Chór VI LO powstał w 2017 z inicjatywy dyrektora dr Czesława Wróbla. W latach 2017-2021 chór żeński prowadziła mgr Marta Przybyła, następnie w roku szkolnym 2021/2022 Mateusz Chmiel.
Od roku szkolnego 2022/2023 Chór VI LO stał się chórem mieszanym i działa pod dyrekcją mgr Anny Gertner.
Rok szkolny 2022/2023
Warsztaty chóralne 12-13 czerwca 2023 r.
Chór VI LO w operze
W dniu 24 kwietnia 2023 r. Chór mieszany VI LO pod dyrekcją Anny Gertner miał okazję zaprezentować się na deskach Opery Krakowskiej podczas Gali 120-lecia naszej szkoły. Na fortepianie gościnnie akompaniował nam pan Piotr Kosiński. Przeżyjcie z nami jeszcze raz te niezwykle chwile zatrzymane w pięknych kadrach!
Msza św. na 120-lecie VI LO
Koncert kolęd w wykonaniu Chóru VI LO
W dniu 14.01.2023 w Bazylice Jezuitów w Krakowie odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru VI LO pod dyrekcją Anny Gertner. Atmosfera była wspaniała, publiczność dopisała. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które choć trochę oddają nasze emocje z tego wielkiego wydarzenia. Fotografie wykonał Krzysztof Malik.
Wyjazd Chóru VI LO na warsztaty w ramach Grand Prix Polskiej Chóralistyki do Poznania – 25-28 listopada 2022 r.
Pod koniec listopada kilka osób z Chóru VI LO pojechało do Poznania żeby obserwować najbardziej prestiżowy konkurs chóralny w Polsce, do którego nominowane są chóry – zwycięzcy wskazanych 6 innych konkursów. Przez kilka dni mieliśmy możliwość słuchania i obserwacji najlepszych chórów w Polsce, od których możemy wiele się nauczyć. W ramach GPPCh odbyły się również bardzo ciekawe warsztaty muzyczne, w których czynnie wzięliśmy udział. Uczyliśmy się m.in. śpiewu alikwotowego z Anną Marią Hefele, poznaliśmy beatbox dzięki Piotrowi Jaroszowi z zespołu Audiofeels, a także mieliśmy okazję pośpiewać utwór „Kotek” skomponowany przez poznańskiego kompozytora, Andrzeja Koszewskiego, którego 100 lecie urodzin przypada w tym roku. Warsztaty z tym utworem prowadziła Anna Bednarska prowadząca na co dzień Chór Alla Polacca przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Obserwowaliśmy również pracę chóru kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu z ukraińskim dyrygentem, Andriejem Syrotenko, który był także jurorem konkursu.
Oprócz wydarzeń związanych z konkursem znaleźliśmy też czas na wizytę w poznańskim Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz obejrzeliśmy słynne trykające koziołki na Ratuszu w Poznaniu.
Wyjazd obfitował w wiele wrażeń i z pewnością na kolejne Grand Prix Polskiej Chóralistyki wybierzemy się już za rok!
Ślubowanie klas pierwszych – 5 października 2022 r.
Pierwszy występ chóru w nowym składzie i z nową Panią Dyrygent. Miejsce wyjątkowo zacne, bo dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu. Sądząc po minie Pana Dyrektora, występ był udany…