII Olimpiady Geograficznej, której finał odbył się w Chorzowie.
Gratulujemy sukcesów w etapie centralnym XIX Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Następujący uczniowie uzyskali tytuł laureata lub finalisty:
Bąk Zuzanna: matematyka – finalista
Biel Iga: fizyka – finalista
Capiga Piotr: matematyka – finalista ,
Szymon Wąsowicz: matematyka – finalista, fizyka – finalista
Zając Adam: chemia – laureat III stopnia
Rams Katarzyna: fizyka – finalista
Zaucha Dariusz: fizyka – finalista.
Gratulujemy wspaniałych wyników!!!
Nauczyciele matematyki, fizyki i chemii
Gratulujemy Szymonowi Wąsowiczowi
Gratulujemy Szymonowi Wąsowiczowi uzyskania tytułu laureata LII Olimpiady Historycznej, której finał odbył się 13-15 kwietnia w Gdańsku.
To ogromny sukces i powód do dumy dla samego Szymona, jego rodziców, ale również dla zespołu nauczycieli historii oraz całej społeczności VI LO.
Szymon Wąsowicz został również kilka dni wcześniej Laureatem (3 miejsce w Polsce) XIX Olimpiady Mediewistycznej, której finał odbył się w Legnicy.
Dodatkowo wygrał Konkurs Wiedzy o Bitwie Legnickiej. Podziwiamy niesamowitą wiedzę Szymona i jego zaangażowanie w rozwój swoje pasji. Gratulujemy!
Zespół nauczycieli historii i wosu























