27. listopada b.r. na ComComZone odbył się międzyszkolny turniej badmintona.

Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Niedzielska, Joanna Pikus oraz Gabriela Frasik.

Opiekun: A. Kudyba

Mistrzostwa Krakowa w badmintonie – 28.11.2018

W dniu 28.11.2018 r. reprezentacja chłopców VI LO wzięła udział w Mistrzostwach Krakowa w badmintonie w ramach Licealiady. Mimo zaciętej walki i dobrej gry nie udało się jej wywalczyć znaczącego miejsca.

Na zdjęciu od lewej:Janek Jurek kl.1a1,Maciek Kawa kl. 1f, Mikołaj Górecki kl. 1f.

Rok szkolny 2014/2015

Złoty medal dla VI LO w badmintonie drużynowym – 29 stycznia 2015 r.

29 stycznia 2015 r. w ramach Licealiady rozegrane zostały Mistrzostwa Krakowa w badmintonie drużynowym dziewcząt. Szóstka po raz kolejny po zaciętej walce wywalczyła złoty medal. W ścisłym finale pokonaliśmy V LO, VIII LO, VII LO. Szkołę reprezentowały: Kamila Morawska, Kinga Mółka i Claudia Kowalik. Już za dwa tygodnie zawody wojewódzkie. Trzymamy kciuki i  liczymy na kolejne emocje i sukces.

Opiekun: mgr Aneta Kulig

Rok szkolny 2013/2014

Badminton dziewcząt – zawody wojewódzkie – 26.02.2014 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dnia 26.02.14 w hali sportowej w Bieczu odbyły się wojewódzkie zawody w badmintonie. Emocji było naprawdę wiele; miło było zobaczyć z jaką determinacją zawodnicy walczyli o każdy punkt. Dziewczyny wykazały duże zaangażowanie, wolę walki sportowej i dużą chęć uczestnictwa w turnieju. Dały z siebie wszystko i po długich oraz ciężkich zmaganiach poprowadził naszą drużynę do wicemistrzostwa. Jest to kolejny, ogromny sukces dla VI LO. Szkołę reprezentowały: Kamila Morawska i Kinga Mółka. Gratulujemy.

opiekun: mgr Aneta Kulig

Badminton dziewcząt – 16.01.2014 r.

Jesteśmy już po rywalizacji w badmintonie dziewcząt !
W dniu 16  stycznia 2014 r. rozegrane zostały turnieje Licealiady w drużynowym badmintonie dziewcząt. Zawody odbyły się w hali Com Com Zone, ul. Ptaszyckiego 6.
Brawo i wielkie gratulacje dla Kamili Morawskiej i Justyny Nowak. Dziewczyny spisały się wspaniale. Oczywiście złoty medal dla VI LO. Już 26 lutego zawody wojewódzkie i  zapewne tutaj nie zabraknie emocji. Mistrzynie to mistrzynie….. Liczymy na kolejny sukces.

Rok szkolny 2012/2013

I miejsce dla VI LO w Mistrzostwach Krakowa w badmintonie

Skład drużyny VI LO:

Kamila Morawska
Justyna Rachowicz

opiekun: Aneta Kulig

Dziewczęta po raz pierwszy w historii VI LO wywalczyły złoto w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży  szkół ponadgimnazjalnych w badmintonie i awansowały do zawodów wojewódzkich. Drugie miejsce zajęło XI LO, trzecie VIII LO.  Pamiątkowy puchar, medal i dyplom wzbogaci trofea naszego liceum.